راه های تقویت باور با روش کوین ترودو

تغییر باور با کوین ترودو

باور ها، قوی ترین نیروی موجود در جهان هستند. باور به هر چه که داشته باشیم، همان در زندگی ما نقش خواهد بست. به همین منظور، راه های تقویت باور با روش کوین ترودو، با پروسه ی چهار مرحله ای، بسیار در ترمیم و تقویت باور های ما تاثیر دارد.

با مرجع تخصصی آموزش های کوین ترودو همراه شما هستیم

باور چیست؟

باور دارای تعابیر و تفاسیر گسترده و متعددی است، به همین منظور روایت یک معنا از باور، سخت و دشوار است. باور در واقع همان ذهنیت و افکاری است که در تصورات و ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد. باور نوعی تصور ذهنی است که می تواند مثبت و گاهی هم منفی باشد.

بعضا باور را نیرومند ترین و خلاق ترین نیروی جهان هستی می دانند. شاید هضم این موضوع برایتان سخت باشد اما واقعیت ماجرا این است که نتیجه ی تمامی تلاش هایی که در زندگی برای امور خاص انجام می دهیم، از باورهایمان عاید می شود.

جمله معروف هنری فورد که کوین ترودو همیشه از او مثال می زد را یادتان است:

 اگر باور کنید که توانایی انجام کاری را دارید یا اگر باور کنید توانایی انجام کاری را ندارید، در دو صورت درست فکر کرده اید!

باور های شما مشخص می کنند که شما در فرکانس صحیحی از جهان کائنات قرار گرفته اید یا نه.

تاثیر باور ها

ناپلئون هیل در این باره می گوید: ((هر چیزی که ذهن انسان بتواند تصور و باور کند، می تواند به آن دست پیدا کند.)) سخن ناپلئون این پیام را به ما می رساند که تصوری که از خودمان داریم، حکم دستوری است که به کائنات صادر می کنیم. به این معنا که اگر باور انجام کاری را، در خودمان داریم: به جهان هستی فرمان می دهیم: ای کائنات مرا در انجام این کار یاری کن…

نکته ی حائز اهمیت دارد این است که گاهی در زندگی، باور های منفی همچون موریانه تمامی آرمان هایمان را می جود و ما را از مسیر پیشرفت باز می دارد. به همین منظور می بایست با روش ها و ترفند های مناسب، ذهن مان را از این باور های مسموم بزداییم و باور های مثبت را جایگزین آن کنیم.

ویلیام جیمز: ” ایمان و باور ما در ابتدای هر مسئولیت دشواری تنها عاملی است که موفقیت نهایی مان را تضمین می کند.”

عادت ها در زندگی باعث می شوند که ما از تکرار مکررات دیوانه نشویم! فکر کنید که برای انجام ساده ترین کار ها در زندگی مجبور بودید فکر کنید. مثلا برای بستن دکمه های لباستان، هر کدام را باید یک به یک به آن دقت می کردید و با تفکر به فرآیندی که باید طی بشود، این عمل را انجام می دادید و هزار کار شبیه به بستن دکمه های لباس… آنگاه چه اتفاقی می افتاد؟

ساده است… از فرط تفکر به کارهای ساده و پیش پا افتاده، از پا در می آمدیم!

پس عادت ها نعمتی هستند تا مسیر زندگی مان با سهولت تمام طی بشود. چه خوب است اگر بتوانیم به وجود آوردن باورهای خوب و مثبت را در خودمان تبدیل به عادت کنیم.

به همین منظور راه های تقویت باور با روش کوین ترودو از بهترین و معروف ترین روش ها می باشد.

راه های تقویت باور با روش کوین ترودو طی چهار مرحله، باور های مثبت را در شما نهادینه می کند و باعث می شود که دیگر به صورت ناخودآگاه این باور ها در شما تولید شوند. موفقیت در تقویت باورها در این روش مستلزم تکرار، تمرین و پشتکار می باشد.

راه های تقویت باور با کوین ترودو

راه های تقویت باور با روش کوین ترودو

گام اول: ناآگاهی و ناشایستگی

همانگونه که در قسمت بالا مثال بستن دکمه های لباس را عنوان کردیم، در این قسمت هم از همین مثال استفاده می کنیم.

در نظر بگیرید که شما هیچگونه اطلاعاتی در مورد فرآیند بستن دکمه های لباس ندارید؛ در این مرحله نه تنها اطلاعی از کلیت بستن دکمه ی لباس ندارید، بلکه شیوه و روش آن را هم نمی دانید.

اطلاع نداشتن از کل پروسه ی بستن دکمه ی لباس: ناآگاهی
ناتوانی در شیوه ی بستن دکمه ی لباس: ناشایستگی

گام اول راه های تقویت باور با روش کوین ترودو، بر این اساس است که در دو این دو زمینه خلاء وجود دارد. در مرحله اول نمی دانیم که چطور باید این کار را انجام دهیم برای همین ناشایسته هستیم ناشایسته یعنی نتیجه ای دریافت نمی کنیم

گام دوم: آگاهی وناشایستگی

در این مرحله، از پیرامون و ماهیت موضوع مطلع شده اید، اما کماکان نمی دانید که روش عملیاتی به چه صورت است.
در واقع دریافته اید که دکمه ی لباس چیست و به چه عنوان دکمه ی لباس خود را می بندیم، اما اینکه چگونه این عمل را انجام دهید، برایتان مبهم خواهد بود، چرا که هنوز توانایی عملیاتی پیدا نکرده اید.

آگاهی از اینکه دکمه ی لباس چیست و چرا آن را می بندیم: آگاهی
ناتوانی در شیوه ی بستن دکمه ی لباس: ناشایستگی

گام دوم راه های تقویت باور با روش کوین ترودو، بر این اساس است که در یکی از این دو زمینه خلاء وجود دارد شما آگاه شدید اما نه کاملا و باید تکرار و تمرین کنید

گام سوم: آگاهی و شایستگی

در این مرحله آگاهی و اطلاعات لازم پیرامون مسئله را یاد گرفته اید و همچنین می دانید که روش انجام این عمل به چه صورت است؛ منتهی برای پردازش اطلاعات، هم در مورد مسئله و هم در مورد روش، بایستی لحظاتی را درنگ کنید و با اندکی فکر کردن کار را دنبال کنید.

بخواهیم در غالب مثال عنوان کنیم؛ شما می دانید که بستن دکمه ی لباس برای چیست و علاوه بر آن روش بستن آن را هم فرا گرفته اید، منتهی هنوز هماهنگی بین عصب و عضله حاصل نشده است که این فرآیند با سرعت انجام شود، به همین سبب سرعت انجام کار کند است و باید آگاهانه این کار را انجام دهید و روی مراحل انجام کار تمرکز کنید.

آگاهی از اینکه دکمه ی لباس چیست و چرا آن را می بندیم: آگاهی
توانایی در شیوه ی بستن دکمه ی لباس: شایستگی

در گام سوم راه های تقویت باور با روش کوین ترودو، توانایی در دو زمینه حاصل شده است، اما برای سهولت، نیاز به تکرار و تمرین است. چون امکان دارد شما دوباره به حالت قبل برگردید

برای همه ی ما که در مسیر رشد و قوانین موفقیت هستیم پیش آمده به عنوان مثال مدتی برای تمرین شکرگزاری اقدام می کنیم یا تمرین دوبرابر کردن درآمد که کوین ترودو در آرزوی تو دستور توست گفته روی اینها تمرکز می کنیم و سعی می کنیم هر روز انجامش دهیم اما پس از مدتی دوباره فراموش می کنیم و به همان روال کارهای قبل برمی گردیم و تنبلی می کنیم اینجاست که هنوز این کار در ما نهادینه نشده است

راهکار این است که هر روز یادگیری و میزان رغبت برای تغییر را در خودمان با راهکاری کوین ترودو افزایش دهیم

گام چهارم: ناآگاهی و شایستگی

در گام پایانی با تکرار و تمرین، ذهن به این توانایی رسیده است که تنها با نگاه کردن یا لمس دکمه ها، ناخودآگاه تمامی اطلاعات اعم از ماهیت بستن دکمه ی لباس و روش آن، در ذهن تداعی شود. این گام مرحله ی کمال است.

تاثیر باور ها
باور

در زمینه ی راه های تقویت باور با روش کوین ترودو، اگر تکرار و تمرین زیاد داشته باشیم، با نگاه کردن به محیط پیرامون خود و یا حتی لحظه ای درنگ کردن به عملی که قصد انجام آن را داریم؛ باور های مثبت و شکوفا در ما پدید خواهند آمد.
همانطور که پیشتر هم گفته شد کسب موفقیت در راه های تقویت باور با روش کوین ترودو، نیازمند تکرار و تمرین است و البته اینکه در میانه ی راه خسته نشوید!

3.7 / 5. 11

2 دیدگاه برای “راه های تقویت باور با روش کوین ترودو

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات