عطش آتشین چیست؟

عطش آتشین

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع عطش آتشین بپردازیم. شاید برایتان سوال پیش آمده که عطش آتشین چیست؟

این عطش در واقع جاه طلبی شما برای رسیدن به آرزوهایتان میباشد. برخی از افراد در زمان جوانی و کودکی خود آرزوهایی بزرگ در سر دارند، اما در میانسالی خود آنها را کنار میگذارند، چراکه معتقدند آرزوهای بزرگ تنها خیالی بیش نیستند.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید، که معتقدید آرزوها فقط یک خیال هستند، با ما در این مقاله همراه باشید، تا به شما بگوییم که اینطور نیست!

عطش آتشین از دیدگاه کوین ترودو

چگونه شروع کنیم

شاید برایتان جالب باشد که باید برای رسیدن به آرزوهای بزرگ، ابتدا باید آرزوهای کوچک را به واقعیت تبدیل کنیم. شما باید برای رسیدن به آرزو در خیال خود، به عنوان یک واقعیت آن را قبول کنید، چرا که برای رسیدن به آرزوهایی که در خیال شما میباشد، یک هدف واقعی را برای آن در نظر بگیرید.

میزان جاه طلبی شما نسبت به یک آرزو باید یک انعکاس از واقعیت های روح شما باشد. آرزوهای فرد در واقع ارزش های وجودی یک فرد میباشند.

اگر که آرزوی بزرگ شما خرید و اداره یک شرکت است، ابتدا از آرزوی کوچکتر خود مثل خرید یک ماشین شروع کنید.

اما باید این امر را هم در نظر بگیرید، موفق نشدن شما بعد از یک بار تلاش برای رسیدن به هدف، به معنای شکست شما نیست، این شکست ها هستند که شما را به هدفتان نزدیک تر میکنند. از شکست های خود درس بگیرید و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهید.

عطش آتشین و درس گرفتن از شکست ها

چرا آرزو کنیم؟

این یکی از سوال های رایجی میباشد، که شاید شما هم یک بار از خود پرسیده باشید. برخی از افراد معتقدند، اگر فردی نمیتواند کاری را انجام دهد، نباید آرزو کند، باید گفت این طرز فکر اشتباه است، چرا که این آرزوهای شما میباشند، که شخصیت تان را شکل میدهد.

برای این که بتوانید از یک عطش آتشین در رسیدن به آرزوهایتان برخوردار باشید، باید برای رسیدن به آن عطش که همان آرزوی شماست به جلو حرکت کنید، و آن را به عنوان یک هدف در نظر بگیرید. آرزوهای شما باعث میشود، قسمت هایی از زندگیتان که کم اهمیت تر بوده را حذف کنید، و تنها بر روی رسیدن به هدف تمرکز کنید.

اگر شما آرزو و یا هدفی برای رسیدن ندارید، میتوانید آرزوهای کوچک خود را توسعه دهید، و آن را به یک هدف بزرگ تبدیل کنید.

سوخت رسیدن به آرزو

اگر میخواهید شما هم مثل افراد موفق رویاهای تان را به واقعیت تبدیل کنید، باید برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید، آری تلاش سوخت ارزشمند رسیدن به آرزوهای یک فرد است.

افراد موفق جامعه به آرزوهای خود به شکل یک سراب نگاه نمی کنند، آن ها برای رسیدن به این آرزوها تلاش خود را بیشتر میکنند.

اگر میخواهید زودتر به خواسته های خود برسید باید عطش آتشین خود را در رسیدن به آرزوها یشتر کنید. شکست های خود را یک ناکامی در نظر نگیرید، چراکه باعث میشود شما دیرتر به خواسته خود برسید، در واقع شما باید از این شکست ها نردبانی بسازید برای رسیدن به آرزوهای بزرگتر، افراد موفق این سبک را در زندگی خود دنبال میکنند.

عطش آتشین و راز رسیدن به آرزوها

مثل یک نقاش باشید، نقاش ها برای کشیدن یک اثر زیبا و زنده مدت زمان زیادی را صرف میکنند. بر روی ایده و هدف های خود تمرکز کنید، حتی اگر هدف شما کوچک باشد. هدف های کوچک هستند، که ما را به هدف های بزرگتر نزدیک میکنند.

تلاش هایی که شما برای رسیدن به یک آرزو میکند، پاداش های خاص خود را دارد. حتی اگر شما شکست هم خوردید، بازهم باید آن را یک موفقیت بدانید، چرا که شما در راه رسیدن به آرزوی خود درس هایی با ارزش گرفته اید، که میتوانید در آینده خود از آن ها استفاده کنید.

ریچارد جی لیدر نویسنده موفق

ریچارد یکی از نویسنده های موفق میباشد. او در ارتباط با عطش آتشین خود برای رسیدن به اهدافش این چنین نقل میکند:

اگر فردی رویایی مشخص داشته باشد که برای رسیدن به آن تلاش کند، در واقع رویاهای کم اهمیت خود را دور انداخته، که باعث رشد و شکوفایی او در زندگیش میشود. او هچنین اضافه میکند، که اگر شما هدفی معیین داشته باشید، و تنها یک هدف را دنبال کنید، هدف خود را شفاف کرده اید.

لیدر میگوید، اگر فردی بداند که در آخر راه چه چیزی انتظارش را میکشد، تحمل کردن سختی های راه برای او شیرین تر میباشد. لیدر هچنین خاطر نشان کرد، در راه رسیدن به هدف توانایی های ما بیشتر میشود، به گونه ایی که خود ما حس میکنیم که به هدف اصلی نزدیک تر شده ایم.

عطش آتشین چیست؟

عطش آتشین در واقع اهداف و آرزوهای ما برای رسیدن به موفقیت میباشد. رویاهای یک فرد در اصل سرمایه وجودی و شخصیتی او میباشد.

رویاهای یک فرد در واقع سوختی میباشد که فرد را برای ادامه زندگی ترغیب میکند. رویاهای یک فرد به او کمک میکند، تا انحراف های کوچک خود را که در زندگی برایش رخ میدهد، از بین ببرد.

داشتن یک عطش آتشین به ما کمک میکند، تا خود را فریب ندهیم و عمر خود را به بیکاری نگذرانیم. حتی اگر در راه رسیدن به آرزوهای خود دچار مشکلاتی شدید، هیچگاه احساس پشیمانی نکنید، چرا که شما برای یک هدف مهم در زندگی خود تلاش کرده اید. آرزو و رویاهای یک فرد دنیا را زیباتر به او نشان می دهد.

 

تاثیر رویاهای افراد در طول تاریخ

 

برخی معتقدند رویاهای یک فرد هیچ ارزشی ندارند، این در صورتی است که بیشتر رویدادهایی که در طول زمان برای بشر رخ داد، نتیجه رویا پردازی های اوست. ما در این بخش افرادی را به شما معرفی میکنیم، که هرکدام در زمینه رویای زندگی متخصص هستند.

سه محققی که ما به شما معرفی میکنیم، هرکدام یک سبک و نظر در ارتباط با رویاهای احمقانه دارند، آن هم این است که آرزو و یادداشت های بی اهمیت یک فرد درباره آرزوهایش در واقع ارزش زیادی برای تغییر زندگی یک فرد دارد.

جویس چپمن معتقد است، هر فردی باید برای رسیدن به یک عطش آتشین، آن را به خوبی بررسی کند، و بداند که خواسته قلبی او از زندگی چیست؟

اما برخی از افراد هستند در جامعه که بعد از گذراندن عمر خود، آن چیزی را که میخواهند بدست نیاورده اند. شما باید برای پیدا کردن هدف اصلی خود در زندگی تحقیق کنید.

جویس چپمن میگوید؛ اگر فردی به خوبی بتواند اهداف خود را مشخص کند، در واقع اره را برای رسیدن به هدف خود، هموارتر کرده است.

جویس چپمن به افرادی که نمیدانند، چه هدفی برای زندگی خود دارند، کمک میکند تا اهداف اصلی خود را مشخص کنند.

جویس چپمن در سال 2002 کتابی را با عنوان آرزوهای شما به چاپ رساند، که جزو کتاب های پرفروش آن دوره بود. جویس چپمن در کتاب خود به خواننده، چند توصیه مهم را میکند. این توصیه ها بدین شرح هستند:

 

اهداف خود را شناسایی کنید

اگر شما در طول روز خیالاتی را دارید، که خود آنها را احمقانه میپندارید، بیشتر به آنها فکر کنید! شاید در پشت همین افکار احماقانه، هدفی مهم تر وجود داشته باشد که زندگی شما را تغییر میدهد. شاید همین رویاهایی که شما آن را بی اهمیت میدانید، آن چیزی باشد که شما از زندگی میخواهید.

جویس چپمن معتقد است، اگر فردی در رویاهای خود به فردی فکر کند، در واقع آرزوی این را دارد که یک رابطه عاطفی موفق را در زندگی خود، داشته باشد. با بررسی دقیق تر این رویای ساده خود به این موضوع میتوانید، پی ببرید که باید به دنبال یک شریک زندگی باشید.

البته این خیال تنها این منظور را نمیرساند که شما باید یک شریک زندگی داشته باشید، بلکه میتواند اهداف خاص دیگری هم داشته باشد، شما باید آرزوهای خود را از چند جهت بررسی کنید.

جویس چپمن در کتاب خود نقل میکند، که فرد باید قبل از اینکه رویاهایی که به ذهنش آمده را فراموش کند، آن را در یک دفترچه یادداشت کند، و این رویا را در یک زمان به خوبی بررسی کند.

چپمن همچنین می گوید؛ اهدافی را که به شما حس خوبی میدهد، در فایل های رایانه خود ذخیره کنید. همچنین بررسی کنید، که در لیست آرزوهای خود، موضوعی را فراموش نکرده باشید.

آرزوهایی را که باعث میشود زندگی شما تغییر کند را جدا از بقیه بنویسید، و آن را جزو اهداف اصلی خود قرار دهید.

 

هدف را ملکه ذهن خود کنید

هدفی را که میخواهید، هر روزه با خود تکرار کنید. این کار باعث میشود، آن موضوع ملکه ذهن شما شود، و عطش آتشین شما برای رسیدن به هدف مورد نظرتان بیشتر شود.

جویس چپمن به خواننده های کتاب خود پیشنهاد میدهد، آرزوهای خود را در داخل پاکتی قرار دهند، و هر روزه به آن پاکت نگاه کنند. این عمل باعث میشود، هیچگاه آرمان ها و اهداف خود را در زندگی فراموش نکنید.

هدفتان چقدر برایتان مهم است

در این بخش از کتاب، جویس از خواننده میخواهید میزان علاقه خود را نسبت به هدف خود بسنجد. تا به حال از خود پرسیده اید که این هدفی که انتخاب کرده اید، تمام چیزی است که در زندگی خود میخواهید.

داشتن علاقه به هدف زندگی خود، موضوع مهمی میباشد، چرا که فرد باید برای رسیدن به اهداف خود در زندگی ریسک کند و اگر علاقه ایی در میان نباشد، در واقع فرد خود را گول زده است.

جویس به مخاطبان خود میگوید؛ آیا حاظرید به خاطر اهداف و آرزوهایتان هر ریسکی را قبول کنید، اگر که اینطور است، تبریک می گویم، چرا که مسیر را شما درست انتخاب کرده اید، اما اگر نه، در واقع اهداف و آرزوی شما جز یک توهم خیالی چیزی بیش نیست.

جویس معتقد است که تخیلالت هر فرد در خدمت به هدف کارایی زیادی دارد. در واقع این تخیلات فرد است که هدف زندگی او را نشان میدهد. بر فرض مثال شخصی آرزو دارد یک فضانورد بشود، آیا آن فرد حاظر است که خانواده خود را برای رفتن به فضا تا چند مدتی نبیند؟

اگر که حاظر به انجام این کار است، در واقع عطش آتشین رسیدن به آرزوها در او جوانه زده، اما اگر حاظر نیست برای رسیدن به اهداف خود، بعضی از داشته های خود را قربانی کند، باید به دنبال هدفی دیگر باشد که خواسته قلبی او است.

اگر شما آرزوهای زیادی دارید که نمیتوانید، در میان این لیست از آرزوهایتان هدف اصلی زندگی خود را بیابید، میتوانید لیست آرزوهای خود را در یک برگه یادداشت کنید، در مرحله بعد باید آرزویی را که به خاطر رسیدن به آن هرکاری میکنید، در میان این لیست مشخص کنید، تبریک می گوییم، این آرزو در واقع هدف اصلی شما در زندگیتان میباشد.

 

برای رسیدن به رویاها موانع را بشناسید و از آن عبور کنید

مارسیا ویدر میگوید؛ فرد باید برای رسیدن هدف خود عطش آتشین را در خود ایجاد کند، چرا که این عطش باعث میشود، فرد موانعی را که در سر راه او است را کنار بزند و بر همه ی این مشکلات و موانع فارق آید.

مارسیا همچنین معتقد است، افرادی که جسارت این را ندارند، که برای موفق شدن در راه هدف خود گام بردارند، نمیتوانند در این مسیر به خوبی عمل کنند و به هدف برسند. مارسیا میگوید؛ رسیدن به آرزوها برای هر کسی امکان پذیر نیست و فرد باید برای رسیدن به آن یک پشتکار عالی داشته باشد، وگرنه همه آرزو کردن را بلد هستند.

او میگوید اگر کسی میخواهد یک آرزو را بررسی کند، باید قدرت و شجاعت انجام آن آرزو را داشته باشد. افرادی که نمیتوانند در مسیر رسیدن به اهداف خود با مشکلات دست و پنجه نرم کنند، خیلی زود از میدان به در میشوند.

اعتقادات یک فرد در زندگی او بسیار مهم است، به طوری که، اگر فردی به هدف خود ایمان داشته باشد، پیمودن راه رسیدن به هدف برای او راحت تر میباشد. مارسیا به مخاطبان خود میگوید؛ برای رسیدن به آرزوهای بزرگ باید عقاید و باورهای غلط و محدود را دور ریخت.

در راه رسیدن به آرزوها اعتقادی راسخ داشته باشید

ویدر، شخصی که با فروش کتاب خانه تصادفی در سال 1999 اعتقادات و باورهای بسیاری از افراد را تغییر دهد. ویدر در کتاب خود نکاتی را گفته که هرکسی را در رسیدن به اهداف و آرزوهایش نزدیک تر میکند، در واقع عطش آتشین را در افراد برای رسیدن به اهدافشان بیشتر میکند.

عطش آتشین و اعتقاد راسخ

منظور از اعتقاد راسخ، عقیده ایی محکم میباشد. گاهی اوقات همه ی ما در مسیر رسیدن به اهداف خود، افرادی را می بینیم که نسبت به همه جیز عقیده ایی منفی دارند، با این افراد هم کلام نشوید، چرا که این افراد باعث میشوند، ذهنیت شما نسبت به هدفتان منفی شود.

هستند افرادی که در مسیر رسیدن به هدف خود باورهایی مفید دارند و هچگونه ذهنیت منفی را در طول مسیر به ذهن خود راه نمیدهند.

ویدر معتقد است که شک باعث میشود فرد از مسیر رسیدن به هدف منحرف شود. اگر شما هم در طول مسیر دچار شک و تردید شدید میتوانید، با گفتن جملات مثبت، شک را از خود دور کنید. امید یکی از مهم ترین عواملی میباشد، که فرد را به هدف خود نزدیک تر میکند.

ویدر میگوید؛ اگر میخواهید هدفتان جزو زندگی واقعی تان شود، باید موفقیت هایی را که در راه رسیدن به آنها کسب کرده اید، جشن بگیرید. سعی کنید، حداقل در طول روز یکبار به هدف خود فکر کنید. فکر کردن به آرزوهایتان در طول روز باعث میشود، جایگاه یک آرزو در زندگی شما تغییر کند و به یک هدف تبدیل شود.

آرزوهای خود را آزمایش کنید، چرا که برخی از آرزوها مسیر زندگی شما را به تباهی می کشاند. اگر آرزوی شما هم اشتباه است، یک آرزوی پویای دیگر را برای خود برگزینید، و به آرزوها و اهداف خود افتخار کنید.

 

ترس خود را کنترل کنید

عطش آتشین وترس ها مانع رسیدن به اهد

گاهی اوقات برخی از ما به دلیل ترس هایمان آرزوهایمان را کنار میگذاریم، حتی اگر به آن آرزو و هدف علاقه زیادی داشته باشیم.

ویدر میگوید؛ برخی از افراد برای اینکه با ترس خود روبه رو نشوند، رویاهای خود را به نابودی می کشانند. هر شخصی باید، دست کم یکبار که شده با ترس های خود روبه رو شود، انسان نباید به خاطر ترس هایش خود را محدود کند. ویدر، ترس را یک مکانیسم میداند، که فرد را در ذهن خود با مناطقی نا شناخته و عمیق آشنا میکند و در عوض باعث میشود فرد مناطقی از ذهن خود را که کم عمق تر است ترک کند.

ویدر به خواننده های کتاب خود میگوید؛ ترس همیشه یک ذهنیت منفی نیست، بلکه ترس در بعضی از قسمت های زندگی ما بسیار به جا است، ترس در طول رسیدن به آرزوهایمان میگوید، صبر کن و مسیر را دوباره چک کن، که دچار مشکل نشوی، آری همه ی ترس ها مظر و منفی نیستند. در مسیر رسیدن به رویاهایتان برای خود مشخص کنید، که از چه چیزهایی ترس دارید؟

علت این ترس ها چیست؟ ویدر به مخاطبان خود میگوید؛ هرچقدر شفافیت هدف را برای خود بیشتر کنید، در واقع عطش آتشین را برای رسیدن به آرزوهایتان، بیشتر کرده اید. اگر ترس های شما از انجام یک هدف است، میتوانید با از بین بردن عواملی که شما را محدود میکند، ترس های خود را از بین ببرید.

تغذیه رویا از زندگی واقعی

اگر فکر میکنید تنها با آرزو کردن و فرو رفتن در خیالات میتوانید به اهداف خود برسید، باید بگوییم که اشتباه فکر کرده اید!

عطش آتشین و رسیدن به آرزوها

ریچارد لیدر موسس شرکتی در شهرهای دوقلو، معتقد است آرزو کردن به این معنا نمی باشد که فرد، زندگی داشته باشد که تنها از رویاهایش تغذیه می کند، بلکه او میگوید، رویاهای یک فرد باید از زندگی اش تغذیه کنند.

برای این کار باید، افرادی را که مثل شما یک رویا دارند پیدا کنید، در اصل برای خود شریک کاری میگیرید. مرحله دوم این است که لیستی از کارهایی را که باید انجام دهید تهیه کنید. در مرحله سوم رسیدن به اهدافتان، باید ابتدا از کارهای کوچکتر شروع کنید، به عبارتی زیر بنای آرزویتان را بسازید.

اگر در مسیر دچار مشکلات شدید از دوستان تان کمک بگیرید، چرا که مشورت کردن امری مهم در رسیدن به آرزوها و اهداف یک فرد میباشد. میتوانید برای موفقیت بیشتر در مسیر از افراد موفق این حرفه کمک بگیرید و از شکست های آنان درس بگیرید، چراکه این شکست ها هستند که افراد را به موفقیت نزدیک تر میکنند. داشتن عطش آتشین برای رسیدن به آرزو ها فرد را ترغیب به حرکت در مسیر می کند.

3.3 / 5. 7

2 دیدگاه برای “عطش آتشین چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات