تایگر وودز کیست؟

تایگر وودز

تایگر وودز کیست؟ ثروتمندترین ورزشکار جهان که بازی گلف برای او صرفا یک ورزش نبوده، بلکه منبع مهمی برای شهرت و ثروت بوده است.
تایگر یکی از کسانی بود که توانست از قانون تمرکز در کارش استفاده کند و او بیشترین زمانش را به ورزش گلف اختصاص داد و به قول کوین ترودو زندگی اش نامتعادل شد اما خب تمام کسانی که به موفقیت های بزرگ رسیدند گاهی در برهه ای از زمان به خاطر گذاشتن تمرکز زیاد از تعادل خارج شدند و روی جنبه ای خاص تمرکز کردند.

در دنیای ورزش ستاره های بسیاری وجود دارد که با تمرین بسیار به رتبه های بالایی رسیده اند. اما در این مقاله فردی را معرفی خواهیم که ورزش را نه اکتسابی بلکه ذاتی و با قدرت تکنیکی که یاد داشته موفق شده است و همین سبب افتخار بالا برای او شده است.

تایگر وودز که نام اصلی او الدریک تونت وودز است، یکی از مشهوترین افراد در بازی گلف آمریکاست که ورزش برای او راهی برای تبلیغات و منبع درآمد نیز می باشد.

ممکن است در مورد این بازیکن مشهور گلف، سوالات بسیاری در ذهن شما پیش آید. اینکه این نابغه گلف چه راهی را رفته که به شهرت بسیاری دست پیدا کرده است؟

شهرت و ثروت تایگر وودز

شهرت و ثروت دو موضوع متداول و خواستنی در بین همه انسان ها می باشد و هر گاه افراد تصور می کنند، لازم است از زندگی یک انسان موفق الگو بگیرند، معمولا به دنبال ثروتمندترین افراد می روند.

این موضوع طبیعی است چرا که داشتن ثروت می تواند بسیاری از آرزوهای آدمی را جامه عمل بپوشاند،که کوین ترودو درباره این موضوع به صورت کامل در دوره ی آرزوی تو دستور توست توضیح داده (نسخه بدون سانسور و 17 ساعته آن فقط در وب سایت ما موجود است)

در دنیای امروزه ورزش های قهرمانی و مطرح می تواند افراد موفق را به ثروت بالایی برساند، به همین دلیل است که گاهی جوانان آینده خود را در ورزش های مختلف جستجو می کنند.

اینکه پدر و مادر او کیست؟ همسر و فرزندی دارد یا خیر؟ دلیل نام گذاری او چیست؟ چگونه تایگر وودز تا این میزان توانسته موفقیت و شهرت به دست آورد؟ این سوالات برای بسیاری می تواند جذاب باشد.

معمولا جوانان دوست دارند زندگی افراد ورزشکار مشهور را پیگیری کنند و بدانند چه چیزی در تاریخچه او رخ داده که نامش شهرت یافته است.

بعضی افراد با شغل، مدرک تحصیلی، خانواده و امثال این ها برند می شوند، اما دسته دیگری نیز هستند که کلا اسم شان برند است. اسم این افراد فروش و تبلیغات را ارزش می دهد و تا زمان های بسیار هم همچنان برند می ماند. زندگی تایگر وودز نیز همراه با پستی و بلندی هایی همراه بوده که در این مقاله و با تاپیک های زیر نوشته ایم:

 

تایگر وودز کیست؟ ؛ والدین حمایت کننده و نام گذاری جذاب

تایگر وودز کیست؟ ؛ تحصیلات ورزشکار

تایگر وودز کیست؟ ؛ قراردادهای لوکس

سبک زندگی تایگر

تایگر وودز و مشکلات زندگی زناشویی

تایگر وودز کیست؟ ؛ قهرمانی های متعدد

تایگر وودز کیست؟

تایگر وودز کیست؟ ؛ والدین حمایت کننده و نام گذاری جذاب

اولین افرادی که در زندگی هر فردی تاثیرگذار هستند، پدر و مادر می باشند. گاهی تصور ما بر این است که افراد مشهور از پدر و مادر مشهور متولد شده اند، اما عموما اینطور نیست.

بیشتر افراد مشهور که در حوزه های خاص دانشگاهی و ورزشی پیروز شده اند از والدینی کاملا معمولی به دنیا آمده و رشد کرده اند.

مادر تایگر یک خانم تایلندی و پدرش ستوان ارتش در جنگ ویتنام بوده است. هنگامی که پدر تایگر در جنگ ویتنام با سرهنگ وونگ دانگ فونگ آشنا می شود که به دلیل ترسناک بودن، به او لقب ببر می دادند، تصمیم می گیرد که این اسم را روی پسر خود بگذارد.

نام واقعی تایگر وودز الدریک تونت وودز است و تایگر وودز به معنای ببر بی آزار آمریکایی می باشد. جالب است بدانید که تایگر وودز در ورزش گلف به میزانی مهارت دارد که بعضی می گویند او گلف باز به دنیا آمده است.

تایگر وودز در تاریخ ۳۰ دسامبر سال ۱۹۷۵ و در شهر سیپرز ایالت کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا، چشم به جهان گشود و در سال 2000 یک گلف باز حرفه ای شد.

تایگر وودز ابتدا فقط یک گلف باز ماهر و معروف بوده است، اما بعد از مدتی کمپانی ها و برندهای مختلف تلاش کردند تا از اسم او برای تبلیغات بیشتر استفاده کنند و هزینه های بسیاری نیز پرداخت کرده اند.

موفقیت تایگر وودز

تایگر وودز کیست؟ ؛ تحصیلات ورزشکار

بسیاری از افراد تحصیلات دانشگاهی ندارند و تمام درس و دانشگاه ان ها در ورزش و کار خلاصه می شود.

تایگر در سال 1994 در دانشگاه استنفورد شروع به تحصیل کرد و در سال 1996 یک قهرمان شد. سپس دانشگاه را ترک کرد و در سال ۱۹۹۶ در ۸ رویداد ورزشی P.G.A به‌عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای در گلف و تازه‌کار در PGA Tour’s Rookie of Year شناخته شد.

او کم کم پله های موفقیت را طی کرد و به میزان زیادی موفق شد، به طوری که رقیبی جدی برای دیگر گلف بازها به شمار می رفت. جالب است بدانید در سن 2 سالگی در یک برنامه تلویزیونی شرکت کرد و در 3 سالگی توانست توپ گلف را از 9 سوراخ رد کند.

در سن 15 سالگی توانست جوان ترین قهرمان آمریکا باشد و سه قهرمانی پیاپی در تورنمنت کسب کند. اینا گوشه های کوچکی از موفقیت های وودز است و در چندین مسابقات قهرمانی دیگر توانسته رتبه نخست را کسب کند.

تایگر وودز گلف باز

 

تایگر وودز کیست؟ ؛ قراردادهای لوکس

بعد از موفقیت ها و قهرمانی های پیاپی در گلف، نام تایگر وودز تبدیل به یک تجارت شد. با توجه به قدرتی که در این اسم وجود داشت، کمپانی های بسیاری تمایل داشتند تا از نام تایگر برای فروش بیشتر استفاده کنند.

تا سال 2015 تایگر مالکیت 3 کمپانی مشهور را بر عهده داشته و بیش از 45 برند تجاری مختلف دارد. شهرت و قهرمانی تایگر سبب شده تا نام او بتواند به کسب ثروت بینجامد.

در سال 1995 تا 1996 4 برند تجاری مختلف درخواست می دهند تا از اسم تایگر و مشتقات آن برای برند خود استفاده کنند.

شاید بخواهید در مورد دستمزدهای کلان تایگر وودز بدانید. گرچه در سال 2017 او افت رتبه شدیدی داشت، اما باز هم بیش از 43 میلیون دلار درآمد داشته است و هنوز هم بیشترین درآمد در بین گلف بازان در اختیار تایگر وودز است. البته از این میزان درآمد صرفا 1.3 آن مربوط به مسابقات ورزشی و قهرمانی گلف است، عمده درآمد کلان او از تبلیغات برندها با استفاده از نام خاص او می باشد.

قراردادهایی که تایگر با برندهای معروفی مانند نایکی، بریجستون گلف و مانستر انرجی، بسته سبب شده تا بر شهرت و ثروت او بیش از پیش بیفزاید؛ گرچه این اعتبار بعد از مدتی از دوام می افتد.

با اینکه پس از مدتی به دلیل مشکلات زناشویی، اعتبار تایگر کم شد، اما نام او آنقدر برندی قوی بود که همچنان در کنار یک برند دیگر، سبب فروش بالا و تبلیغات جذاب می شود.

بعد از مشکلات زناشویی تایگر و رونمایی از خیانت های او، اعتبار اسم او کم شد چرا که نقل محافل و رسانه ها شده بود، و کمپانی های مختلف دیگر سود خود را در نام تایگر نمی دیدند. به همین جهت همکاری خود را با او قطع کردند.

عذرخواهی تایگر

اما تایگر با منتشر کردن عذرخواهی خود از مخاطبین و رسانه ها، تلاش کرد تا اعتبار خود را حفظ کند. این کار تایگر سبب شد تا اگر در مدت زمانی دچار رکود اعتباری شد، اما بعد از مدتی دوباره از جا برخیزد و به حرکت ادامه دهد.

برند شدن نام شخصی

بعضی افراد همه تلاش خود را به کار می بندند تا از طریق شغل و تجارتی که دارند، برند شوند. اما بسیاری از افراد نام شان برند است. یعنی استفاده از نام این افراد، افزایش فروش و جذب بیشتر مشتری را به همراه خواهد داشت؛ تایگر وودز نیز توانسته به این مرحله برسد که نام او و مشتقاتش برای بسیاری شناخته شده باشد.

همسر تایگر وودز

سبک زندگی تایگر

ثروتمندان و پولداران همیشه تصور می کنند که بعد از کسب ثروت بسیار، باید ولخرجی کنند ویا بسیار لوکس زندگی کنند. تایگر وودز نیز یکی از همین افراد است.

البته اگر یک ثروتمند به میزان لازم قوه عاقله داشته باشد، ثروت خود را حفظ می کند تا برای آینده اش و نسل بعد از او باقی بماند. اما واقعیت این است که دسته بزرگی از ثروتمندان به آینده فکر نمی کنند و فقط زمان حال را نگاه می کنند.

تایگر وودز مانند بسیاری از ثروتمندان و پولداران، زندگی مرفه و لوکسی دارد.  البته بعضی این سبک زندگی را ولخرجی می دانند. ثروت ها و دارایی های تایگر وودز به شرح زیر است:

1- یک کشتی تفریحی 155 فوتی که ارزش 20 میلیون دلار دارد و هزینه نگه داری سالانه آن بیش از 2 میلیون دلار است. این کشتی دارای 9 خدمه و فضای کافی برای استراحت و خوشگذرانی 10 مهمان دارد. این کشتی شامل امکانات لازم مانند اسکوتر، وان بزرگ حمام و… است.

2- در ایالت فلوریدا یک مجموعه اقامتی بسیار مدرن با یک دهکده المپیک مخصوص و 5 زمین بازی گلف وجود دارد. متراژ این خانه 9.729 متر مربع است. همچنین این مجموعه شامل سینما، سالن کنفرانس مخصوص و یک آسانسور شخصی می باشد. همچنین یک استخر شنای 100 فوتی، مرکز آب درمانی، سالن ورزشی، زمین تنیس و بسکتبال، زمین دو و میدانی و یک دریاچه کوچک از جمله امکانات این مجموعه بزرگ می باشد.

تایگر ودز و ترامپ

تایگر وودز و مشکلات زندگی زناشویی

همان طور که گفتیم تایگر وودز به قدری پیشرفت کرد که نامش هم جزء اعتبارش شد. همه مشکلات او از وقتی آغاز شد که از اواخر سال 2009 خبرهایی مبنی بر رابطه تایگر وودز با یک مدیر کلوب شبانه منتشر شد. بعد از مدتی او خودروی خود را به شیر آتش نشانی کوبید و همسرش نیز شیشه عقبی خودرو با چوب گلف خورد کرد.

گرچه معلوم است که این اتفاق از یک مشکل زناشویی حکایت دارد، اما همچنان تایگر تلاش می کند تا سکوت کند و دل همسرش الین نوردگرن را به دست آورد.

اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و بعد از آن یکی یکی و پشت سر هم دیگر دخترانی پیدا می شوند که ادعای رابطه با تایگر می کنند. و تایگر نیز عذرخواهی های خود را شروع می کند بلکه بتواند زندگی خود را حفظ کند.

اما زمان از دست رفته است و کمپانی هایی که با تایگر کار می کردند، همکاری خود را با او قطع کردند. و بعد از مدتی زندگی تایگر با الین به طلاق کشید.

اما همچنان نیز اسم تایگر برند است و در جای خود قرار دارد.

بعد از آن و 2 سال بعد تایگر در در لاس وگاس با لیندسی وون که اسکی باز آلپاینی هست، آشنا می شود. در این موقعیت هر دو مجرد هستند و بعد از مدتی با یکدیگر ازدواج می کنند. اما بعد از مدتی به دلیل شهرت و مشغله هر دو از یکدیگر جدا می شوند. وون در حساب فیس بوک خود اعلام می کند که به صورت دوستانه از یکدیگر جدا می شوند.

این مشکلات زناشویی چندین بار سبب می شود تا او نتواند ثروت و شهرت خود را با شیب تندی که می توان دید، جلو ببرد. شاید بهتر می بود اخلاق در کنار ورزش آموزش داده شود.

تایگر ودز

تایگر وودز کیست؟ ؛ قهرمانی های متعدد

گرچه در زمان هایی تایگر وودز دچار بی اعتباری شده است، اما در مجموع نام او برند است و پس از فراز و نشیب های بسیار، توانست دوباره قله های موفقیت و پیروزی را طی کند.

همه ما باید این را به یاد داشته باشیم که زندگی همین طور است. به قول شاعر:

چنین است رسم سرای درشت/ گهی پشت به زین و گهی زین به پشت

برای قهرمان شدن و کسب رتبه اول، باید همه تمرکز روی موضوعی باشد که بسیار دوست داریم و مهارت نیز داریم. اگر در هر بازه ای سراغ یک موضوع برویم و آن را ادامه ندهیم، نمی توانیم به آن شهرت و ثروتی که در ذهن داریم برسیم.

پس بهتر است کاری را انجام دهیم که دقیقا در آن خیلی خوب هستیم. با گذر زمان همه چیز بهتر خواهد شد. ضن آنکه خوب است مدیریت درآمد و ثروت و راه های افزایش ثروت را نیز یاد بگیریم.

اگر می خواهیم برای همیشه باقی بمانیم، باید از هم اکنون یاد داشته باشیم چطور نام خود را حفظ کنیم ویا باعث افزایش ارزش آن شویم.

چیزی که در زندگی تایگر وود و موفقیت هایش بسیار مشهود است، کاری که او انجام می دهد این است که یک موضوع خاص را هم علاقه و هم مهارت دارد و هم پیگیری می کند.

یعنی از ابتدای زندگی اش تا کنون همان رشته ورزشی مورد علاقه اش را ادامه داده و مدام از این شاخه به آن شاخه نرفته است. همین سبب شده تا اسم او نیز برند باشد، چون در یک جای ثابت ایستاده است.

بسیاری از ما دوست داریم موفق باشیم و به ثروت و شهرت بسیاری برسیم، اما مدام از رشته ای به رشته ای دیگر رفتن نمی توان دردی را مداوا کند.

نابغه گلف

تایگر وودز نابغه گلف است و در آن به اندازه لازم قهرمان شده است. شاید اگر تایگر وود سرمایه بسیاری که به دست آورده بود را به خوبی استفاده می کرد و برای خوشگذرانی صرف استفاده نمی کرد، و از رابطه های اشتباهی که داشت دست می کشید، موفقیت او برای همیشه می ماند.

تایگر وودز به اندازه ای در گلف نابغه شده است که اسم او بتواند برند باشد و باعث افزایش فروش شود. دلیل آن تمرکز کامل او روی بازی گلف است.

عدم آموزش درست، شروع مشکلات

اما واقعیت این است که گاهی به دلیل آنکه درست آموزش ندیده ایم، وقتی یک شبه پولدار می شویم، به درستی خرج نمی شود و از بین می رود.

تایگر وود با توجه به استعداد ذاتی و مهارتی که داشت، باید خیلی زودتر رتبه نخست جهانی را کسب می کرد، اما نداشتن آگاهی درست نسبت به ثروت و عدم درک درست روابط اجتماعی و خانوادگی او را به راه اشتباهی برد. گرچه اسم او آنقدر برند بود که توانست دوباره خود را بالا بکشد و اعتبارش را تازه کند.

این موضوع برای بسیاری از افراد می تواند درس بزرگی باشد که اگر در برهه ای از زمان، دچار خلل در پیشرفت خود شدند، نترسند و دوباره از جا بلند شوند. این کار موضوع سختی است و از توان هرکسی بر نمی آید. اما تایگر وودز بعد از سختی های بسیاری که متحمل شد، توانست دوباره از جا برخیزد.

در سال 2019 یک اتفاق جدید و تاریخی و یک نقطه عطف در زندگی تایگر وودز اتفاق افتاد. تایگر در مسابقات مسترز پیروز شد و با رکورد 18 قهرمانی، رقیب قوی خود جک نیکلاوس را کنار زد. این اتفاق باور نکردنی بود به قدری که بعضی از آن با نام معجزه یاد می کنند؛ این بزرگ ترین بازگشت تایگر وودز به پله های قهرمانی بود.

در ادامه موفقیت های تایگر وودز باید گفت:

می گویند تایگر وودز قدرت ذهنی بالایی دارد. تایگر با سرعت بسیاری پله های موفقیت را بالا رفت. در مسابقات سال 1997 با قدرت ضربه 280 بیش از 72 سوراخ را باز کرد. سپس با 12 دور موفقیت در گلف یکی از مهم ترین تورنمنت ها را از آن خود کرد.

در سال 2000 با حضور در مسابقات گلف، پنجمین بازیکن تاریخ گلف شد و از رقبا فاصله زیادی گرفت و جوایز اوپن و گرند اسلم را دریافت کرد. سپس در چهار تورنمنت اوپن ایالات متحده، اوپن انگلیس، آماتور آمریکا و قهرمانی آماتور انگلیس به موفقیت دست یافت. در این مسابقات او فقط با زدن 8 ضربه به پیروزی رسید.

سپس در سال های 2000 تا 2001 مسابقات برگشت را با 19 ست در مسترز برنده شد. اما در سال 2005 در 10 تورنمنت هیچ موفقیتی کسب نکرد و جای خود را به رقبا داد. سپس چندین شکست پیاپی برای او رخ داد. اما در سال بعد و مسابقات مسترز بریتانیا موفق به کسب رتبه خوبی شد.

او در سال بعد تسلط خود را حفظ کرد و توانست در 9 مسابقه قهرمان شود و جوایز بریتانیا اوپن و PGA را از آنِ خود کرد. در سال 2007 دوباره قهرمان شد و در سال 2008 زانوی خود را عمل کرد و بعد از 2 ماه بازی خود را آغاز کرد.

سپس در اولین تورنمنت ایالات متحده، در مسابقات گرند اسلم توانست به خوبی خود را به نمایش بگذارد. کاری که قبل از آن فقط از نیکلاس بر می آمد و در مسابقات 18 دوره پلی اف توانست پیروزی های چشمگیری پیدا کند.

انصراف از لیگ

برای بسیاری از ورزشکاران در بازه هایی پیش می آید که به دلیل ورزش بیش از اندازه دچار بیماری های خاص رشته ورزشی خود می شوند. تایگر وودز نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

سپس زانو درد او تشدید شد و یک هفته قبل از لیگ انصراف داد. سپس در سال 2009 به لیگ برگشت اما نتوانست به موفقیت های قبلی خود دست یابد. بعد از مشکلات زناشویی که برای تایگر پیش آمد دیگر نتوانست مانند قبل خود را روی پا نگه دارد و تا سال 2012 این ناکامی ها ادامه داشت.

بلاخره در سال 2012 بعد از 30 ماه تایگر وودز توانست برنده جایزه آرنولد پالمر شود و دوباره موفقیت به زندگی او برگردد سپس در همان سال 74مین قهرمانی خود را در PGA کسب کرد. نیکلاس را شکست داد و دومین قهرمانی تورنمنت را به دست آورد.

سپس در سال 2013 مجدد به مسابقات آرنولد پالمر دعوت شد و هشتمین قهرمانی را کسب کرد. سپس تا 2 سال و نیم بعد رتبه اول جهانی را از آنِ خود کرد و در رقابت های PGA مسابقات را برد، اما نتوانست مدال طلا را کسب کند.

سپس در سال 2016 به دلیل کمر درد شدید و عمل جراحی که باید انجام میداد، تمام فصل 2016 را از دست داد. سپس در سال 2017 به مدت 17 ماه در تورنمنت PGA شرکت کرد.

در سال 2017 به دلیل رفتار پر خطر حین رانندگی و مصرف احتمالی بیش از حد دارو بازداشت شد و زندگی شخصی او مورد توجه دوباره قرار گرفت. سپس بعد از 14 سال توانست پیروز شود.

هم اکنون در 43 سالگی موفق شد رتبه دوم گلف باز حرفه ای را بعد از نیکلاس از آنِ خود گرداند و موفق به دریافت جایزه ژاکت سبز شد. سپس مدال آزادی را از دونالد ترامب دریافت کرد.

ثروت و شهرت مانند شمشیر دو لبه

ثروت و شهرتی که برای زمان هایی که میزان زیاد و برای زمان هایی کمتر نصیب تایگر وودز شد، مانند شمشیر دو لبه است. اگر به درستی استفاده شود و پرورش داده شود، می تواند اثرات خوب بسیاری داشته باشد و اگر در راه اشتباه صرف گردد، نتایج آن زیان بار خواهد بود. این اتفاق را در زندگی تایگر می بینیم.

در بازه هایی او رشد بسیاری داشته و مخاطبینی که موفقیت او را جشن می گرفته اند و در بازه هایی از آن مخاطبین خبری نبوده است به دلیل خبرهایی که از تایگر در رسانه ها از او پخش می شده است. این اتفاق برای هر ثروتمند و مشهوری ممکن است پیش آید؛ مهم مواجهه درست با این قضیه است.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات