زیگ زیگلار و اسرار موفقیت از زبان او

زیگ زیگلار

این هم برای خود مهارت، هنر و تدبیری است که بتوانی هم خوب صحبت کنی و هم صحبت هایت را جامع عمل بپوشانی.

یکی از جذاب ترین شخصیت ها و روش های زندگی برای هر کدام از ما انجام سخنرانی های انگیزشی، الهام بخش و پر طرفدار است. در حالی که بسیاری از افراد تلاش می کنند تا با ثروت بسیار خود را در دل دیگران جا کنند، بسیاری دیگر در تلاشند تا با خوب صحبت کردن تاثیرگذار باشند.

زیگ زیگلار یکی از همین افراد می باشد که توانسته با سخنرانی های جذاب خود قدرت و شهرت به دست آورد. او هم می تواند در مورد مباحث مختلفی مانند روان شناسی، بازاریابی و… سخنرانی کند، هم کتاب بنویسد، همچنین مدیر فروش چند شرکت مختلف باشد.

زیگ زیگلار از جمله افرادی است که بدون پشتوانه و کاملا مستقل پیشرفت کرده است و در عمر خود با روسای جمهور آمریکا نیز هم صحبت بوده است.

میراثی که این شخص از خود بر جای گذاشته است، سخنان ارزشمند و نقل قول های مهم است که مخاطبین به یاد دارند. در این مقاله می خواهیم با این شخصیت فعال بیشتر آشنا شویم و ببینیم چه کارهایی انجام داده است. پس تاپیک های زیر را بخوانید:

زیگ زیگلار کیست ؛ معرفی کلی از سخنران معروف

زیگ زیگلار کیست؟ ؛ شروع فعالیت ها

زیگ زیگلار کیست؟ ؛ حضور مستمر در تجارت و حوزه های مختلف کاری

زیگ زیگلار کیست؟ ؛ منتخبی از سخنان او

کتاب های منتشر شده صوتی و چاپی زیگ زیگلار

جملات زیگ زیگلار

معرفی کلی از سخنران معروف زیگلار

هیلاری هیلتون زیگ زیگلار متولد 1926 است و در سال 2012 بر اثر بیماری ذات الریه فوت کرده است. او در طول عمر خود 40 سال سخنرانی انجام می داده و نقل قول های متعددی از او باقی مانده است.

شاید در ذهن شما تصویر خاصی از این فرد نقش ببندد. شاید فکر کنید باید تک فرزند خانواده باشد که او را حسابی تحویل گرفته اند. و شاید هم والدین او خیلی خاص بوده اند ویا کاملا پولدار و ثروتمند بوده اند که توانسته به میزان زیادی با زد و بند سیاسی و قدرتی به شهرت بسیاری برسد.

تفکر در زندگی زیگ زیگلار و امثالهم سبب می شود تا ما نیز خیال خود را راحت کنیم که با همه سختی ها و کمبودها می توانیم به هر آنچه می خواهیم برسیم و انجام دهیم.

زندگی افرادی مانند زیگ زیگلار یعنی موفقیت، یک موضوع انحصاری در اختیار چند فرد نیست که پولدار باشند یا حتما با پارتی به جایی رسیده باشند. بلکه موفقیت از آنِ همه افرادی هست که تلاش می کنند و همت خود را با تمام قوا انجام می دهند تا به جایی برسند.

این معادله واقعی تر، معقول تر و پذیرفته تر است. که قبول کنیم همه افراد امکان و احتمال پیروزی را دارند به شرط تلاش، پشتکار، همت و اراده.

واقعیت زندگی زیگ زیگلار

اما واقعیت چیزی غیر از این است. این مقاله در مورد یک فرد کاملا عادی و معمولی و در یک خانواده معمولی نوشته شده که فقط یک چیز او را به طرف پیشرفت سوق داده است؛ تلاش و همت مضاعف.

زیگ زیگلار نیز مانند دیگر اعضای جامعه زندگی می کرده است و کارهای خود را به درستی انجام می داده است. او برای بسیاری از افراد سخنرانی کرده و همین سبک سخنرانی کم کم مانند یک هرم چند برابر شده و کار او را گسترش داده و معروف کرده است.

او در یک خانواده پر جمعیت به دنیا آمده و رشد کرده است و دهمین فرزند خانواده از 12 فرزند می باشد. او در 5 سالگی به شهر یازو از ایالت می سی سی پی نقل مکان می کند و پدرش یک سمت مدیریتی می پذیرد. اما سال بعد خواهر و پدرش هر دو از دنیا می روند.

مادر او به گفته خودش یک زن خارق العاده است که سختی های بسیاری متحمل شده تا توانسته فرزندان خود را به مقصد برساند.

زیگلار به میزان 2 سال از زندگیش را در جنگ جهانی دوم ایالات متحده شرکت کرده است و در همین سال یکی از مربیان آموزشی و تربیتی برای حدود 12500 زبده در ارتش بوده است.

فعالیت های متعدد در سالیان متمادی

او در طول زندگی اش هم فروشندگی لوازم خانگی انجام می داده است و هم مدیر فروش بوده است. حتی او در بعضی شرکت های خودروسازی در نقش مدیریت ارشد سازمان نیز بوده است.

زیگلار تا سال 2010 به کشورهای بسیاری مسافرت کرد و با سخنرانی هایش خاطرات خوبی از خود به جا گذاشت و در یکی از همین سفرها با سقوط از پله، مقداری دچار مشکل حافظه شد.

همچنین او بیش از 10 جلد کتاب نوشته که بیشتر آن ها پر فروش می باشد. این کتاب ها شامل مباحث روان شناسی و بازاریابی می باشد که حاصل تجربیات او از سخنرانی ها و فروش در شرکت های بزرگ است.

کتاب های زیگ زیگلار

شروع فعالیت ها زیگ زیگلار

فعالیت در لباس یک سخنران الهام بخش می تواند خیلی جذاب باشد مخصوصا اگر این شخص همزمان فعالیت های تجاری هم داشته باشد. شاید برای تان سوال باشد و جذاب باشد که بدانید چرا افرادی که سخنران هستند مشهور می شوند و چه عواملی در شهرت آن ها تاثیرگذار است؟!

چرا این مقدار شهرت یافته است؟

همه ما در زندگی خود تلاش می کنیم تا افرادی را الگوی خود قرار دهیم. بعضی از جوان ها به دنبال ورزشکاران می گردند تا درک کنند چگونه به قله های موفقیت می رسند؛ آن ها موفقیت را در ورزش می بینند.

بعضی دیگر نیز موفقیت را در سخنرانی های الهام بخش که در سراسر دنیا پر هستند، می گردند. این سخنران ها با قدرتی که در کلام خود دارند می توانند در دیگران تاثیرگذار باشند. گاهی نیز افراد پای این نوع سخنرانی ها می نشینند، چرا که زوایای پنهان روح هر فرد برای او معلوم می گردد.

زیگ زیگلار یکی از همین افراد می باشد که سخنرانی های او اصطلاحا به دل مخاطبینش نشسته است.

او زیاد سفر کرده تا خود را به مخاطبین بشناساند. گرچه در دنیای مجازی امروز، سفرهای مجازی با برگزاری یک لایو در اینستاگرام برای عموم امکان پذیر است و راه رشد و پیشرفت امروزه برای همه باز است. اما دسته ای از افراد هنوز هم باید در سالن های همایش بنشینند و یک نفر روی سن برای آن ها سخن بگوید تا تحت تاثیر واقع شوند.

زیگلار در دانشگاهی در کارولینای جنوبی شروع به تحصیل کرد اما پس از مدتی آن را ترک کرد و به دنبال فروشندگی ظروف آشپزخانه رفت. او همچنین در سن 26 سالگی در موسسه دیل کارنگی شروع به تدریس کرد. بعد از آن فعالیت های تجاری او برای شرکت های معتبر فهرست Fortune 500 آغاز شد.

مهم ترین انگیزه فعالیت زیگ

شاید جالب باشد بدانید شروع موفقیت های زیگ زیگلار، با یک تشویق صرفا کلامی بوده است. آقای پی.سی.مرل مدیریت ارشد در شرکت WearEver راه بزرگی را پیش روی زیگلار قرار می دهد و به او می گوید که می تواند یک فروشنده موفق باشد.

این گفته آقای مرل سبب می شود تا حس عزت نفس در زیگلار تقویت شود و خود را صرفا یک فرد بی اهمیت نبیند و به ارزش های درون خود پی ببرد.

شاید خوب باشد هر کدام از ما به اطرافیان خود نگاه کنیم و ببینیم دقیقا چه فردی بوده که ما را به راه درستی که باید برویم و برای آن ساخته شده ایم، هدایت کرده است.

شاید بهترین کار این باشد که امروز به همان مقدار توانمندی که داریم عمل کنیم و وارد فعالیت های مختلف شویم تا به نقطه ای که دوست داریم، برسیم.

بسیاری از اتفاقات دقیقا در درون ما و از تفکر ما شکل می گیرد و نه خارج از اراده ما. اگر ما به خودمان اطمینان داشته باشیم که می توانیم، پس خواهیم توانست.

مطمئن باشید هیچ اتفاقی نمی تواند ما را از رسیدن به خواسته های مان بردارد؛ مگر خودمان. شاید گاهی لازم است بسیار سختی بکشیم و چند راه حل را جستجو کنیم تا بفهمیم باید به چه چیزی برسیم. اما گاهی نیز مقداری تدبیر و تفکر می تواند ما را بیش از آنچه فکر می کنیم، موفق کند.

زیگلار در زندگی خود ثابت کرد که سختی ها مانع رسیدن به موفقیت نیست. و می توان از یک خانواده کاملا معمولی اما با نتایج خوب پیشرفت کرد.

نکات زیگ زیگلار

حضور مستمر در تجارت و حوزه های مختلف کاری

زیگ زیگلار کیست؟ یک فعال تجاری موفق.

اگر بخواهیم با یک توصیف کلی درباره امور تجاری و فعالیت های زیگ زیگلار بگوییم، در ادامه آمده است:

1- هم صحبتی با روسای جمهوری ایالات متحده

2- مشاور در شرکت های Fortune 500

3- مدیریت فروش شرکت های معتبر ماشین سازی

4- سخنرانی در بسیاری از کشورهای دنیا به مدت 40 سال

5- کسب جایزه Cavett Award برای سخنرانی های برتر

6- فروشندگی لوازم خانگی

7- نوشتن کتاب های پر فروشی که توسط چندین انتشارات رد شده بود.

8- راه اندازی یک شرکت خصوصی که در ابتدا فقط یک کارمند داشت و بعد از آن دارای 60 کارمند شد.

تفاوت اساسی زیگلار با بسیاری از افرادی که به آرزوهای خود نمی رسند، در این است که او جلوی بسیاری از محدودیت ها و ناتوانی های خود ایستاد. اگر خانواده ای پولدار نداشت ویا پدرش را در خردسالی از دست داد، باز هم به کمک مادر و دیگر اطرافیان و همت و تلاش خود، فعالیت های خود را پی در پی انجام داد.

شاید اگر فرد دیگری جای زیگلار زندگی می کرد، خود را قربانی مشکلاتش می دانست. اما زیگلار با استقامت و اعتماد به توانمندی های خود حرکت کرد و راه خود را پیدا کرد.

فقط یک چیز می تواند سبب افزایش ارزش آدمی شود و تفاوت شما با دیگران را مشخص کند؛ فهمیدن توانمندی ها و تلاش برای رسیدن به آرزوها، کنار زدن موانع و دور شدن از ترس ها.

زیگ زیگلار کیست؟ ؛ منتخبی از سخنان او

در پاسخ به سوال زیگ زیگلار کیست؟ باید بگوییم گاهی افراد پشت حرف های شان پنهان می شوند و زوایای مخفی روح شان در صحبت های شان می باشد.

شاید تفکرات زیگ زیگلار سبب شود تا جرقه ای در ذهن هرکدام از شما شکل گیرد و راه خود را پیدا کنید. سخنان زیگ زیگلار در کتاب ها و مجلات بسیاری چاپ شده است. در ادامه مقاله لیستی از سخنان جذاب او را نوشته ایم:

1- چیزی که شما در دست دارید اهمیتی ندارد، بلکه آنچه که از آن استفاده می کنید است که موجب تمایز برای شما می شود.

2- به یاد داشته باشید که شکست فقط یک اتفاق است، نه یک شخص. دیروز شما، در واقع دیشب به پایان رسید.

3- هیچ آسانسوری به سمت موفقیت وجود ندارد… باید از پله‌ها بالا روید.

شکست عامل موفقیت

4- شکست را به معلم خود تبدیل کنید، نه شخصی برای امور کفن و دفن خودتان.

5- مردم به دلایل منطقی اقدام به خرید کردن نمی کنند. آنها دلایلی احساسی برای خرید خود دارند.

6- اکثر ما ضربه‌هایمان را از نمی‌توانم‌های مان می‌خوریم.

7- جرات و شجاعت هر لحظه و هر ساعت در معرض دید عموم مردم قرار دارد و تنها افراد شجاع هستند که بیشترین برداشت را از زندگی خود دارند.

8- اگر از شکست چیزی یاد می گیرید، پس در واقع هنوز بازنده نشده اید.

9- از مخالفانتان نهراسید. یادتان باشد که بادبادک با باد مخالف بالاتر میرود، نه باد موافق.

10- گاهی اوقات سختی و فلاکت چیزهایی هستند که برای رسیدن به موفقیت باید با آنها مواجه شوید.

11- همیشه به یاد داشته باشید که وضعیت فعلی شما مقصد نهایی شما نیست. هنوز شایسته بهترین ها هستید.

12- شما برای برنده شدن زائیده شده اید، اما برای برنده بودن باید برنامه ای برای برنده شدن داشته باشید، آماده برنده شدن باشید و منتظر برنده شدن هم باشید.

موانع فروش

13- هر فروشی دارای ۵ مانع اساسی است: نیاز ندارم، پول ندارم، عجله ندارم، علاقه ندارم، اعتماد ندارم.

14- لازم نیست حتما عالی باشی تا شروع کنی، ولی حتما باید شروع کنی تا بتوانی عالی باشی.

15- کسب و کار شما در بازار در واقع نه خوب است و نه بد. خوب یا بد بودن کسب و کار شما فقط و فقط در ذهن و فکر شماست.

16- شما می توانید هر روزه با خواندن و گوش دادن به محتوای مثبت و قدرتمند و تغییر دهنده زندگی و نیز تعامل با افراد امیدوار کننده و مشوق واریزی های مثبتی را به حساب زندگی خودتان داشته باشید.

17- دست از فروختن بردارید، کمک کردن را شروع کنید.

18- تعریف موفقیت:

موفقیت با هر جنبه ای از زندگی شما در ارتباط است؛ روابط شما با دیگران، توانایی تان برای ایجاد ارتباط در دنیای کاری، تندرستی که باید در حفظ آن بکوشید و خوشحالی که باید از آن لذت ببرید.

موفقیت درجه ای از رفاه مالی را نیز دربر می گیرد (پول مهمترین چیز در زندگی نیست اما از لحاظ منطقی اهمیت دارد). من صادقانه اعتراف می کنم چیزهایی را که پول برای من فراهم می کند، دوست دارم؛ خانه، اتومبیل، لباس، تعطیلات و غیره.

لازم نیست ثروتمندترین آدم دنیا باشم، اما به همان نسبت، فقیر هم نباید باشم. من دورانی را سپری کرده ام و روزهایی را به خاطر می آورم که در آن، پرداخت اجاره خانه ام به تعویق می افتاد و اتومبیل هم نداشتم، چون نمی توانستم پول آن را بپردازم.

از طرفی علاوه بر رفاه مالی که به آن اشاره کردم، موفقیت برای من به معنای موفقت در خانه، موفقیت در حرفه و در ارتباط با دوستان و همکارانم نیز هست؛ همچنین من آرامش فکری را نیز موفقیتی بزرگ می دانم. حال این پرسش به وجود می آید که برای رسیدن به موفقیت، چه کاری باید انجام دهید؟

 

کتاب های منتشر شده صوتی و چاپی

زیگلار چندین کتاب نوشته و چاپ کرده است که بعضی از آن ها صوتی می باشد. در ادامه نام چند مورد از آن ها را آورده ایم:

1- اولین کتاب با نام شما را در اوج می بینم در سال 1975

2- کتاب زیگ: زندگی‌نامه زیگ زیگلار در سال 2002 که زندگی خود را در آن باز کرده است.

3- کتاب بالاتر از بقیه که در موضوعات فروش و انگیزش پر فروش است.

4- کتاب های صوتی مانند کلیدهای فروش، چطور قهرمان زندگی خود باشیم؟، رازهایی برای جذب مشتریان جدید، رازهای فروش بیشتر، خودباوری و اعتماد به نفس و راهنمایی تعیین هدف و دستیابی به آنها.

خرید کتاب پله پله تا اوج (بهترین کتاب او)

کلیدهای فروش

گاهی اوقات به دنبال این هستیم نکات طلایی و کلیدی در کسب و کار را بدانیم. این کتاب با مطرح کردن 11 کلید موفقیت در حرفه و شغل تلاش کرده تا راه های جدیدتری پیدا کنید و موفق تر باشید.

این کتاب تلاش می کند تا جایگاه فروشنده و مدیر فروش را تبدیل به جایگاهی ارزشمند کند. چرا که بسیاری از افراد از فروشندگی می ترسند و به دلیل همین ترس موفق نمی شوند.

بسیاری از افراد از شنیدن “نه” حین فروش بیم دارند و قدمی برای فروش بیشتر بر نمی دارند. شاید به همین دلیل ناچارا به دنبال کارمندی و کارهای شبیه آن می روند.

در فروشندگی شما می توانید روی پای خود باشید و حقوق تان را خودتان تعیین کنید و صرفا دنبال آب باریکه کارمندی نباشید. این یعنی وسعت نگرش  برای یک زندگی بهتر.

در این کتاب فروشندگی یک افتخار برای مردم یک کشور محسوب می شود و در تلاش است تا حس عزت نفس در فروشندگان بیدار شود.

 

چطور قهرمان زندگی خود باشیم؟

آیا به این فکر کرده اید که چرا یک کار را شروع می کنید در حالی که انگیزه بسیاری دارید اما بعد از مدتی دیگر از آن انگیزه خبری نیست؟ زیرا باید در فروش و کسب مهارت ها استمرار داشته باشید.

این کتاب کمک می کند تا آهسته و پیوسته حرکت کنید و در میانه راه خود را نبازید؛ شاید بهتر است مثبت نگر باشید. در این کتاب باید همیشه خود را در راه برنده شدن تصور کنید، حتی اگر در موقعیت هایی شکست بخورید.

تصمیم گیری و برنامه ریزی درست می تواند شما را از خطرات و شکست های احتمالی نجات دهد. این کتاب به شما کمک خواهد کرد که قهرمان باشید. قهرمان به معنی شکست نخوردن نیست، بلکه به معنی همیشه در حال حرکت بودن و انجام دادن کارهای مورد علاقه است.

 

رازهایی برای جذب مشتریان جدید

برای اینکه با جدیدترین راه های فروش آشنا شوید، گاهی لازم است عمر، وقت، هزینه و سرمایه بسیاری بگذارید. گاهی آزمون و خطا انجام دهید تا ببینید کدام راه به موفقیت ختم می شود.

راه راحت تر و سریع تری به طرف هدف وجود خواهد داشت. اینکه از تجربیات دیگران و فوت و فن های آزمون شده استفاده کنید. البته این کار ارجحیت خواهد داشت چرا که سریع تر شما را به نتیجه می رساند.

فروشندگی گاهی کار راحتی نیست و نیازمند کسب اطلاعات بیشتر است. مخصوصا در زمان هایی که بازار کار در حال تلاطم است، قیمت ها در حال تغییر است و مشتریان هم در حال رفت و آمد از این برند به آن برند هستند، لازم است راه حل های خود را تغییر دهید. این کتاب به 36 زبان ترجمه شده و می تواند برای شما کمک کننده باشد.

 

رازهای فروش بیشتر

گاهی اوقات رفتار حرفه ای ما باید مقداری تغییر کند تا افزایش فروش را ببینیم. فروش نیز مانند دیگر شغل ها نیازمند کسب مهارت های بیشتر است.

حتی برندهای بزرگ دنیا نیز با فروش بسیار قانع نمی شوند و تلاش می کنند تا خود را بیشتر گسترش دهند. یک فروشنده باید بتواند خریدار را متقاعد به خرید کند و این نیازمند مهارت است. این کتاب به همین منظور نوشته شده و شما را یاری خواهد داد.

 

خودباوری و اعتماد به نفس

آیا می دانید چقدر وجود شما ارزشمند است؟ آیا از استعدادها و توانمندی های درون خود خبر دارید؟ چه دلایلی سبب می شود تا دچار خود کم بینی شوید؟ اثر انگشت هر فردی با دیگری متفاوت است و هیچ دو نفری حتی دو قلو ها پیدا نمی شوند که اثر انگشت شبیه به هم داشته باشند. پس چه لزومی دارد که خود را با دیگران مقایسه کنید؟ شما منحصر به فرد هستید.

خود کم بینی همان افکار منفی است. منحصر ترین راه کمک کننده برای عبور از یاس ها و ناتوانی ها، انگیزه و پشتکار است که در این کتاب راه حل های مختلفی داده شده است.

 

راهنمایی تعیین هدف و دستیابی به آنها

آیا اهداف تان برای شما مشخص است و چشم انداز رسیدن به آن را می دانید؟ بهتر است ترس ها و موانع را دور بریزید تا آرزوهای خود را بهتر محقق کنید.

خوشحالیم که با مرجع تخصصی آموزش های کوین ترودو همراه بودید افتخار ما حضور فرهیخته ای چون شماست

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات