تکنیک تی اف تی و تحول درونی

در تکنیک تی اف تی روی این 9 نقطه کار شود.

اگر به دنبال از بین بردن ترس درونی و آموختن تی اِف تی هستید حتما این مقاله را مطالعه کنید ما در این مقاله سعی داریم موضوعات مرتبط با تکنیک تی اف تی را مورد بررسی قرار دهیم.

تی اف تی یک تکنیک نوین، برای معالجه انواع بیماری هاست.

اکثر انسان ها در تنهایی، دارای یک ترس و یا اضطراب خاص هستند که همه ی این ها یک بیماری به حساب می آید، البته فراموش نکنید که ذهن بهترین و بزرگ ترین درمان گر برای بیماری های درونی می باشد.

تی اف تی چیست؟

تی اف تی در واقع یک میدان فکری است و با جریان های انرژی در بدن کار می کند.

جریان انرژی همان کنترل کننده ی احساسات منفی در بدن است.

افکار و احساسات ما همه و همه دارای انرژی هستند، انرژی های مثبت و گاهی هم انرژی های منفی این دو انرژی بستگی به موقعیت ذهن و پیش آمد های گذشته دارد.

تی اف تی نوعی درمان جایگزین برای رفع درد های جسمی و پریشانی‌ های احساسی است و با اسامی دیگری همچون ضربه درمانی و طب فشاری روانشناختی نیز شناخته می شود.

 

تی اف تی چگونه انرژی های منفی را کنترل می کند؟

ذهن هر انسان دارای یک میدان فکری می باشد و اگر ذهن ما فقط و فقط بر روی اتفاقات منفی تمرکز داشته باشد، موجب می شود که ما دائماً استرس کو اضطراب داشته باشیم. حالا ما می خواهیم بدانیم که نقش تی اف تی در این مورد چیست؛ خب تی اف تی یک آموزش است برای اینکه ذهن شما تمرکزش را از روی افکار منفی و اتفاقات منفی اطراف بردارد و روی شرایط مثبت و رخ دادن اتفاقات خوب بگذارد.

تی اف تی چگونه عمل می کند؟

تی اف تی ابتدا با میدان فکری هماهنگ می شود و بعد شروع به از بین بردن منفی های ذهن می کند.

در اینجا تی اف تی روی اتفاقات منفی متمرکز می شود و به آن ها ضربه می زند، برای مثال اگر در کودکی شاهد یک تصادف بد بوده اید که برای عزیزان تان یا حتی خودتان رخ داده، با آموزش تی اف تی آن را مرور می کنید و کم کم به کمک تی اف تی آن را از میدان فکری تان پاک می کنید.

 

چرا باید افکار منفی از میدان فکری ما پاک شوند؟

در آموزش تی اف تی گفته شده که اگر افکار منفی در میدان فکری شما باقی بماند باعث انسداد ورودی ذهن می شود و به مرور زمان از ورود افکار مثبت به ذهن، جلوگیری می کند.
برای مثال اگر در کودکی به شما گفته باشند که هیچوقت موفق نخواهید شد و دائما این موضوع را تکرار کرده باشند، به مرور شما این صحبت را باور می کنید و فقط به این فکر می کنید که هیچ گاه موفق نخواهید شد.

تی اف تی درمان گر

این نکته را هیچوقت فراموش نکنید، هر کس مرکز جهان خویشتن است، انسان اشرف مخلوقات است و به راحتی می تواند مسائل درونی خودش را حل کند، قدرت ذهن آنقدر بالاست که به راحتی از پس مشکلات کوچک و بزرگ بر می آید، تی اف تی یک راه درمان برای کسانی است که تصمیم دارند قدرت های درونی شان را بشناسند و از آن ها استفاده کنند.

 

آیا تی اف تی درمان گر همه ی بیماری ها است؟

در فیلم secret مستند انسانی را دیدم که در اثر تصادف مانند یک گیاه شده بود، او حتی نمی توانست نفس بکشد و عملیات تنفسی را به کمک دستگاه های بیمارستانی انجام می داد، او هر شب با خودش خواب می دید که در روز کریسمس با پای خودش از بیمارستان به خانه میرود و جشن می گیرد.

او آنقدر هر شب این خواب را می دید که ضمیر ناخودآگاهش باور کرده بود که او یک فرد سالم است و می تواند روی پای خودش بایستد، طولی نکشید که او خودش را به کمک ذهن و قدرت تجسم درمان کرد و در زمانی که خودش از قبل مقرر کرده بود از بیمارستان به خانه بازگشت؛ کسی که حتی امیدی به زنده بودن او نبود.

 

ابداع کننده گان روش درمانی تی اف تی چه کسانی هستند؟

ابداع کننده گان تکنیک تی اف تی، کوین ترودو و راجر کالاهان هستند، آن ها طبق تحقیقاتی که داشتند به این نتیجه رسیدند که از ۵۰۰۰ سال پیش بومی های چینی از این روش برای رسیدن به آرامش فکری استفاده می کردند.
کوین ترودو و راجر کالاهان بی شک یکی از برترین اساتید جهان هستند که در جهان بسیار نامدار و پرآوازه اند؛ در ادامه با کوین ترودو و راجر کالاهان کاشف تکنیک تی اف تی بیشتر آشنا خواهید شد.

 

نگاهی به زندگی کوین ترودو

کوین ترودو کاشف تکنیک تی اف تی

کوین ترودو در سال ۱۹۶۳ در ماساچوست آمریکا متولد شد و پدر او جوشکار بود. وی به عنوان برگزار کننده ی دوره ی تی اف تی و سایر دوره ها و سمینارها شناخته شده است.

کوین ترودو، دوران دبیرستان خود را در همان شهر در دبیرستان سن مری سپری کرد و پس از اتمام آن مقطع، ترک تحصیل کرد و برای کسب در آمد با یکی از دوستانش مشغول به حرفه ی خرید و فروش خودرو شد کوین ترودو پس از مدت اندکی تصمیم گرفت وارد نتورک یا همان بازاریابی شبکه ای شود که البته تصمیم درستی هم بود و در این حرفه موفقیت های بسیاری را به دست آورد.

کوین ترودو یک مولتی میلیونر خود ساخته آمریکایی است و چندین شبکه معروف تلویزیونی دارد.

نگاهی به زندگینامه راجر کالاهان

راجر کالاهان کاشف تکنیک تی اف تی

راجر کالاهان در مقطع کارشناسی در دانشگاه میشیگان بوده و دکترای روانشناسی بالینی را از دانشگاه سیراکوس دریافت کرده است.

راجر کالاهان در سال ۱۹۵۰ بیماران زیادی را از طریق علم رواشناسی درمان کرد و از همان سال ها تا به امروز هزاران نفر را به کمک خداوند و با بهره گیری از علم خویش درمان نموده؛ به اعتقاد راجر کالاهان راز موفقیتش و کشف تکنیک تی اف تی به دلیل علاقه شدید وی به حرفه اش است.

یکی از دلایل اینکه دکتر راجر کالاهان در زمینه ی معالجه ی بیماران روانی و دیگر بیماران قدم برداشت این بود که، او خودش از بیماری فوبیا از ارتفاع رنج میبرد و سعی کرد با آموختن این تکنیک هم خودش و هم دیگران را نجات دهد.

تکنیک تی اف تی برای چه‌ مواردی مورد استفاده است؟

• اضطراب
• استرس
• ترس
• انواع فوبیا مثل فوبیای پرواز و صحبت کردن در جمع
• طرد شدگی
• افسردگی
• خشم
• احساس گناه
• مشکلات عشقی
• خاطرات مورد سوء استفاده گرفتن در کودکی
• ترومای تجاوز
• سایر تروماها
• اعتیاد
• مشکلات مربوط به خوردن
• مشکل در انجام برخی کارها

دلیل توسعه یافتن روش تی اف تی نسبت به دیگر روش های درمانی چه بود؟

تی اف تی قوی ترین و سریع ترین روش تغییرات فردی و شفای بیماری است و دلایل زیادی هم برای کارایی و موثر بودنش وجود دارد. یکی از مهم ترین دلایل آن این است که تی اف تی تلقین و توهم نیست.

تی اف تی مستقیماً به سمت ریشه های موجود در سطح ناخوداگاه حرکت می کند و تمام باورها، دردها و بیماری ها را به طور کامل پاکسازی می کند.

تی اف تی گام اولِ خود شناسی، پاکسازی و درنهایت اتصال به روح الهی است. مربیان شناخته شده ی بسیاری، از جمله کوین تورودو، آنتونی رابینز، وین دایر، لوئیز ال هی، جک کانفیلد، باب پراکتور، جو ویتالی و… تی اف تی را قوی ترین و موثر ترین روش پاکسازی، تغییرات فردی و شفای بیماری ها می دانند.

 

آیا می توانیم با تکنیک تی اف تی جذب ثروت کنیم؟

چگونگی جذب ثروت با تکنیک تی اف تی

خداوند ثروتمند است و ثروت را حق تمام بندگانش دانسته اگر ما هنوز ثروتمند نیستیم دلیل آن افکار دائمی ماست که راه دسترسی به ثروت را بر روی ما بسته است، شاید به نظر بیاید که دیگران، نظام و دولت جلوی جاری شدن ثروت و برکت را گرفته اند اما باید به شما بگویم که این طرز فکر، توهمی بیش نیست.

تا زمانی که به نشدن ها فکر می کنید مطمئن باشید که به هیچ دست آوردی نخواهید رسید به قول دکتر علیرضا آزمندیان اگر گویی که بتوانم قدم در نه که بتوانی اگر گویی که نتوانم، برو بنشین که نتوانی، تمام نتایجی که در زندگی به آن ها رسیده ایم، همه و همه ارتعاشات افکار ما بوده که کائنات به تمام آن ها پاسخ داده است.

روش انجام تکنیک تی اف تی

افرادی که طرفدار این تکنیک هستند طبق تجربیاتی که به دست آورده اند در یک نظر سنجی گفتند با ضربه زدن می ‌توان به انرژی بدن دسترسی پیدا کرد و به قسمتی از مغز که استرس را کنترل می ‌کند، سیگنال فرستاد در نتیجه تعادل از دست ‌رفته به سیستم انرژی مختل‌ شده‌ ی بدن باز می گردد.

انجام عملیات جذب ثروت به روش تی اف تی

تی اف تی را می‌ توان به پنج مرحله تقسیم کرد. اگر بیش از یک مسئله یا ترس دارید، می‌ توانید این پنج مرحله را برای مقابله با سایر مشکلات و ترس‌ هایتان نیز تکرار کنید. نتیجه‌ ی استفاده از روش ها کاهش یا از بین‌ رفتن احساسات منفی خواهد بود.

1. تشخیص مشکل

برای اینکه تی اف تی موثر واقع شود شما در گام اول باید مسئله یا ترسی را که دارید، تشخیص بدهید؛ چرا که همین مشکل یا ترس قرار است در طی انجام ضربات کانون توجه‌ تان باشد.

2. ارزیابی شدت ابتدایی مشکل

پس از تشخیص مشکل‌ تان باید شدت آن را هم مشخص کنید. یعنی در واقع باید ببینید که به مشکل‌ تان از ۰ تا ۱۰ چه نمره ‌ای می ‌دهید.

بر این‌ اساس درد ها و مشکلاتی که دارید را، ارزیابی کنید. با این کار می‌ توانید پس از انجام مراحل کامل تی اف تی میزان بهبود تان را بسنجید.

برای مثال اگر پیش از ضربه درمانی شدت اولیه‌ ی مشکل ‌تان را ۱۰ ارزیابی کردید و پس از انجام ضربات شدت آزار دهندگی مشکل ‌تان به ۵ رسید، پس یعنی از این روش ۵۰ درصد نتیجه گرفته ‌اید.

3. جمله سازی

قبل از شروع انجام ضربات پیش خودتان جمله ‌ای تأکیدی بسازید که توضیح‌ دهنده ‌ی مشکل ‌تان باشد.

من مثال خودم را می زنم با جمله های پیش فرض مثلاً با اینکه من از صدای ترکیدن بادکنک خیلی می ترسم اما عمیقاً و کاملاً خودم را می پذیرم.

مسئله و یا ترسی را که در این قسمت بیان می ‌کنید، هیچ محدودیتی ندارد و درباره‌ ی هر چیزی می‌ تواند باشد. همچنین قسمت دوم جمله را می‌ توانید به‌ این‌ صورت بیان کنید «من عمیقا و کاملا خودم را دوست دارم و می ‌پذیرم»

در این باره می توانم برای تان مثال هایی بزنم

• با اینکه از صحبت کردن مقابل جمع می‌ ترسم، عمیقا و کاملا خودم را می‌ پذیرم
• با اینکه سردرد دارم، عمیقا و کاملا خودم را می ‌پذیرم
• با اینکه از بابام عصبانی‌ ام، عمیقا و کاملا خودم را می ‌پذیرم
• هرچند خاطرات جنگ اذیتم می‌ کنند، عمیقا و کاملا خودم را می ‌پذیرم
• با اینکه گردنم گرفته است، عمیقا و کاملا خودم را می ‌پذیرم
• هرچند کابوس‌ می‌ بینم، عمیقا و کاملا خودم را می‌ پذیرم
• با اینکه میل زیادی به سیگار کشیدن دارم، عمیقا و کاملا خودم را می‌ پذیرم
• با اینکه از مار می‌ ترسم، عمیقا و کاملا خودم را می ‌پذیرم
• با اینکه افسرده ام، عمیقا و کاملا خودم را می‌ پذیرم

4. انجام ضربات

در تکنیک تی اف تی بیشتر روی این ۹ نقطه کار خواهد شد.

در تکنیک تی اف تی روی این 9 نقطه کار شود.

 

• لبه ی دست (‌KC) این نقطه در قسمت گوشتی لبه ی خارجی دست، در جایی بین بالای مچ و پایه ی انگشت کوچک، قرار دارد. KC همان قسمتی از دست است که با آن در کاراته برای شکستن اجسام ضربه وارد می ‌کنند.

• بالای سر (TH) گر از بالای سر یک گوش تان را با خطی به گوش دیگر تان وصل کنید و خط دیگری هم از بینی تا پشت گردن تان بکشید، نقطه ی TH درست در محل تلاقی این دو خط خواهد بود.

• ابرو (EB) این نقطه در ابتدای ابرو درست بالای کناره ی بینی قرار دارد.

• گوشه ی چشم (SE) این نقطه روی استخوان لبه ی خارجی گوشه ی چشم قرار دارد.

• زیر چشم (UE) این نقطه روی استخوان زیر چشم حدود ۲/۵ سانتی ‌متر پایین ‌تر از مردمک قرار دارد.

• زیر بینی (UN) این نقطه در محدوده‌ی کوچک بین انتهای بینی و بالای لب بالایی قرار دارد.

• چانه (Ch) این نقطه دقیقا روی چانه نیست، بلکه بین فرورفتگی چانه و لب پایینی قرار دارد.

• ابتدای ترقوه (CB): این نقطه در محل تلاقی جناغ، ترقوه و دنده ی اول قرار دارد. برای جا یابی این نقطه ابتدا انگشت اشاره تان را روی شکاف U شکل بالای استخوان سینه قرار دهید، (تقریبا جایی که گره کراوات قرار می گیرد). انگشت تان را از پایین همین قسمت U شکل حدود ۲/۵ سانتی متر به سمت ناف حرکت دهید. این نقطه با اینکه دقیقا روی ترقوه نیست، برای راحتی به این اسم شناخته می ‌شود.

• زیر بغل (UA) این نقطه حدود ۱۰ سانتی متر پایین تر از زیر بغل قرار دارد.

از نقطه ی KC در لبه ی دست شروع کنید و هم‌ زمان جمله ای را که در مرحله ی قبل ساختید، ۳ بار تکرار کنید، سپس به هر کدام از نقاط زیر به‌ همین ترتیبی که آمده است،

در تکنیک تی اف تی روی این 9 نقطه کار شود.

بعد از ضربه‌ زدن به نقطه‌ ی زیر بغل زنجیره‌ ی ضربات را با ضربه‌ زدن به نقطه‌ ی بالای سر تان تمام کنید.

5. ارزیابی مجدد امتیاز مشکل تان

بعد از انجام این مراحل دوباره ببینید که به مشکل‌ تان از ۰ تا ۱۰ چه نمره‌ ای می‌ دهید. حالا هر نمره ای که الآن دادید ، با نمره ‌ای که پیش از انجام ضربات به مشکل‌ تان داده بودید، مقایسه کنید. اگر هنوز به نمره‌ ی ۰ نرسیده‌ اید، می ‌توانید این فر آیند را مجدّداً تکرار کنید آنقدر تکرار کنید که نمره ی شما به صفر برسد.

از نظر محققان این روش چقدر موثر واقع شده است؟

تی اف تی برای درمان سربازان و نظامیان جنگی مبتلا به اختلال استرس پس از حادثه PTSD با موفقیت امتحان شده است.

در جریان پژوهشی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، محققان تأثیر تی اف تی را روی عده‌ ای از سربازان مبتلا به PTSD بررسی کردند و نتیجه‌ ی درمان‌ آن ها را با روش درمانی سایر افراد مقایسه کردند و نتیجه این بود که در عرض فقط یک ماه از استرس روان‌ شناختی کسانی که تحت درمان تی اف تی قرار داشتند، به میزان قابل‌ توجهی کاسته شده بود.

نتیجه ی پژوهش سال ۲۰۱۶ که در رابطه با تکنیک تی اف تی انجام شده بود چه شد؟

تی اف تی در برخی از موارد به‌ عنوان درمان جایگزین روی بهبود علائم اضطراب مورد استفاده قرار گرفته و موثر شناخته شده است. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۶ در زمینه‌ ی بررسی مقایسه‌ ای میزان اثر بخشی تی اف تی و سایر گزینه‌ های استاندارد در درمان علائم اضطراب انجام شد، پژوهشگران کاهش چشم گیری در اضطراب و استرس کسانی که تحت درمان تی اف تی قرار گرفته بودند، مشاهده کردند.

اگر بعد از انجام این تکنیک برای جذب ثروت باز هم ذهن ما نسبت به ثروت تغییری نکرده بود چه کار کنیم؟

بعد از اتمام تمرینات جذب ثروت با تی اف تی اگر جوابی نگرفتید، هر باور منفی یا موانع ذهنی درونی را که درباره ثروت دارید یادداشت کنید و آن ها را با ضربات تی اف تی هدف بگیرید و از بین ببرید و به جای آن ها باورهای ثروت ساز و مثبت را جایگزین کنید حتی برای اینکه دیگر آن افکار به سراغ شما نیاید می توانید آن برگه را بسوزانید.

3.2 / 5. 10

2 دیدگاه برای “تکنیک تی اف تی و تحول درونی

  1. a.hozouri گفته:

    سلام
    ممنون از این مقاله چون چند دقیقه پیش پیام دادم که درباره تکنیک کالاهان چیزی پیدا نکردم اما الان با خواندن این مقاله به جواب رسیدم ، ممنون از مطالب مفید تان.🙏🙏🙏

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات