کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم؟

کتاب ها نقش مهمی در تفکر انسان دارن

کتاب ها نقش مهمی در ایجاد تفکرات انسان ایفا می کنند، مهم نیست در باره چه می خوانید، بدون شک با هر خواندن یک زاویه از ذهن شما باز خواهد شد. کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم ؟ از پرفروش ترین کتاب ها در زمینه فروش و بازاریابی است.

نگارش و اطلاعات مهم و مفیدی که در این کتاب منتشر شده، سبب اهمیت و کاربرد آن شده است،که همین امر منجر به شهرت و فروش این کتاب هاست.

کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم ؟

کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به م

منبعی از راز های بزرگ برای کسب موفقیت در فروش و بازاریابی است که با خواندن آن می توانید دنیایی از اطلاعات را به دست آورید و به اصطلاح عامیانه “راه صد ساله را یک شبه طی کنید ” به گونه ای که در دسته 50 کتاب برتر دنیا در بخش تجارت و بیزینس انتخاب شده است.

این کتاب گنجینه ای ارزشمند از مطالبی است که به شما روش های موفقیت در کسب و کار را می آموزد. در این مقاله قصد داریم خلاصه ای از کتاب مفید و ارزنده و عقاید و باور های نویسنده را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم، اگر به دنبال موفقیت در فروشندگی و سود زیاد در کسب و کار خود هستید با ما همراه باشید.

فرانک بتگر که بود و چگونه دنیایی فروشندگی را متحول کرد؟

در اوایل سال ۱۸۸۸ در فیلادلفیا فردی به نام فرانک بتگر در یک خانواده نه چندان ثروتمند پا به دنیایی گذاشت که در آینده با سخنانش قصد داشت بخشی از اقتصاد آن را تحت تاثیر قرار دهد.

البته در همان سال های ابتدایی زندگی ناملایمت های دنیا را با مرگ پدر چشید و مادر وی بدون هیچ پشتوانه مالی وظیفه سرپرستی ۵ کودک را بر عهده گرفت.

البته چندی بعد سه تن از خواهر و برادر های فرانک بتگر به دلیل بیماری جان خود را از دست دادند و همین امر سبب شد که مادر بتگر تمام توجه اش را به دو فرزند دیگر خود معطوف کند.

در همان سال کودک خردسال، بنجامین فرانکلین را اسطوره خود قرار داد و با نوشتن کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم بخش بزرگی از اقتصاد دنیا را با تحولی بزرگ مواجه کرد.

البته مشوق اصلی بتگر دیل کارنگی بود که به دعوت او به یکی از سخنرانی های بزرگ در تور آمریکا رفت که برای موسسات مختلف همچون junior chambres of commerce صورت می گرفت و سبب شناخته تر شدن بتگر به دنیا شد.

اگر اغراق نباشد باید گفت که بتگر کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم را مدیون کارنگی است.

چرا که او با تشویق ها و انگیزه های جذاب خود سبب نوشتن این کتاب بزرگ شد که در آن راز های موفقیت، کسب سود و درآمد بیشتر بیان شده، همچنین راهکارهای زیادی در رابطه با برنامه ریزی و چگونگی نظم و انضباط در کار نیز ارائه شده است.

اهمیت کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم تا جایی بود که دیل کارنگی در رابطه با آن سخنان آموزنده را عنوان کرده است.

وی اظهار نموده ” زمانی برای خرید یک نخ سیگار مجبور بودم مسافتی به اندازه یک مال را پیاده روی کنم البته اگر زمانی که قصد شروع به کار فروشندگی داشتم می دانستم چنین کتابی وجود دارد حاضر بودم مسافت های بیشتری از شیکاگو تا نیویورک را پیاده روی کنم تا بتوانم نسخه‌ای از آن را دریافت نمایم ”

به گفته دیل کارنگی تمام مطالب کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم بیانگر جمله زیر می باشد “برای فروشندگی فرد باید عناصر شور و شوق و انضباط را در خود پرورش دهد و تنها در این صورت است که می داند کالای خود را چگونه به فروش برساند” .

کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم تنها یکی از کتابهای معروف بتگر می باشد که روش های مفیدی را در اختیار خوانندگان قرار می دهد‌.

این نویسنده بزرگ در سال ۱۹۸۱ و در سن ۹۴ سالگی از دنیا رفت اما همواره کتاب های وی سر لوحه و الگوی کسب و کار های زیادی در سراسر دنیا هستند.

چرا بتگر کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم را نوشت؟

کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به م

شکست های متوالی در کارهای مختلف سبب شد که بتگر به فکر این بیفتد تا کتابی از نباید های کسب و کار را بنویسد.

این کتاب مرتبط به زندگی نامه یک نمایندگی بیمه در دهه ۳۰ تا ۴۰ میلادی می باشد، اما اطلاعات مفید و رازهای نهانی آن سبب شده که بتوان از این کتاب در هر لحظه زندگی و در هر زمان استفاده های مفیدی داشت.

در کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم از ایده های بزرگ برای فروشندگی و نقش اعتماد بنفس و انضباط مطالب مهمی عنوان می شود.

در این کتاب نویسنده با الهام گرفتن از تجربیات خود در کسب و کار های مختلف، راه های رسیدن به موفقیت و نحوه عملکرد صحیح را ارائه می کند.

این کتاب مجموعه ای از تجریبات نویسنده در قالب یک نماینده بیمه است که در آن از انضباط کار و تاثیر میزان اعتماد به نفس در جلب توجه مشتریان مطالبی عنوان شده است.

لازم به ذکر است که تمامی نکات عنوان شده می تواند راه موفقیت را برای خوانندگان هموار سازد.

اما برای کسب اطلاعات بیشتر در جهت استفاده درست از درآمد های کسب شده می توانید کتاب ” چطور درآمد و شادی ام را در حرفه فروشندگی چند برابر کردم ” را همراه با کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم مطالعه کنید تا علاوه بر جذب مشتری برای فروش کالا و ارائه خدمات بتوانید چگونگی پس انداز و استفاده درست از درآمد را فرا بگیرید.

 

عنصر اصلی در کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم کدامند؟

عنصر اصلی در کتاب چگونه در فروشندگی

برای کسب موفقیت روش های زیادی وجود دارد که استفاده از هریک به نحوی تاثیر گذار هستند.

اینکه چطور بتوان با مشتریان ارتباط برقرار کرد و محصولات و کالاهای خود را چگونه معرفی کرد از جمله مطالبی است که در این کتاب با آن آشنا خواهید شد.

همچنین انضباط در کار و میزان اعتماد به نفس نیز از دیگر موارد مندرج می باشد .

همانطور که عنوان شد شور و شوق و انضباط از عناصر مهم در فروشندگی هستند. البته شجاعت و قدرت بیان نیز می‌توانند در نحوه فروشندگی و میزان موفقیت شما تاثیر زیادی بگذارند به طور کلی روش های متعددی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به مواردی اشاره کرد که بگتر در کتاب خود از آنها به عنوان عناصر اصلی یاد کرده است.

اعتماد بنفس

یکی از مهم‌ ترین راه‌ های جلب توجه دیگران بیان کردن درست گفتار و رفتار است.

او برای اینکه بتواند قدرت بیان خود را افزایش دهد در سن ۲۹ سالگی به انجمن مسیحی مردان جوان مراجعه کرد تا بتواند بر ترس شدیدی که مانع از پیشرفت و موفقیت او شده بود غلبه کند.

وی به این باور داشت که با درست صحبت کردن می توان توجه افراد را جلب نمود و به درستی در افکار و عقاید آن ها تاثیر گذاشت.

عنصر اصلی در کتاب چگونه در فروشندگی

از بین بردن وحشت های اجتماعی مانند صحبت در جمع اعتماد بنفس را افزایش می دهد و به افراد شجاعت بیان خواسته های خود را می دهد.
در کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم به این موضوع اشاره می‌کند که چطور می توان با استفاده از روش های بیان و لحن درست، خجالت کشیدن و فرار از جمع را کنار گذاشت.

به باور او سخنرانی بهترین راه برای این است که بتوان اعتماد به نفس خود را تقویت کرد برای این کار می توانید از جمع دوستانه خود آغاز کنید.

سخنرانی در میان جمع به شما اعتماد بنفس می دهد تا در زمان ملاقات با افراد مهم نهراسید و همین امر سبب می شود تا یکی از عناصر اصلی موفقیت در فروشندگی یعنی شجاعت را کسب کرد.

انظباط در اراده

از دیگر عناصری که بتگر آن را راز موفقیت در فروشندگی و پشت سر گذاشتن شکست ها می‌داند انضباط اراده است،

به باور این نویسنده قهار افرادی که می‌توانند “خودی” نشان دهند در فروشندگی موفقیت زیادی را کسب خواهند کرد، داشتن تماس تلفنی و ملاقات های حضوری به مرور اراده شما را قوی و انضباط کاری را در شما تقویت می نماید.

بر اساس انضباطی که او از آن دم میزد کلیه فعالیت‌ها خود را زیر نظر داشت و می توانست تمامی سود و درآمدی که با استفاده از هر ملاقات یا تماس تلفنی در باره فروش بیمه نامه کسب می‌کرد، محاسبه نماید.

بنا بر فعالیت های انجام شده بتگر پی برد که درآمد ناشی از هر کمیسیون سود بیشتری را عایدش می کند.

علاوه بر انضباط برنامه‌ریزی از دیگر راه های موفقیت این نماینده بیمه بود، او یاد گرفته بود که هر روز شنبه برای هفته پیش رو برنامه ریزی کند و بر اساس این اقدام درباره افرادی که قصد ملاقات با آنها را داشت اطلاعاتی از پیش جمع آوری می کرد تا در زمان ملاقات با آنها احساس آرامش بیشتری داشته باشد.

او این اقدام خود را از برنامه ریزی های شرکت بین المللی IBM الهام گرفته بود چراکه آنها تمام ساعت های کاری خود را از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند.

به باور بتگر ” با تلاش و ممارست می توانید از فروشندگی به عنوان ساده ترین شغل لذت ببرید اما اگر روش هایکسب درامد را بلر نباشید به طاقت فرسا ترین شغل تبدیل می شود.”

هیچ موفقیتی بدون ممارست و تمرین و سخت کوشی به دست نمی‌آید. افراد موفق در دنیا از لحظه به لحظه ی زمان خود استفاده های مفیدی داشته اند، با وجود اینکه رسیدن به نقطه اوج از اهمیت زیادی برخوردار است اما لازم است که راه رسیدن به آن را کشف کنید،

بتگر معتقد بود که برداشتن گام های کوچک و منظم می تواند رسیدن شما را بسیار ساده و راحت تر کند.

از نظر بتگر بزرگترین راز کسب موفقیت در فروشندگی چیست؟

چه چیزی سبب شد که بتگر بتواند در چهل سالگی خود را بازنشسته کند؟
چه اقداماتی او را تا این اندازه به موفقیت رسانده بود؟
چگونه می توان راه نفوذ به باور و تفکرات انسان را یافت؟
بر چه اساسی می توان کارا را به گونه ای معرفی کرد که فریب محسوب نشود؟
بزرگترین راز فروشندگی چیست که بتگر را از یک فرد شکست خورده به موفقیت های عظیم رساند؟
بدون شک یک عامل مهم در این مسیر وجود دارد که سبب افزایش میزان موفقیت یک فرد نسبت به دیگران می ‌باشد می‌شود و بتگر این عامل را اشتیاق عنوان کرد.

چنانچه اشتیاق به انجام کاری وجود داشته باشد می توان آن را بزرگترین رسالت فردی عنوان نمود. این که پیش از انجام کار مشتاق باشید ارجعیت بیشتری نسبت به اشتیاق پس از موفقیت دارد.

همانطور که پیش‌تر عنوان بسیار شور و اشتیاق را عنصر اصلی موفقیت عنوان کرده بود، اشتیاق همان چیزی بود که سبب شد پس از یکبار اخراج شدن از تیم بیسبال، برای اثبات خود به مربی اقدامات سخت کوشانه ای انجام دهد و به باور وی شور و شوق سبب انجام این کار شده بود.

در کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم بتگر به عقاید ویلیام جیمز فیلسوف اشاره کرد، راز موفقیت در کار ایجاد شور و شوق پیش از انجام آن است.

به باور عوام زمانی که افراد در انجام یک کار موفق می شوند به شور و شوق بی اندازه دست پیدا می‌کند، اما بتگر موافق این عقیده نبود راز موفقیت در فروشندگی را اشتیاق پیش از کار عنوان کرد و برای اثبات عقیده یا خود در یکی از جملات کتاب چنین بیان نمود ” برای اینکه بتوان رضایت و شادی را در خود ایجاد کرد لازم است مرتباً لبخند بزنید” بعدها این جمله در علم روانشناختی ثابت شد.

در کتاب بتگر چه ایده هایی برای موفقیت در کسب و کار مطرح شده است؟

 برای اینکه بتوانید بهترین فروشنده باشید لازم است ابتدا نیاز دیگران را شناسایی کرده و بر اساس نیاز آنها محصولی را برای فروش داشته باشید.

 از قدرت کلمات استفاده کنید و در زمان فروش کالا رابا عنوان (شما و مال شما) تبلیغ کنید، در این زمان خریداران متوجه خواهند شد که شما به فکر منافع آن ها می باشید.

 شوخ طبعی شما می تواند راز موفقیتی نهفته باشد مکالمات زیرکانه به خوبی در باور خریدار نفوذ خواهد کرد، البته ابتدا باید یک شنونده خوب باشید.

 بدون اطلاعات تبلیغ نکنید یک فروشنده خوب یک فروشنده مطلع است برای افزایش اطلاعات خود لازم است که سرمایه گذاری کنید.

 هیچگاه رقبای خود را از یاد نبرید حتی در مکالمه با مشتریان از امکانات رقبا تعریف کنید در این حالت مشتریان به انصاف و منصف بودن شما پی خواهند برد.

 از تبلیغ های انسانی استفاده کنیم مشتری های راضی بهترین نوع تبلیغ برای جذب مشتریان دیگر می باشند، جمله ” می توانید از ایشان بپرسید” تاثیر زیادی در جلب اعتماد خریداران دیگر دارد.

 برای اینکه خریداران را به مشتریان واقعی خود تبلیغ تبدیل کنید لازم است که آنها جذب سخنان شما شود از نقاط قوت در ظاهر و یا رفتار آنها تعریف کنید “این رنگ شما را زیباتر می کند، این مدل به اندام شما می آید” و یا از سابقه کاری آنها بپرسید.

 همیشه آماده سخنوری باشید در زمان فروش محصول به یک نفر چنان تصور کنید که محصولات خود را برای فروش و بازاریابی به شرکت‌های بزرگ و برای معرفی به صد نفر برده اید.

 استاد سخن و خلاصه گویی باشید آبراهام‌ لینکن خطابه معروف گتیزبرگ را تنها در دو دقیقه عنوان کرد، حتی سفر خلقت تنها در ۴۴۲کلمه خلاصه شده است.

 محدوده های رفتاری را بشناسید اما صمیمی برخورد کنید عنوان کردن نام افراد تاثیر زیادی در برخورد های آتی خواهد داشت.

 وقتی با مشتریان بحث می کنید هیچگاه پای دیگران را به قضیه باز نکنید اما برای پیروزی در بحث می‌توانید از دیگران سوالاتی بپرسید که در جواب نکاتی مبنی بر درست بودن عقیده شما عنوان کنند.

چرا باید کتاب چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم را بخوانید؟

هیچ موفقیتی بدون ممارست و تمرین و س

اگر می خواهید فروشنده موفقی باشید باید حتماً انضباط اراده و شجاعت داشته باشید این دو مقوله می تواند علاوه بر فروشندگی شما را در هر میدانی پیروز کند.

با وجود این که افراد تحصیل کرده میتوانند شغل های مناسب تری را برای خود دست و پا کنند اما فروشندگی می‌تواند یکی از شغل های مناسب برای افرادی باشد که با نداشتن تحصیلات عالی، قصد طی نمودن مسیر پیشرفت در زندگی را دارند.

از مهمترین مواردی که سبب شد بتگر در فروشندگی به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند موانع روانی بود که به خوبی آنها را پشت سر گذاشت.

از مهمترین دلایلی که باعث می شود حتما این کتاب را مطالعه کرد گسترش تفکرات و ذهنیات انسان است ممکن است شما به فروشندگی علاقه نداشته باشید یا به نظرتان این کتاب کم اهمیت می باشد اما بهتر است کلمه “فروش” را در ذهن خود گسترش دهید.

فروش تنها به معنی ارائه کالایی در قبال دریافت هزینه نیست شما می توانید اعتقادات و تفکرات خود را به دیگران بفروشید و یا با به کارگیری روشهای سعی کنید که دیگران با پیشنهادات شما موافقت کنند.

برای دستیابی به چنین قدرت هایی لازم است چند تکنیک بسیار ساده را یاد بگیرید و قدم اول را با خواندن کتاب بتگر آغاز نمایید.

 

3.3 / 5. 3

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات