چارلز ویلیام جونز و سرنوشت عجیب و پر رمز و راز او

چارلز ویلیام جونز و سرنوشت عجیب او

در مقاله ای که پیش رو دارید می خواهیم بدانیم که چارلز ویلیام جونز کیست؟ اگر شما هم در این باره کنجکاو هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب با ما همراه باشید، چرا که خالی از لطف نیست.
چارلز ویلیام جونز از مادری خانه دار و پدری جراح متولد شد، که پس از مرگ پدرش به همراه مادر تصمیم به مهاجرت گرفتند، او در چند شهر نیویورک توانست تحصیل خود را به پایان برساند. وی زندگی پرفراز و نشیبی داشت که در ادامه بیشتر به جزئیاتش خواهیم پرداخت.

زندگی نامه ی چارلز ویلیام جونز

او در تاریخ 24 دسامبر 1834 در شهری به نام بالبریگان در ایرلند به دنیا آمد، اولین مسیر حرکت او در زندگی پس از مرگ پدرش بود که در سال 1844 همراه با مادرش به نیویورک مهاجرت کردند و در همان جا دوران دبیرستان خود را به پایان رساند. مکان بعدی که او تصمیم به مهاجرت داشت لوئیزیانا و پس از آن می سی سی پی بود. مکان بعدی که انتخاب کرد سانتا روزا بود که در سال 1854 به آن جا نقل مکان کرد، او برای امرار معاش به شغل نجاری روی آورده بود، پس از اتمام کار و در اوقات فراغت به مطالعه ی کتاب های حقوقی می پرداخت.
درست سه سال بعد یعنی در سال 1857 به بار آمد و تمرینات خود را درPensacola شروع کرد. در سال 1872 برای نامزد دموکرات ثبت نام کرد اما به شکست مواجه شد اما نا امید نشد و دو سال بعد به سمت های مختلفی رسید که عضویت در مجلس نمایندگان و دموکرات سنای ایالات متحده از جلمه آن هاست. پس از آن در سال 1881 توانست مجددا سمت خود را به دست آورد و تا 3 مارس 1887 آن را حفظ کند.
در سال های خدمت خود او در شهر شلوغ پنساکولا زندگی می کرد، در سال هایی که در آن جا مشغول به زندگی بود تصمیم بزرگی گرفت که نتیجه ی آن درآمد زایی بسیار بالا بود، همین امر موجب شد تا او بتواند در زمان جنگ داخلی به عنوان ارزیاب مالیات در ایالات اسکامبیا و سانتا رزا منصوب شود. سرانجام او با زنی به نام ماری آدا کوئیگلی که ساکن موبایل بود آشنا شد، این آشنایی سرانجام به ازدواج ختم شد، که حاصل این ازدواج 4 فرزند بود. زندگی پرفراز و نشیب او سرانجام در سال 1880 خاتمه یافت.

سناتوری چارلز ویلیام جونز

سناتوری چارلز ویلیام جونز

چارلز ویلیام جونز پس از آن که توانست خود را وارد مجلس نمایندگان کند و حمایتی مستقل را به دست آورد دست از تلاش برنداشت و فعالیت های خود را در دفتر فدرال شروع کرد، که البته بسیار موفقیت آمیز هم بود. اولین سنای خود را در سال 1875 آغاز کرد، با پیشروی کاربردی خود توانست که نمونه احیا حزب دموکرات در دو دوران بازسازی آن باشد که البته بسیار مورد تحسین نیز قرار گرفت. سخنرانی های او سبک خاصی داشتند، همین امر موجب شد تا پس از مدتی مخالفان او خود را نشان دهند اما به دلیل این که ویلیام جونز بسیار کاردان بود به سرعت توانست نظرات مثبت را به سمت خود جذب کند و در سال 1881 دوباره به سمت قبلی خود نائل شود.

بازنشستگی و تعطیلات دائمی

چارلز ویلیام جونز پس از 4 سال خدمت در سال 1885 اعلام کرد که برای تعطیلات به کانادا و دیترویت میشیگان سفر کرده است اما این تعطیلات تا 1886 و چیزی حدود یک سال ادامه داشت، همین موضوع باعث شد تا سوالاتی برای بسیاری از مردم به وجود آید، به گفته ی بسیاری ویلیام جونز نمی خواست دیترویت را ترک کند زیرا در حال دنبال کردن یا تعقیب زن جوانی به نام کلوتیلد پالمز بود که ثروت بسیاری نیز داشت. شایعات و داستان ها همچنان درباره ی این مرد ادامه داشت تا جایی که در آوریل سال 1886 خبر دیوانه شدن او در همه جا پیچید، در همین حین بود که رهبری سنا شروع به انتخاب یک جایگزین به جای او کرد، آن ها با این حرکت خشم جونز را برانگیخته بودند اما این موضوع باعث نشد که او از دیترویت نقل مکان کند.
با این که روزنامه های فلوریدا در حال تلاش برای پیدا کردن شخصی به عنوان جایگزین بودند اما در این میان تنها ادوارد پری بود بود که اظهار داشت چون قوانین مشخصی در خصوص سناتوری که کار می کند وجود ندارد و از طرفی دیگر به لحاظ جسمی و روحی چیزی درباره ی جونز اعلام نشده است پس باید دست نگه دارند و از این کار خودداری کنند. زمان به سرعت می گذشت تا این که سرانجام در سال 1887 مدت زمان خدمت سناتور چارلز ویلیام جونز به پایان رسید و در نهایت مجبور به قرار دادن شخصی به عنوان جایگزین برای آن شدند.

زندگی بعدی سناتور چارلز ویلیام جونز

پایان زندگی چارلز ویلیام جونز

پس از این که ویلیام جونز به پایان دوره ی خود رسید حقوقی که برای خدمت و فعالیت در این کار می گرفت نیز قطع شد، در سال 1887 زندگی او به گونه ای دیگر تغییر یافت تا جایی که او را از اتاق خود در دیترویت بیرون کردند و به طرز باور نکردنی به یک بی بضاعت تبدیل شد، سرانجام پزشکان از یکی از پسران او خواستند تا گواهی قانونی که توسط آن ها گزارش شده بود را امضا کند، این گزارش اثبات می کرد که سناتور چارلز ویلیام جونز به جنون مبتلا شده است.
در همان سال ها بود که گزارش شد جونز به سرنوشتی شوم دچار شده است و به ولگردی می پردازد، بر اساس گزارشات به دست آمده نشان داده شد که بیماری جونز به مونومانیا تبدیل شده است، در سال 1890 بود که حکم بازداشت او از دادگاه صادر شد، پس از دستگیری او را به دیربورن میشیگان منتقل کردند، او بیش از 7 سال را در آن جا سپری کرد و سرانجام مرگ او فرا رسید.
جونز هیچ گاه درباره ی شایعاتی که در خصوص جنون او مطرح شده بود صحبت نکرد، هنوز هم علت درستی در خصوص کناره گیری ناگهانی او راجع به کارش وجود ندارد و به حالت یک راز باقی مانده است.

از این که برای افزایش اطلاعات خود مقاله ی ما را انتخاب کردید سپاسگذاریم، امیدواریم که توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

5 / 5. 1

2 دیدگاه برای “چارلز ویلیام جونز و سرنوشت عجیب و پر رمز و راز او

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات