نورمن وینسنت پیل کیست؟ و چرا کتاب های انگیزشی او به شدت مورد استقبال قرار گرفت؟

آثار نورمن وینسنت پیل

 

جالب است بدانید با مطالعه کتاب قدرت فکر مثبت از نورمن وینست پیل یک خانم توانسته تمام متد این کتاب را انجام دهد و در تعداد قرعه کشی های بسیاری برنده شده از او پرسیدند چطور در این تعداد قرعه کشی هر بار برنده می شوی او گفت با آموزه های نورمن ویسنت پیل حتی ترامپ هم راز موفقیت خودش را شاگردی از نورمن معرفی کرده است.

این کتاب

کتاب صوتی قدرت فکر مثبت

 

 

در مقاله ای که امروز قصد داریم برای شما بررسی کنیم، می خواهیم بدانیم که نورمن وینسنت پیل کیست؟ اگر شما هم دوست دارید درباره ی این شخص بیشتر بدانید پس با ما همراه باشید.
نورمن وینسنت پیل نویسنده ای مشهور است که در زمان حیات خود کتاب های زیادی در زمینه های مختلف به چاپ رساند به گونه ای که هم اکنون طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است.

او کتاب هایی به انتشار رساند تا بتواند تفکری مثبت را پرورش داده و حفظ کند، چیزی که بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز است.

مروری بر زندگی نامه نورمن وینسنت پیل

 

نام کامل آن نورمن وینسنت پیل است که در 31 می سال 1898 به دنیا آمد او فرزند بزرگ خانواده بود و به جز خود دو برادر و یک خواهر دیگر نیز داشت، نورمن مدرک دیپلم خود را از دبیرستان بلفونتین واقع در اوهایو اخذ کرد.

پس از آن تصمیم گرفت که در مقاطع دانشگاهی نیز به تحصیل بپردازد، دانشگاه اوهایو وسلیان و دانشکده الهیات دانشگاه بوستون مکان های بعدی بودند که در آن ها مشغول به ادامه تحصیل شد.

در سال 1922 توانست به عنوان یک متدیست خود را به همگان معرفی کند، طولی نکشید که به سمت وزیر متدیست منصوب شد.

این داستان تا سال 1932 ادامه داشت، پس از آن تغییری کلی داشت که به وابستگی مذهبی مربوط به کلیسای اصلاح شده آمریکا مربوط می شد، سرانجام او مربی گری را به عنوان یک کشیش در کلیسای مرمر واقع در نیویورک آغاز کرد.

از جمله فعالیت هایی که داشت می توان به کشیش و سخنران بودن اشاره کرد، اما شهرت اصلی او به دلیل دیگریست، وینسنت توسط کتابی که نوشت این شهرت را به دست آورد، که موضوع اصلی آن درباره ی مثبت اندیشی است.

شاید با خود فکر کنید که نورمن وینسنت پیل به راحتی و تنها با چاپ اثر خود به معروفیت رسید.

اما حقیقت آن است که دشواری های زیادی در این راه متحمل شد، به طور مثال کارشناسان سلامت روانی تفکرات او را قبول نداشتند به همین جهت اشخاص زیادی از آثار او انتقاد می کردند، تا جایی که یکی از این اشخاص وی را به کلاهبرداری متهم کردند.

تمامی اتفاقات ناخوشایندی که برای نورمن وینسنت پیل رخ داد همگی پس از انتشار کتاب او در اوایل دهه 1950 بود.

منتقدان در واقع از تفکرات او شکایت داشتند زیرا معتقد بودند که مطالب و حکایت های ذکر شده در کتاب واقعیت ندارند و همگی بر پایه ی خیال است.

حتی عده ی بسیاری او یک کلاهبردار و متهم بود که با انتشار کتاب های بی پایه و اساس و فروش آن ها به مردم آن ها را به شیوه ی خاصی دچار گمراهی کرده به نحوی که از زندگی واقعی خود فاصله بگیرند و در رویا غرق شوند.

یکی از ویژگی های کتاب وینسنت بی نام و نشان بودن و بدون منبع بودن کارشناسان و مدارکی می باشد که در آن برای تایید فلسفه خود قید کرده است.

به عقیده ی بسیاری از کارشناسان سلامت روانی، نورمن وینسنت پیل در آثار خود می خواهد با اعتماد به نفس بخشیدن به مخاطبان خود به گونه ای آن ها را هیپنوتیزم کند، اما این کار را به صورت مخفیانه انجام می دهد و این راز را فاش نمی کند.

انتقاد دیگری که به مطالب موجود در کتاب قدرت تفکر مثبت شده، این است که نورمن وینسنت پیل فلسفه ی خاصی را در پیش گرفته که ترس مخاطب را بیش از آن چه که هست نشان می دهد، از نظر منتقدان همین موضوع می تواند به پرخاشگری منتهی شود.

او سال ها با مخالفان تفکر و فلسفه ی خود جنگید ام دست از تلاش و کوشش در این راه برنداشت، حاصل این پشتکار چاپ و انتشار کتاب های بسیاری بود، او پس از گذشت سال ها سرانجام در سن 95 سالگی یعنی در تاریخ 24 دسامبر 1993 بر اثر سکته ی مغزی دار فانی را وداع گفت.

آثار نورمن وینسنت پیل

آثار نورمن وینسنت پیل

توضیحاتی که در خصوص زندگی نامه ی نورمن وینسنت پیل ارائه کردیم نشان می دهد که این شخص تفکری جالب توجه و متمایز از دیگران داشته است، او در زمان حیات خود توانست آثار بی نظیری بر جای بگذارد، از جمله این آثار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

o کتاب مثبت درمانی

افکار مثبت، رنگ های زیبا را زیباتر می کند
مترجم: توراندخت تمدن
تعداد صفحات: 332
ناشر: دایره
موضوعات اصلی: روانشناسی، ایجاد آرامش ذهنی، راهی برای رسیدن به موفقیت، تفکر درباره ی خدا، داشتن زندگی معنوی، گفتگوی معنوی

 

o قدرت مثبت اندیشی

قوانینی برای شیوه ی درست زندگی کردن
مترجم: اسماعیل حسینی
تعداد صفحات: 352
ناشر: ثالث
موضوعات اصلی: روانشناسی، رسیدن به شادی در زندگی، داشتن زندگی موفق، عمر طولانی و لذت بردن از آن، دستیابی به موفقیت

 

o کتاب قدرت مثبت اندیشی

مترجم: اسماعیل حسینی
تعداد صفحات: 352
ناشر: ثالث
موضوعات اصلی: روانشناسی، ایجاد حس مثبت اندیشی، ایجاد حس خوش بینی، رسیدن به موفقیت

 

o باز هم افکار مثبت

افکار مثبت طبیعت را زیباتر می کند
مترجم: فریبا مقدم
تعداد صفحات: 348
ناشر: دایره
موضوعات اصلی: روانشناسی، کمک به افزایش مثبت اندیشی، آموزش شیوه ی مثبت نگری، نگرش، خلاقیت، فشار روحی

 

o چرا برخی از مثبت اندیشان به نتایج بزرگ دست می یابند؟

چگونه می توان فردی مثبت اندیش بود
مترجم: گیتی شهیدی
ناشر: نسل نواندیش
تعداد صفحات: ۲۷۲
موضوعات اصلی: روانشناسی، ایجاد نوعی آرامش ذهنی، زندگی روحانی، ایجاد حس مثبت اندیشی، کمک برای دستیابی به موفقیت

 

o کتاب قدرت زندگی مثبت

تفکر مثبت همچنان نتیجه میدهد…
مترجم: امیر بهنام
ناشر: نسل نواندیش
تعداد صفحات: ۲۲۳
موضوعات اصلی: روانشناسی، رسیدن به موفقیت، پرداختن به مذهب، رسیدن به آرامش، پرداختن به تفکرات مختلف ذهنی

 

o شجاعت

استقامت داشتن در دوران مصیبت
مترجم: افشین ابراهیمی
ناشر: نسل نواندیش
تعداد صفحات: ۴۷
موضوعات اصلی: روانشناسی، علوم مذهبی، رسیدن به آرامش ذهنی، ایجاد حس خوشبختی، دستیابی به شجاعت، توکل، ایمان

از فعالیت های نورمن وینسنت پیل کشیش و سخنران بودن

o چگونه از نو آغاز کنیم

راه و رسم زندگی
مترجم: افشین ابراهیمی
ناشر: نسل نواندیش
تعداد صفحات: ۹۵
موضوعات اصلی: روانشناسی
موضوعات فرعی: خانواده، روانشناسی، راه های رسیدن به موفقیت، زندگی، دستیابی به خوشبختی

 

o کتاب نتایج شگفت انگیز تفکر مثبت

مترجم: امیر بهنام
ناشر: نسل نواندیش
تعداد صفحات: ۲۴۶
موضوعات اصلی: روانشناسی، ایجاد آرامش، پرداختن به مذهب، تفکر، مانور دادن روی تفکرات مختلف ذهن

 

o کتاب معجزه تفکر مثبت

مترجم: شمس الدین حسینی
ناشر: نسل نواندیش
تعداد صفحات: ۱۴۳
موضوعات اصلی: روانشناسی، تفکر، کمک به خود سازی، ایجاد انگیزش، ایجاد حس مثبت اندیشی

 

o فردا چه می شود؟

مترجم: افشین ابراهیمی
ناشر: نسل نواندیش
تعداد صفحات: ۷۳
موضوعات اصلی: روانشناسی، راه های رسیدن به موفقیت، ایجاد آرامش ذهنی برای خواننده

 

گذری بر محتوای آثار نورمن وینسنت پیل

محتوای آثار نورمن وینسنت پیل

اگر به مطالبی که برای معرفی کتاب های نورمن وینسنت پیل شرح دادیم، دقت کرده باشید می توانید بفهمید که هر یک از آن ها به گونه ای سعی دارند که مخاطب را به سمت و سوی اهداف، تفکرات، راهکارها و هر آن چه که انسان را به مثبت اندیشی و یک زندگی درست هدایت می کند، سوق دهند.

بدون شک بسیاری از مخاطبان که به کتاب و کتاب خوانی علاقه دارند با خواندن این مطالب دوست دارند که هر چه سریع تر با محتویات این کتاب ها آشنایی پیدا کنند، به همین منظور ما در ادامه به صورت خلاصه و گذرا بخش هایی از هر یک از آثار این نویسنده ی معروف را شرح داده ایم.

o کتاب قدرت مثبت اندیشی

هدف از گردآوری مطالب این کتاب دستیابی به شیوه ی درست زندگی از طریق آزمون و خطاست که نویسنده سال ها برای کشف آن ها تلاش کرده است، در واقع این کتاب برگرفته از تجربیات معنوی نورمن وینسنت پیل است.

o کتاب مثبت درمانی

چاپ این کتاب در واقع به اشخاصی کمک می کند که تاریکی به قلب آن ها رخنه کرده، هیچ تفکر مثبتی ندارند و از آینده نا امید هستند، تاثیر این کتاب پس از خواندن و باور داشتن آن به وضوح مشاهده می شود، وینسنت بر اساس تجربیات علمی و عملی خود نور امید و ایمان را به سمت قلوب مخاطبان هدایت می کند.

o کتاب باز هم مثبت درمانی

هدف نویسنده از نوشتن این کتاب اشاره به ایمان و مانور دادن روی آن است، او سعی داشته با ذکر مثال هایی از زندگی روزمره که ایمان در آن ها وجود داشته، قدرت آن را به مخاطبان نشان دهد.

از دیگر موضوعات مرتبط برای رسیدن به ایمان ارتباط گرفتن با خداوند و صادقانه به وجود خویش فکر کردن است که وینسنت به صراحت به این موضوع پرداخته است.

o کتاب قدرت مثبت اندیشی

برخلاف جلد قبلی این کتاب که دقیقا با همین نام معرفی شد، در این جلد محتوا و هدف کاملا متفاوت بوده و خواننده را به سمت و سویی دیگر می کشاند.

نورمن وینسنت در کتاب قدرت مثبت اندیشی می خواهد از طریق روانشناسی عاملی برای رسیدن به موفقیت شخص باشد و به خواننده شیوه ی مثبت اندیشی را بیاموزد.

o کتاب قدرت زندگی مثبت

در کتاب قدرت زندگی مثبت که بر اساس روانشناسی است و بر مواردی مثل آرامش، موفقیت و مذهب تاکید می شود، وینسنت می گوید که هنگام اکتشافات ارزشمند در خصوص زندگی باید آن را با سایرین به اشتراک گذاشت.

به گفته ی وی او هر گاه در هنگام تحقیق چیزی را کشف می کرد با نوشتن و چاپ کردن او را در اختیار دیگران قرار می داد، این کار برای او بسیار لذت بخش بود، وینسنت معتقد بود با این کار اتفاقات شگفت انگیزی در زندگی مخاطبان رخ خواهد داد.

o کتاب چرا برخی از مثبت اندیشان به این نتایج بزرگ دست می یابند؟

شما با خواندن این کتاب روش هایی را می آموزید تا بتوانید با چالش های بزرگی که ممکن است در زندگی برایتان رخ دهد روبه رو شوید، دیگر هدفی که نویسنده از چاپ این کتاب دارد شناساندن رویاهای مخاطبان به آن هاست، با پیروی و توجه به این موضوع می توان به موفقیت های بزرگی در تمامی مراحل زندگی رسید.

o کتاب چگونه از نو آغاز کنیم

هدف نویسنده از نوشتن مطالب این کتاب لذت بردن از زندگیست، از نظر او فراموش کردن، بخشیدن، کشف کردن نبوغ، خوش بین بودن و دعا کردن در تمامی ادوار زندگی می تواند جز مهم ترین عوامل برای دستیابی به خوشبختی است.

o کتاب شجاعت وینسنت پیل

وینسنت در کتاب شجاعت خود می خواهد به مخاطب بفهماند که ما در این دنیا مانند یک پرگاریم نقطه ی تمرکز آن خداست، هر چه به مرکز نزدیک تر باشیم دچار لغزش کمتری خواهیم شد، پس با خواندن کلام خداوند بیشتر و بیشتر خود را به او نزدیک کنید.

o کتاب نتایج شگفت انگیز تفکر مثبت

در این کتاب سعی می شود راه هایی را به خوانندگان نشان داد تا به آرامش ذهنی برسند، درباره ی چیزی مثل مذهب بیشتر تفکر کنند و بر زندگی خود را بر اساس مطالب آن پیش ببرند چرا که تفکر مثبت همیشه کارساز خواهد بود.

o کتاب معجزه تفکر مثبت وینسنت پیل

انسان های زیادی وجود دارند که به دلیل نداشتن اعتماد به نفس نمی توانند بسیاری از تصمیمات خود را عملی کنند یا به افکار درستی بیاندیشند، این کتاب مختص به این افراد است چرا که پس از مطالعه و درک آن قادر به خودسازی، مثبت اندیشی، تفکر سازنده خواهند بود و با انگیزه بیشتر پیش می روند.

o کتاب فردا چه می شود؟

مسلما هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که فردا چه اتفاقی خواهد افتاد، در این کتاب نیز به این سوال پاسخ داده نشده، اما اشخاصی که مدام در حال فکر به این موضوع هستند باید این کتاب را مطالعه کنند چرا که پس از مطالعه به یک آرامش درونی خواهند رسید، به کمک همین آرامش می توانند عاملی برای موفقیت خود باشند و ذهن خود را روی زمان حال متمرکز کنند.

حرفه های نورمن وینسنت پیل

وینسنت پیل فعالیت های متفاوتی در زمینه های مختلف داشت که برخی از آن ها را در ادامه شرح داده ایم.

o بنیاد دین و روانپزشکی آمریکا

در سال 1940 نورمن وینسنت پیل به کمک یکی از دوستانش به نام Smiley Blanton که یک روانکاو بود در نزدیکی یک کلیسا کلینیکی تاسیس کردند.

سپس به کمک هم به نوشتن یک کتاب پرداختند این کتاب که فصل های متعددی داشت بیشتر توسط نورمن وینسنت پیل گردآوری شد و بلانتون تنها نوشتن یک فصل از آن را به عهده گرفت در حالی که در تمامی نوشته های خود از هیچ دیدگاه مذهبی خاصی پشتیبانی نمی کرد.

پس از گذشت سال ها سرانجام تصمیم گرفته شد که این کلینیک روان درمانی و مذهب به بنیاد آمریکایی دین و روان تغییر پیدا کند، نورمن وینسنت در این مرکز به عنوان رئیس و بلانتون به عنوان مدیر اجرایی فعالیت داشتند.

پرونده هایی که در این مرکز بودند توسط هردوی آن ها بررسی می شد، بالانتون از نظر روانپزشکی آن ها را بررسی می کرد، اما نورمن وینسنت پیل که در زمینه های پزشکی مدرکی نداشت بررسی مسائل مذهبی را به عهده می گرفت.

طولی نگذشت که جامعه بهداشت و روان نسبت به فعالیت هایی که پیل در مرکز مذکور داشت اعتراض کردند.

در واقع اعتراض آن ها نسبت به کتاب قدرت و تفکر مثبت بود، بلانتون با فهمیدن این جریان به جای تایید کردن کتابی که خود نیز بخش کوچکی از آن را نوشته بود، راه خود را از وینسنت جدا کرد.

o رادیو، تلویزیون و نویسندگی وینسنت پیل

رادیو، تلویزیون و نویسندگی نورمن و

فعالیت در یک مرکز روان درمانی تنها حرفه ی نورمن وینسنت نبود، وی در سال 1935 در برنامه ای رادیویی با نام هنر زندگی حضور پیدا کرد، این برنامه به قدری موثر بود و محبوب همگان قرار گرفت که تا 54 سال پخش آن ادامه داشت.

پس از مدتی او توانست به کمک شورای ملی کلیساها به برنامه های تلویزیونی نیز راه پیدا کند.

همزمان با این کار کتاب می نوشت و ویرایش مجله یGuideposts را نیز به عهده داشت.
او از طریق پست ویرایش هایی که او انجام می داد را به صورت ماهیانه ارسال می کرد، سال ها گذشت تا بالاخره پیل توانست در سال 1945 به کمک همسر و دوستانش مجله ای را با همان نام که در سطر قبلی ذکر کردیم تاسیس کنند، این مجله کاملا غیر فرقه ای بود و تنها با هدف بیان داستان های الهام بخش برای مردم بنا نهاده شده بود.

از او به عنوان نویسنده ای پرکار یاد می شود که کتاب های زیادی را به انتشار رساند، اما در میان تمامی آثار او کتاب قدرت تفکر مثبت معروف ترین و پرفروش ترین آن به شمار می رود.
از عقیده ی دیگران نورمن وینسنت پیل از لحاظ سیاسی به خانواده رئیس جمهور ریچارد نیکسون شباهت های بسیاری داشت، یکی از کارهای جالبی که نورمن وینسنت پیل کرد این بود که در سال 1968 قضاوت مراسم ازدواج جولی نیکسون و دیوید آیزنهاور را به عهده گرفت.

او توانست در سال 1984 از جانب رئیس جمهور مدال آزادی دریافت کند، چیزی که در ایالات متحده جز بالاترین افتخار غیر نظامی به حساب می آمد، او این افتخارات را به سبب کمک هایی که در زمینه الهیات داشت به دست آورد.

از این که مثل همیشه تا انتهای مطالب با ما همراه بودید صمیمانه سپاسگذاریم، امیدواریم که رضایت کافی را از این مقاله داشته باشید.

3.6 / 5. 5

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات