تکنیک کالاهان و کامل ترین توضیحات

تکنیک کالاهان و چگونگی عملکرد آن بر روی قدرت تفکر و احساسات انسان

اتفاقات ناگوار می توانند تاثیرات منفی در زندگی افراد داشته باشند، گاهی تاثیرات منفی به قدری زندگی افراد را درگیر می کند که تمرکز انجام هر کاری را از آن ها می گیرد. اما چاره چیست؟ آیا روش هایی موثری در درمان منفی گرایی و احساسات ناگوار وجود دارد؟ آیا می توان با قدرت ذهن از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد؟ قدرت تفکر و اندیشه تا چه میزان درسلامتی جسم تاثیر گذار است؟ تکنیک کالاهان یکی از موثر ترین راه های اثبات شده در سراسر دنیاست که ثمر تحقیقات چندین ساله دکتر راجر کالاهان می باشد و بر اساس آن می توان پنجره ای نو از احساسات مثبت و زیبایی ها را به روی ذهن انسان ها باز کرد.

کوین ترودو روی این تکنیک خیلی تاکید کرده است

در این مقاله نیز قصد داریم کامل ترین توضیحات را در رابطه با تکنیک کالاهان و چگونگی عملکرد آن بر روی قدرت تفکر و احساسات انسان مطالبی را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

کوین ترودو تمام ریزنکات تکنیک کالاهان را در دوره بدون سانسور و رایگان زیر توضیح داده 

دوره رایگان کوین ترودو (دانلود رایگان بخشی آرزوی تو دستور توست)

تکنیک کالاهان بر چه اساسی تعریف می شود؟

در زمان بروز اتفاقات بد تفکرات انسان به سمت احساسات و انرژی های منفی گرایش پیدا می‌کند که درصورت دامن زدن به این احساسات و تفکرات فرد آشفته خواهد شد، این احساسات در دوره زمان طولانی می تواند تاثیرات منفی علاوه بر تفکرات بر روی شخصیت افراد نیز بگذارد و به مرور زمان او را به یک شخص منزوی منفی با احساسات کاملاً سرکوب‌ شده تبدیل کند.

برای پیشگیری از چنین اتفاقاتی راه ‌حل‌ های زیادی وجود دارد که البته تاثیر هر یک در شخصیت انسان کاملا متفاوت هستند.

برای تاثیرگذاری بیشتر پیش از انجام روش های درمانی لازم از شخصیت افراد به طور کامل بررسی شود تا بر اساس اطلاعات کسب شده روش درمانی مناسب انتخاب گردد.

در سال‌های اخیر پزشکان و متخصصین زیادی در این زمینه تلاش های بسیار داشته اند که از مشهورترین این درمان ها می توان به تکنیک کالاهان اشاره کرد که توسط یکی از بزرگترین متخصصین این زمینه یعنی دکتر راجر کالاهان تهیه و ارائه شده است.

بر اساس تحقیقات وی زمانی که فرد با اتفاقات ناگواری و مشکلاتی رو به رو می شود لازم است با ریشه یابی علل اساسی آن به خود درمانی بپردازد. ممکن است تمامی روش های موجود در دنیا بر این اساس عمل کند اما در تکنیک کالاهان کلیه اطلاعات از جمله ریشه یابی مشکلات، نحوه برخورد فرد با مشکلات و احساسات درونی وی به کدهای تبدیل خواهند شد که در درمان فرد بیمار موثر می باشند.

این روش در قالب کد درمانی به بیماران ارائه می شود و طی آن سیستم انرژی بدن تا حد زیادی باز یافت خواهد شد و با ایجاد انرژی های مثبت، تفکرات منفی در قلب و روح انسان سرکوب و در نهایت پس از مدت خیلی کوتاه ریشه‌کن می‌ شود.

تفکرات مثبت می تواند توانایی بدن را در مدت زمان کوتاهی باز گرداند به علاوه با بهبود حالات درونی انسان شرایط مقابله کردن با مشکلات برای وی بسیار ساده می شود تکنیک های دکتر کلاهان بر اساس کاردرمانی و به صورت یک یکسری الگوریتم های مداوم و همیشگی عنوان شده اند که می تواند در مدت زمان چند دقیقه ذهن شما را از تمام احساسات و تفکرات منفی پاک کند.

تکنیک کالاهان چگونه تعریف می شود؟

تکنیک کالاهان یا درمان با اندیشه

تکنیک های عنوان شده به واسطه دکتر راجر کالاهان یکی از بزرگترین متخصصین در زمینه بیماری های روانشناختی تهیه شده است که بر اساس آن با شناخت شخصیت انسان، واکنش او در مقابله با بروز مشکلات و چگونگی درمان الگوریتم های درمانی به صورت کد هایی مورد استفاده قرار می گیرند.

تکنیک کالاهان که به باور او به نام درمان با اندیشه شناخته شده با هدف شناخت جهان و میزان پذیرش این درمان توسط افراد ارائه شده است. بر اساس تکنیک های وی افراد زمانی که به مشکلات و اتفاقات ناگوار فکر می‌کنند یک زمینه فکری را برای خود ایجاد می نمایند که گاهی از توضیح کلامی آن قاصرند، بر اساس تکنیک های فوق می توان به خوبی این مفاهیم را تفسیر کرد.

کدهای ارائه شده در تکنیک کالاهان در واقع همان آشفتگی‌ های ذهن هستند که می تواند تاثیرات منفی بر اندیشه انسان داشته باشند و در واقع تفکرات انسان با برخورد با هر مشکل به نحوی تغییر می کند.

به باور راجر کالاهان کلیه آشفتگی های درونی انسان به احساسات منفی او باز می گردد که می تواند بخش های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار بدهد به باور راجر کالاهان کلیه آشفتگی های درونی انسان به احساسات منفی او باز می گردد.

در واقع این روش بدن انسان را شبیه به نصف النهار تقسیم بندی کرده که برای درمان باید خطوط تقسیم شده را به شکل متوالی درمان نمود و رمز موفقیت را در تعادل جریان QI می داند.

نحوه عملکرد به چه صورت می باشد؟

درمان افسردگی و اعتیاد با تکنیک کالاهان

بر اساس گفته‌ های راجر کالاهان استفاده از تکنیک های او می‌تواند کلیه مسائل روانشناختی را تحت تاثیر قرار دهد، و از این طریق می‌ توان بیماری ‌های زیادی از جمله افسردگی اضطراب اعتیاد و غیره را از بین برد.

ممکن است تصور کنید که یک دوره طولانی مدت برای درمان و روانشناس نیاز است، این تصور اشتباه را کنار بگذارید تنها ۱۵ دقیقه زمان لازم است تا پنجره نو در ذهن انسان باز شود و تکنیک کالاهان بتواند ذهن شما را از افکار منفی دور کند، ۱۵ دقیقه طلایی که فقط یکبار امکان پذیر است و هیچگاه تکرار نخواهد شد.

قدرت تکنیک های مذکور به حد زیاد است که کالاهان باور دارد می توان با استفاده از روش TFT مشکلات جسمی زیادی را برطرف نمود و یا از ایجاد و بروز دوباره آن جلوگیری کرد.

اولین کتاب راجر کالاهان در سال ۱۹۸۵ میلادی منتشر شد که در آن از تکنیک های TFT نام برده است که می توانند در مدت زمان کوتاه بخشی از فوبیای ذهن انسان را از بین ببرد. از دیگر ادعاهای کالاهان می توان به استفاده از فناوری VT اشاره کرد که یک فناوری ناشناخته است اشاره کرد که تنها کالاهان قادر به ارائه او می باشد.

از تکنیک کالاهان در چه مسیری استفاده می شود؟

از جمله دلایلی که سبب مهم جلوه دادن تکنیک کالاهان می‌ شود استفاده از روش‌های پزشکی شرقی در ترکیب با روان درمانی مدرن است.

بر این اساس از طب سنتی چینی که یک روش تضمین شده است استفاده می شود تا منابع انرژی بدن را پیدا کرد و بر اساس آن بتوان انرژی های منفی را از بدن خارج نمود.

بر اساس تکنیک کالاهان انرژی های مثبتی در بدن جریان دارند که تضمین کننده سلامت افراد می باشد اما چنانچه راه عبور این انرژی ها مسدود شود بیماری های جسمی پدیدار می گردند.

بنابر توضیحات بالا هر مسیر یک نصف النهار می باشد که اندام داخلی خاصی را شامل می شود و دارای یک بخش ابتدا و یک نقطه انتهایی است که در صورت مسدود شدن با شناخت و یافتن این نقاط و استفاده از روش های طب فشاری و یا طب سوزنی می توان روند طبیعی آن را باز گرداند و در جهت تقویت جسم و روح فرد قدم براشت.

کلیه موارد فوق جز تکنیک های کالاهان محسوب می شود که بر اساس آن تمامی درمان های مدرن روانشناختی با اصول شرقی ترکیب شده است.

کالاهان برای شناخت بیشتر تأثیرات تفکر بر روی اندام و جسم انسان تصمیم گرفت آموزش های کینزیولوژی را دریافت نماید.

بر اساس این آموزه ها آنها قدرت عضلات را متاثر از افکار و احساسات درونی می داند و علاوه بر شرایط جسمی تفکرات نیز می تواند بر سلامت انسان تاثیر زیادی داشته باشد.

کینزیولوژی مشخص می کند که هر نصف النهار بر روی چه ماهیچه و عضو بدن تاثیر می گذارد و چه عوامل جسمی و عاطفی می تواند آنها را درگیر کند. کالاهان برخی از آموزه های گودارت را با روش های درمانی مدرن ترکیب نمود و بر اساس موازین علمی خود به تکنیک های مهم در علم روان شناختی تبدیل نمود.

از مهم ترین اقدامات دکتر کالاهان در به کار گیری تکنیک های ترکیبی درمان فوبیای آب یک خانم به نام مری بود که با به کارگیری الگوریتم ها و کد درمانی توانست نصف النهار را شناسایی روش کنیزیولوژی را روی آن پیاده سازی کند.

کالاهان برای شناخت بیشتر تأثیرات تفکر بر روی اندام و جسم انسان تصمیم به دریافت آموزش های کینزیولوژی کرد. بر اساس این آموزه ها آن ها قدرت عضلات را متاثر از افکار و احساسات درونی می داند و علاوه بر شرایط جسمی تفکرات نیز می تواند بر سلامت انسان تاثیر زیادی داشته باشد.

بر اساس یافته های دکتر کالاهان مشخص شد که خانم مری از بیماری معده رنج می برد، نصف النهاری که معده در آن قرار دارد می تواند ابتدا و انتهایی مشخصی داشته باشد که در نقاط مختلفی از بدن جای گرفته اند همین امر سبب شد که کالاهان تصمیم گرفت از روش طب سنتی در زیر چشم استفاده کند.

چرا که معتقد بود نقطه انتهایی نصف النهاری که معده را در برداشت به زیر چشم خط می شد طی یک اتفاق واقعاً عجیب مشکل فوبیای آب مری از بین رفت، همین امر سبب توسعه یافتن طیف گسترده‌ای از تکنیک های کالاهان و آموزش آن به افراد دیگر شد.

تکنیک کالاهان بر چه اساسی پایه ریزی شد؟

اساس تکنیک کالاهان

‏کالاهان با توجه به استفاده از روش های طب سنتی و طب سوزنی که یکی از مهمترین بخش‌ های پزشکی باستانی چین بود همچنین با به کارگیری روش‌ های علمی و مدرن درمانی توانست تکنیک هایی را ایجاد نماید که بتوان به واسطه انرژی درونی بسیاری از بیماری های جسمی را درمان نمود.

البته گفتنی است که این تکنیک ها بر اساس دانستنی های مختلفی ایجاد شدند که از مهم‌ ترین آنها می‌توان به زمینه‌ های فکری و پریشانی حالی ذهن افراد اشاره کرد.

در روش TFT تفکرات را به عنوان یک انرژی کاملا محدود شده معرفی می کند که می تواند تاثیر زیادی بر اندیشه انسان داشته باشد، البته گفتنی است که الگو های موثر در تفکرات و اندیشه بر اساس زمینه‌ های مختلف ایجاد می شوند.

وقتی یک زمینه فکری با احساس منفی یا مثبتی ایجاد شده در واقع انرژی در مسیر به وجود آمده جریان پیدا می کند و در صورتی که به یک راه مسدود شده برسد حجم زیادی از انرژی در یک نقطه جمع می شود،

چنان چه انرژی های جمع شده منفی باشد سبب آشفتگی و پریشانی حال افراد خواهد شد، نقاط مسدود شده می‌تواند یکی از وقایع منفی زندگی افراد باشد مانند از دست دادن یک دوست یا آشفتگی های رفتاری انسان به دلیل مشغله های کاری و… که می تواند تاثیرات منفی بر جسم و روان افراد داشته باشد.

به باور کالاهان تمام احساسات منفی درونی انسان ریشه در آشفتگی های ذهنی او دارد و اساس اصلی در درمان TFT از بین بردن این آشفتگی ها با هدف بهبود حال درونی افراد است.

البته تجمع انرژی های مثبت در راه مسدود شده نیز می تواند احساس را تحت تاثیر قرار دهد چرا که از انتشار تفکرات مثبت و شادی آور جلوگیری می کند.

الگوریتم های موثر در تکنیک کالاهان چگونه معرفی می شود؟

بر اساس تکنیک های کالاهان تمامی مشغله های فکری و ذهنی افراد تطابق خاصی با نقاط نصف النهار دارند از همین رو با تشخیص درست نصف النهار مورد نظر و ضربه زدن به نقاط مسدود شده می توان مشکلات درونی و حتی جسمی افراد را برطرف ساخت.

به بیان دیگر نقشه اصلی راه و روش دنبال کردن نقاط ضعف را الگوریتم می نامند و شبیه به کد هایست که در صورت قرار گرفتن در جای مناسب می‌تواند نتیجه مثبتی داشته باشد.

راجر کالاهان با تحقیقات بسیار که در این زمینه داشت توانست الگوریتم‌ های مختلفی را کشف کند که در مسیر درمان نقش موثری دارند البته می‌توان از نمونه‌ های مشابه در موارد مختلف استفاده کرد اما شناخت یک الگوریتم درست می تواند نقش زیادی در تسریع درمان داشته باشد.

محدوده الگوریتم های یافته شده بسیار زیاد است و تقریباً تمامی بخش‌ های بدن زیر نظر دارد البته در صورت درمان با استفاده از روش‌ های مختلف و عدم نتیجه لازم است که این الگوریتم را توسعه یافته شود تا بتوان علت و معلول را در زمان مدت زمان کمتری تشخیص داد.

اولین گام در به کار گیری تکنیک های کالاهان چیست؟

تکنیک کالاهان و نقاط مسدود شده

از مهم‌ ترین دلایلی که می ‌تواند نقش موثری در درمان بیماری ها داشته باشد تشخیص درست است. با توجه به اینکه این روش در تمامی درمان ها مورد استفاده قرار می گیرد اما سرعت در تشخیص و چگونگی مقابله با آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، چنانچه درمانگر بتواند توالی درستی از تشخیص را دنبال کند به سرعت می تواند راه مناسب برای درمان را نیز بیابد.

کالاهان برای تشخیص علل بیماری از تکنیک کینزیولوژی کاربردی استفاده کرد که به واسطه آن نقاط بدن یک به یک معاینه شد تا نقطه مسدود شده را پیدا کند. برای تسریع در تشخیص درمانگر نتیجه لمس را با واکنش یک عضله آزمایش می کند.

در این آزمایشات تمامی نقاط انتخاب شده لمس و برای نتیجه گیری عضله انتخابی تست خواهد شد.

این روش تا جایی ادامه پیدا می کند که واکنش عضلات نسبت به یکی از نقاط تغییر کند البته در صورتی که نقاط انتخاب شده هیچ تاثیری بر عضله نداشته باشند لازم است که توالی درمانی توسعه یابد و نقاط بیشتری برای آزمایش شدن یافته شود.

گفتنی است که روش مذکور تنها در زمانی کارایی دارد که بیمار و فرد درمانگر در کنار هم باشند و برای افرادی که دور از درمانگر زندگی می کنند روش‌های دیگری مسمرثمر می باشند.

روش دوم در تشخیص علل بیماری استفاده از فناوری صدا است، در این روش که از طریق خطوط تلفن انجام می شود نتیجه آزمایشات بر اساس صدای فرد بیمار تعیین می گردد.

به بیان دیگر در تکنیک راجر کالاهان درمانگر با تجزیه تحلیل و آنالیز صدای فرد بیمار سعی در تشخیص درست دارد البته آموزش چنین درمان تنها در کلاس های ویژه و پیشرفته کالاهان امکانپذیر است و نمی‌توان از طریق روش های گفتاری و شنیده های کارآموزان از آن استفاده کرد.

چگونه می توان با استفاده از این تکنیک وارونگی روانشناختی را درمان نمود؟

تکنیک کالاهان و درمان وارونگی روان

یک اصطلاح کاملا پیشرفته که راجر کالاهان از آن استفاده کرد وارونگی روانشناختی است که نتیجه مشاهدات او از عدم پیشرفت افرادی بود که در کلاسهای TFT شرکت کرده بودند اما هیچ پیشرفتی در عملکرد آنها مشاهده نمی شد، همین امر سبب شد که کالاهان با ارائه این واژه از تکنیک جدیدی رونمایی کند.

وی ادعا می‌کرد که وارونگی روانشناختی می‌تواند متاثر از تفکرات و اندیشه منفی انسان باشد که در طی آن فرد علاقه‌ ای به پیشرفت ندارد و سعی می‌کند با تخریب شخصیت و حالات درونی خود به نحوی خود را آزار دهد.
حالات درونی افراد شبیه به فردی است که خود را دلیل مرگ یا حال خرابه دیگران می داند که در طی این روند می‌اندیشد که می‌تواند زندگی افراد را نجات دهد حال اینکه این نظریه به هیچ عنوان درست نیست تنها فرد بیمار دچار یک گونه وارونگی شخصیتی یا روانی شده است و همین امر به عنوان یک سد مسدودکننده مانع از پیشرفت درمان خواهد شد.

بر اساس آخرین مطالعات راجر کالاهان روشهای دور زدن چنین سد هایی وجود دارد که به صورت مکتوب آنها را منتشر و در دسترس کاراموزان قرار می دهد. برای دستیابی به چنین اطلاعاتی می توانید مکتوبات حاوی تکنیک کالاهان را تهیه نمایید.

اگر می خواهید به صورت تخصصی احساسات منفی را با تکنیک کالاهان انجام دهید دوره رایگان زیر را پیشنهاد می کنیم

دوره رایگان کوین ترودو (دانلود رایگان بخشی آرزوی تو دستور توست)

3.8 / 5. 20

3 دیدگاه برای “تکنیک کالاهان و کامل ترین توضیحات

  1. a.hozouri گفته:

    سلام وقت بخیر
    من پکیج کامل کوین ترودو را خریداری کرده ام و به طور کامل چندین با گوش کرده ام.
    مقاله تکنیک کالاهان را هم به طور کامل مطالعه کردم که فقط شامل توضیحات کلی بود اما از خود تکنیک و نحوه انجام آن خبری نیست. چرا؟

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات