نویل گادارد | اسرار موفقیت و قانون جذب او

زندگی نویل گاراد

نویل گادارد پیشرو در زمینه قوانین موفقیت و جذب بود او جزء اولین کسانی بود که تاثیر خدا در موفقیت و دعا کردن و توکل صحبت کرد و جالب است بدانید که نام او زیاد مطرح نشد اما افراد زیادی از منابع و آثارش استفاده کردند ما اینجا در این مقاله قرار است کامل ترین توضیح را درباره این نویسنده معنوی بگوییم.

نویسندگی یکی از تاثیر گذار ترین مشاغلی است که می تواند تفکر انسان های بسیاری را تحت الشعاع قرار بدهد، همین امر سبب شده که از نویسندگان بزرگ در تاریخ بشریت به عنوان پیامبرانی شناخته شوند که هر یک رسالتی مهم را بر عهده دارد. نویل لنچولت گادارد، ناجی بزرگی که تفکرات مثبت و تاثیر گذاری را به بشریت منتقل کرد و به نحوی همانند یک فرستاده، پرده از ارتباط روح آدمی با معبودش برداشت.

در این مقاله قصد داریم تفکرات گادارد را به زبان عامیانه و ساده در اختیار کاربران قرار دهیم تا بتوانند دنیای عرفانی را از دید این نویسنده مشهور ببینند، برای دریافت پاسخ به این سوال ” نویل گادارد کیست؟” با ما همراه باشید.

 

توصیه می کنیم ویدئو نویل گادارد که در انتهای مقاله گرفته مشاهده کنید

همچنین در آینده یک دوره رایگان از مطالب نویل گاداراد قرار می گیرد برای اینکه این دوره را از دست ندهید فرم زیر را پر کنید

نویل گادارد کیست؟

اوایل سال 1905 میلادی در ماه فوریه نویل گادارد در خانواده پر جمعیت چشم به جهان گشود، او در سن هفده سالگی باربادوس، زادگاه خود را به قصد نیویورک ترک کرد و اولین تجربه هنری و حرفه ای خود را در همان سال های ابتدایی به عنوان رقصنده باله شروع کرد.

چندی بعد تحصیلات خود را در زیر نظر خاخام آغاز و در سال 31 به کابالا پیوست. با وجود زندگی در آمریکا، تابعیت قانونی نداشت و تنها زمانی توانست اقامت کامل را دریافت کند که در جنگ جهانی دوم به خدمت ارتش این کشور در آمد.

سرآغاز ورود او به دنیای عرفان و مذهب از سال 50 بود که در تالار بزرگ شهر به سخنرانی های مذهبی پرداخت. البته این آغاز راه بود و گادارد 4 سال بعد در پی انجام یک نمایش بزرگ با نام تله فیلم متافیزیکی بود که از به ثمر رسیدن آن هیچ خبری در دست نیست.

این شخصیت برجسته قدم های موثر و قدرتمندی در راه هنر و عرفان برداشت و تقریبا 20 سال از عمر خود را صرف این موضوع کرد. وی در اوایل دهه هفتاد میلادی چشم از جهان فرو بست و به وصیت خود در سنت مایکل و در زادگاهش باربادوس به خاک سپرده شد.

آرامگاه نویل گادارد

 

دیدگاه نویل گادارد به آفرینند و کتاب مقدس

اعتقادات و باور های گادارد سبب شده بود که او را به عنوان فردی با دیدگاه متفاوت بشناسند زیرا اعتقاد داشت هیچ خدایی خارج از باور و روان انسان وجود ندارد و هر چه هست در ضمیر آدمی قرار دارد.

در واقع گادارد روان انسان را یک کتاب مقدس معرفی می کرد که می تواند شامل قوانین الهی یا شیطانی باشد. به باور نویل گادارد خدا در روح و جان آدمی است و معتقد بود خدای هر فرد، خود اوست و در واقع این گونه عنوان کرد که شما خالق هستید.

تفکرات نویل گاراد

صدای گادارد همچنان در نوارهای ضبط شده از سخنرانی هایش پر قدرت و مصمم است، او خدا را در تفکر و تخیل انسان می بیند. در واقع به باور نویل گادارد خدای هر کس، تخیل اوست که می تواند واقعی ترین لحظات زندگی را در خود ثبت و ایجاد کند.

این شخصیت برجسته با داشتن تفکرات متفاوت، دنیا را به چالش کشید و تقریبا در تمامی نوشته هایش خدا را “من ” درون افراد می دانست.

او چهل سال پایانی عمر خود را به بیان باور ها و ایده های متافیزیکی کرد و به عنوان یکی از محبوب ترین سخنوران در این زمینه طرفداران زیادی داشت. ذهن او منبعی از فلسفه و عرفان بود و بر اساس تفکرات غیر معمول و عقل خودآموز خود طرفدار پر و پا قرص دیدگاه های معنوی و منطقی بود.

گادارد به این باور اعتقاد داشت که تمامی اتفاقات حول شما و دیدار هر شخص در دنیا از تفکرات و احساسات درونی شما نشات می گیرد به همین دلیل است که تفکرات مثبت می تواند در زندگی واقعی تاثیرات بهتری داشته باشد.

در واقع گادارد بیان می کند که انسان تاثیرات بیشتری از تفکرات را در زندگی واقعی خواهد دید و بر اساس همین باور ها بود که مریدان زیادی پیدا کرد و تفکرات طیف وسیعی از افراد را تحت تاثیر خود قرار داد.

از برجسته ترین افرادی که تحت تاثیر عرفان و سخنوری های نویل گادارد قرار گرفته اند می توان نویسنده توانا و محبوب ژوزف مورفی را نام برد و یا به کارلوس کاستاندا عارف و شمایل گرای بزرگ اشاره کرد. این افراد با شنیدن سخنان و درک باور های گادارد دریافتند که “من ” درونی انسان یک عامل تاثیر گذار در زندگی و احوالات او است.

علاوه بر این شخصیت های برجسته، افراد زیادی با شنیدن سخنان گادارد به عقاید او روی آورده اند به گونه ای که در حال حاضر می توانید کتاب های دیجیتال و سخنرانی های آنلاین او را دریافت نمایید و آشنایی بیشتری با عقاید و احساسات این سخنور قهار و نویسنده حاذق داشته باشید.

البته می توانید این اطلاعات را از زبان پیروان او بشنوید چرا که در حال حاضر این افراد ارتباط آنلاینی را در سراسر دنیا با هم برقرار کرده اند.

 

خانواده نویل گادارد

 

چه شد که او شهرت جهانی پیدا کرد؟

با توجه به این که باور های گادارد واقعیت ها را به نمایش می گذارند، می توان دلایل شهرت و محبوبیت وی را تطابق سخنان و عقاید او با مباحث پیچیده فیزیک کوانتوم عنوان نمود. البته هنوز نمی توان اطلاعات جامعی از سایر شگفتی های این سخنور و نویسنده بزرگ بیان کرد، او که توانست دنیای غیر روحتنی را در آمریکای قرن بیستم اعمال نماید.

شهرت و محبوبیت همیشه دسیسه و دشمنی را به دنبال دارد و نویل گادارد با داشتن عقایت عرفانی و متفاوت ذهن ها را مشوش و نافرمانی هایی را به وجود آورد و افرادی با هدف بد نام کردن او و عقایدش سعی در پرسیدن سوالات غیر منطقی داشتند.

البته در این بین نیز افرادی با شایعه پراکنی سعی داشتند نام نیک او تیره و تار کنند. او را جوانی ممتول و عضو یک خانواده اعیانی می دانستند.

البته این شایعات به زودی رفع شد چرا که در تمامی متون و سخنرانی های نویل، او خانه کودکی خود را بسیار ناخوشایند معرفی کرده بود که در آن خود و برادر هایش همیشه بر سر غذا جر و بحث داشتند و در آغاز جوانی با هدف هنرمند شدن پای به نیویورک گذاشته است.

جریانی که او را به دنیای عرفانی و مذهب وارد کرد.

پیشتر عنوان کردیم که نویل در سال ۱۹۳۱ با خاخام اتیوپیایی به نام عبدالله آشنا شد و تعلیمات او سبب دوستی چندین ساله این دو باهم شد به طوری که در ۵ سال باهم کتاب مقدس و کالابا را مرور کردند. همین رابطه سبب شد که نویل به فلسفه و عرفان علاقه زیادی پیدا کند،

علاقمندی نویل گادارد به فلسفه و عرفان

در واقع تفکرات او در همان سال ها به وجود آمد. آشنایی با عبدالله درست در زمانی اتفاق افتاد که یک مرد افسرده و فقیر بود که تمام دغدغه اش گذراندن کریسمس در کنار خانواده و در محل زادگاهش بود، البته حالا با جیب خالی و شغلی که از دست داده بود و نمی توانست این دغدغه را برطرف کند. همان روزها بود که عبدالله در گوش او زمزمه می کرد که در لحظه زندگی کند مثل اینکه آنجا باشی و تو خواهی بود.

او این باور را در ذهن گاداوار پرورش داد که در صورت تفکر و اندیشیدن به یک واقعه می‌توان آن را زندگی کرد، ‏نویل گادارد عبدالله را برجسته ترین شخص در زندگی خود معرفی کرد و عنوان نمود که او به من وفاداری بر ایده و نظر را آموخت همین امر سبب شد که من به باور خود در زادگاهم کریسمس را در کنار خانواده‌ام بگذرانم و این احساس در من به وجود آمد که به راستی در باربادوس و نزد خانواده خویشم” و البته رویای من به واقعیت پیوست.

نویل روز قبل از حرکت کشتی، نامه ای که حاوی 50 دلار و بلیط کشتی بود را از طرف برادرش دریافت کرد و به این باور رسید که افکار درست می تواند اهداف را به خود جذب کند.

چرا نویل گادارد احساس را راز درونی می داند؟

نویل به “من” انسانی اعتقاد پیدا کرد چرا که به باور او در کتاب مقدس عنوان شده انسان باید به انتها و ابدیت فکر کند. به بیان دیگر می توان این تعبیر را نام عرفانی خدا نامید.به باور وی انسان می تواند به تمامی خواسته هایش برسد به شرط آن که در زمان درخواست، تفکراتش پذیرفته شوند.

همین امر سبب شد که برای درک بهتر مردم به تفسیر کتاب مقدس بپردازد و هر بخش آن را با تفاسیر روانشناختی بیان نماید به عنوان مثال او ایمان اشخاص را عین ثروت می داند و به باور او فرد با ایمان می تواند غنی ترین باشد.

نویل معتقد است که انسان با مطالعه کتاب مقدس می تواند به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کند زیرا این کتاب با هدف پیشرفت انسان به سمت او فرستاده شده است و در واقعه روش های پیشرفت در آینده را عنوان می کند.

به باور گادارد کتاب مقدس به گذشته و افراد آن اشاره ای ندارد و در واقعه چهره ای از حال و آینده را به نمایش می گذارد. حتی او مسیح را یک روانشناس افسانه ای می داند که با داشتن ذهن و تفکر خلاق قادر به انجام معجزاتی خارج از ذهن بشر است

سخنرانی های نویل گادارد بر چه اساسی بود؟

محبوبیت نویل در سراسر ایالات متحده سبب شده که بتواند در بخش های مهمی از این سرزمین پهناور سخنرانی های تاثیر گذاری داشته بشد. وی در یکی از سخنرانی هایش از قدرت تفکر بر اهداف سخن گفت و برای تایید سخنان خود از ماجرای کریسمس و بلیط کشتی که برادر برای او فرستاده بود پرده برداشت.

به طور کلی اساس سخنرانی های نویل گادارد در مناطق مختلف مخصوصا لس آنجلس، نیویورک و سانفرانسیسکو بر پایه قوانین و اصول قدرت تفکر و ذهن خلاق انشان بود.

وی بر این باور معتقد بود که تخیل نقش مهمی در به ثمر رسیدن افکار انسان دارد و این مطلب را بارها در سخنرانی های خود مخصوصا در دهه آخر زندگی بیان می نمود ” باور کنید که می توان از راه در آمیختن قدرت خیال و عشق، رفتار دیگران را به سمت اهداف خود جلب نماییم، باور و قدرت تخیل انسان گنجی بزرگ است که می تواند دنیا را به تبعیت از او در آورد.”

عقیده نویل گادارد در رابطه با گفتگوی درونی چیست؟

جدال بین انسان و “من” درونی او یکی از سخت ترین موضوعات زندگی است که هیچ گاه ترک نخواهد شد، در برخی مواقع انسان ها به دنبال شخصی برای غر زدن هستند و در صورت فقدان تمام خشم و غضب خود را بر سر “من”درون خود می ریزند و این بزرگترین اشتباه است، به باور گادارد انسان نمی تواند گفتگوی درونی را ترک کند چرا که یک نیاز است همانند خوردن و نوشیدن اما می تواند آن را کنترل و میزان خشم خود را کم کند.

به تعبیر نویل گادارد انسان همان “من” درونی است که می تواند با قدرت فکر اهداف مورد نظرش را جذب نماید الته این باور تا حدودی می تواند شبهه آور باشد به گونه ای که نویل گادارد در ادامه می گوید اگر انسان همان من درونی است آیا راه هایی که در دل و ذهنش نیز پرسه می زنند می تواند هم سو با اهدافش باشد.

وی عنوان نموده که برای پاک بودن رفتار ابتدا لازم است که انسان قدیمی در ذهن و دل انسان کنار گذاشته شود، انسان قدیمی همان باور های زمینه ای است که می تواند تصمیمات آینده فرد را تحت تاثیر قرار بدهد پس انسان باید ابتدا گفتار خود را تغیر دهد تا بتواند ذهنی نو و تفکرات جدید داشته باش.

در توصیف گفتگوی درونی، گادارد معتقد است که جهان اطراف انسان چرخه ای از تفکرات و گفتگو درونی او است چرا که ذهن انسان همانند پرنده ای از این شاخه به آن شاخه می جستد و همواره تفکرات متفاوتی در ذهن او نقش می بندد. برای جلوگیری از چنین رویدادی می بایست ماهیت آن را کشف و کنترل کرد، انسانی که بتواند قدرت خلاق تفکرات خود را کشف و کنترل کند به غایت زندگی خود پی می برد و توانمندی عجیبی در جذب اهداف و خواسته های خود دارد.

تغیرات مذکور باید در نهان انسان صورت پذیرد، نویل عنوان نموده که افراد نمی توانند به تغیر تظاهر کنند و خواهان رسیدن به اهداف خود باشند بدون آن که به تغیرات و نتیجه آن اعتقاد قلبی داشته باشند.

اغلب افرادی که در منجلابی از مشکلات دست و پا میزنند، دیگران را مسبب وضع نابسامان خود می دانند حال اینکه نویل گادارد معتقد است که چنین افرادی با دنیایی از تفکرات منفی زندگی کرده و چرخه ای از ناامیدی را در دنیای درون خود ایجاد نموده اند، وی در رابطه با حال و احوال چنین افرادی این گونه بیان می کند که ذهنیت انسان می تواند جامه واقعیت را به تن کلمات کند و آن ها را برای واقعی شدن به جلو هول دهند.

 

چگونه انسان می تواند معجزات الهی داشته باشد؟

طبق تفکرات گادارد، چگونه انسان می تواند معجزات الهی داشته باشد؟

نویل گادارد در نوشته های خود در رابطه با معجزات باور این گونه عنوان می کند ” از تفسیر دو آیه ی بیست و شش از فصل نوزده و بیست و سه از فصل نه دریافتن که خدا و انسان به هم می مانند ، چرا که آیه اول دال بر قادر بودن خداست و آیه دوم عنوان می کند که قادر فردیست ک باور دارد”.

گادارد نقطه تضاد و تفاوت بین خدا و انسان را باور دانست، زیرا بر اساس باور انسان ها خداوند نامحدود و انسان محدودیت دارد همین امر سبب شده که انسان ضعیف به نظر برسد.

در توضیح مسائل فوق نویل گادارد به استناد آیه های فوق از کتاب مقدس، فردی که ایمان دارد قادر به انجام معجزه است، در واقع انسان باور پذیر علاوه بر ایمان و باور خدایی را در کنار خود دارد که خالق است و می تواند معجزاتی را خلق نماید که در باور انسان نمی گنجد.

در متن معجزه باور قدرت الهی، یکی از برجسته ترین آثار نویل گادارد خداوند را من وجودی انسان معرفی می کند که برای لذت بردن اقداماتی را انجامی ی دهد و اگر خدا در درون من قرار دارد و از انجام برخی اعمال غمگین یا شاد می شوم پس خدای من، “من” دورنی من است.

به باور گادارد در کتاب مقدس ذکر شده که جایگاه اصلی خدا در بهشت است و برای رسیدن به غایت الهی می بایست راه بهشت را پیمود. از سوی دیگر در این کتاب عنوان شده کنه که بهشت در وجود انسان نهادینه شده پس می توان اینجونه استدلال کرد که خدا در وجود انسان است و انسان با کاوش در من وجودی خود می تواند خدا را بیابد چرا که خدا درون انسان است.

به نظر نویل گادارد چگونه باور هرچیزی امکان پذیر است؟

یکی از شگفتی هایی که گادارد در کتاب متون خود عنوان نموده باور کردن خواسته هاست، او معتقد است انسان با تصور و خیال می تواند حقایق را کنار بزرند و به واقعیت های زندگی برسد. همانطور که در روز های سخت سربازی زمانی که درخواست مرخصی داشت و با او مخالفت شد و گادارد هر شب پیش از خواب در باور خود مرخص میشد و به خانه و کنار خانواده باز می گشت.

او شب ها روی تخت سرباز خانه می خوابید و اما تخت خود در خانه اش در شهر نیویورک را تصور می کرد به گونه ای که تمامی اشیا و لوازم برایش قابل لمس می شدند. بر این باور بود که نه روز بعد اجازه مرخصی به او داده شد. نویل گادارد ذهن را بر همچیز مقدم می شمارد و به اعتقاد او انسان می تواند آینده خود را بر اساس تفکرات درونی اش تغیر دهد.

همچنین در آینده یک دوره رایگان از مطالب نویل گاداراد قرار می گیرد برای اینکه این دوره را از دست ندهید فرم زیر را پر کنید

 

فیلم نویل گادراد و نظرش درباره خدا

3.9 / 5. 87

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات