الکس جونز و اسرار موفقیت او

الکس جونز و اسرار موفقیت او

الکس جونز و اسرار موفقیت او

از زمان تأسیس وب‌سایت توطئه اینترنتی و رادیویی راست افراطی Infowars، الکس جونز با ارائه تئوری‌های توطئه ضد دولتی نامی برای خود دست و پا کرده است. برجسته‌ترین توطئه‌های جونز حول فاجعه‌های ملی و حملات تروریستی است که او آن را عملیات‌های «پرچم دروغین» می‌نامد. جونز با میلیون‌ها بیننده معمولی و بیش از دو دهه روی آنتن بودن در تلویزیون، یک امپراتوری مالی و برند را از فروش اطلاعات نادرست و و همچنین محصولات خودیاری ایجاد کرده است. گزارش های تایید نشده او منجر به آزار و اذیت بسیاری از افراد بی گناه توسط ترول های اینترنتی چه به صورت آنلاین و چه حضوری شده است. شیرین کاری های سیاسی او به تیتر خبرها تبدیل شده است و تا سال 2021، درخواست های او از حامیان ترامپ برای اعتراض به ریاست جمهوری بایدن به شورش 6 ژانویه در ساختمان کنگره ایالات متحده کمک کرد. جونز یکی از پرکارترین و تاثیرگذارترین نظریه پردازان توطئه در دوران آمریکای معاصر می باشد. شما نیز می توانید از وب سایت کوین ترودو این مقاله را مطالعه نمایید.

الکس جونز حال نکاتی را مطرح می سازد:

وقتی مسلمانان در هر کریسمس، هر عید پاک، در سرتاسر جهان به کلیساها حمله می کنند و کلیساها را بمباران می کنند یا به کلیساها تیراندازی می کنند، و افراد را با ماشین زیر می گیرند، باید بگوییم که این ها مسلمان نیستند.

همچنین الکس جونز در مورد انحصاری شدن اینترنت نیز مواردی را مطرح ساخته است، ۹۶ درصد آن را اپل، گوگل، فیس بوک توییتر و شرکت های تابعه آنها تشکیل می دهند و اینکه اگر فردی از اینترنت خارج شود تقصیر این شرکت ها می باشد.

الکس جونز و اسرار موفقیت او

مقدمه

الکس جونز توسط رولینگ استون «پارانوئیدترین مرد آمریکا» و سی‌ان‌ان «پادشاه توطئه» لقب گرفته است. جونز به خاطر شعارهای حماسی درباره توطئه‌های «نظم جدید جهانی» برای دولت جهانی، اصلاح نژاد اجباری، اردوگاه‌های اسارت مخفی، پلیس های نظامی  و کنترل پشت صحنه توسط یک سازمان جهانی مشهور است. به نظر او، تنها راه برای جلوگیری از این آینده این است که میهن پرستان واقعی قبل از اینکه دیر شود مقاومت کنند، و به  ده ها هزار نفر از شرکای او توجه کنند، پناهگاه ها بسازند، غذا احتکار کنند و در فلزات گرانبها سرمایه گذاری کنند  و در برخی موارد خشونت را ملاک قرار دهند.

محل اصلی کارهای  او Infowars است که مجموعه گسترده‌ای از ویدئوهای  تولید شده به صورت مستند را عرضه می‌کند که ادعا می‌کند مجموعه‌ای از تئوری‌های توطئه در مورد حملات 11 سپتامبر، اردوگاه‌های کار اجباری مخفی دولت، و نظریه‌ها و باورهای رایج توطئه ضد دولتی را اثبات می‌کند. Infowars تحت شرکت مادر Free Speech Systems LLC کار می کند و توسط شبکه ارتباط جنسیس توزیع می شود.

برخی از این ایده ها، در راستای ایدئولوژی تبلیغاتی توطئه، برای تعریف برند Infowars آمده اند. دروغ در مورد اهداف واقعی سازمان ملل متحد (U.N.)، آژانس مدیریت فوریت های فدرال (FEMA) و مکمل های بهداشتی تنها برخی از مؤلفه های کلیدی هستند که پایه و اساس امپراتوری Infowars را تشکیل داده اند. Infowars سال‌هاست که به نهادهای سیاسی جهانی و داخلی حمله کرده است و بدون هیچ مدرکی ادعا می‌کند که سازمان‌هایی مانند سازمان ملل در حال هجوم مهاجران به ایالات متحده هستند.

به همین ترتیب می توان گفت Infowars توطئه های ضد دولتی مانند “دیپ استیت” را رایج کرده است، ایده ای که ادعا می کند گروهی از نخبگان لیبرال در سایه در حال حاضر برای نابودی آمریکا از درون دولت کار می کنند. دولت عمیق و یا دیپ استیت یکی از چندین توطئه است که الکس جونز آن را معروف ساخته است. دیگر موضوعات طولانی مدت شامل حملات به آژانس هایی مانند FEMA است که Infowars ادعا کرده شبکه ای از اردوگاه های زندانی است که برای نگهداری شهروندان آمریکایی ساخته شده است.

جونز به دروغ و مکرراً ادعا کرده است که گروه‌های پنهان در داخل دولت ایالات متحده بمب‌گذاری ساختمان فدرال مورا در اوکلاهاما سیتی را سازماندهی کردند  یا حداقل از جلوگیری از آن خودداری نمودند . حملات 11 سپتامبر؛ کشتار ماراتن بوستون؛ تیراندازی های دسته جمعی در آرورا، کلرادو، و در مدرسه ابتدایی سندی هوک در کنتیکت نیز از این جور موارد هستند.

جونز علاوه بر اینکه پادشاه توطئه ها است، برند Infowars را هم راستا با برخی برندها کرده است. بخشی که جونز در 2013 بسیار روی آن تلاش کرد.. همانطور که مجله نیویورک در سال 2017 گزارش داد، به نظر می رسد امپراتوری Infowars مقدار قابل توجهی پول از طریق خود به ارمغان بیاورد. صفحه مکمل در سایت با طیف گسترده ای از محصولات که ادعا می کنند مزایای سلامتی را ارائه می دهند، از DNA Force Plus گرفته تا Brain Force Plus و Super Male Vitality را نیز شامل می شود. گزینه ها، در یک نگاه تقریباً بی پایان به نظر می رسند. اما همانطور که Buzzfeed در همان سال گزارش داد، پس از بررسی دقیق برخی از مکمل‌های Infowars دریافتند که اکثر محصولات حکم هدر دادن پول را دارند.. اگرچه به نظر نمی‌رسد این محصولات خطرات عمده‌ای برای سلامتی مصرف‌کنندگان داشته باشند، آزمایش‌های مستقلی که توسط آزمایشگاه Lab door مستقر در سانفرانسیسکو انجام شد، هیچ دلیل موجهی برای پرداخت قیمت‌های نشانه‌گذاری مکمل‌های جونز که به طور متوسط ​​هر کدام 30 دلار هزینه دارند، پیدا نکرد.

از طریق سرمایه‌گذاری‌های متنوع جونز، حتی در مواجهه با ممنوعیت‌ها و شکایت‌های رسانه‌های اجتماعی، توانسته است Infowars را به یکی از برجسته‌ترین رسانه‌های تبلیغاتی زمان ما تبدیل کند.

مقدمه

اوایل زندگی

جونز که در 11 فوریه 1974 در دالاس، تگزاس به دنیا آمد، به گفته خودش، در خانه‌ای که پدرش دندان‌پزشک و مادرش خانه‌دار بود، به طور معمولی تربیت شد. او در دبیرستان اندرسون آستین تحصیل کرد، فوتبال بازی کرد،  کارهای زیادی انجام می داد و مطالعه زیادی انجام داد. یکی از تأثیرگذارترین کتاب‌های دوران نوجوانی او، «هیچ کس جرات نمی‌کند آن را توطئه بنامد» بود، کتابی در سال 1971 توسط گری آلن، نماینده روابط عمومی انجمن جان برچ، که جونز هنوز از آن به عنوان «آغاز اساسی برای درک نظم نوین جهانی» یاد می‌کند. این کتاب 5 میلیون نسخه فروخت و توطئه ای را بیان کرد که بانکداران بین المللی انقلاب کمونیستی در روسیه را به عنوان یک آزمایش تامین مالی کردند و سپس به مرحله بعدی رفتند و تلاش کردند دولت جهانی، سیاست های پولی متمرکز، مالیات بر درآمد و برنامه های رفاه اجتماعی توده ای را تحمیل کنند. به طوری که این امر مردم را وابسته و مطیع نگه می دارد.

نزدیک به پایان سال آخر دبیرستان جونز، به نظر می رسد که او تحت تأثیر رویدادهای قابل توجهی قرار گرفته است که بسیاری را در جنبش رو به رشد ضد دولتی تحت تأثیر قرار داده است. در حدود 100 مایلی آستین، محاصره فدرال مجتمع برانچ دیویدیان در واکو، تگزاس، با طوفان آتش سوزی آوریل 1993 به پایان رسید. وقایع در Waco تأثیر خاصی بر جونز داشت. با انصراف از کالج اجتماعی آستین، او شروع به میزبانی یک برنامه فراخوانی در تلویزیون دسترسی عمومی آستین (PACT/ACTV)  را رهبری کرد، جایی که او سبک مهیج را که از آن زمان به علامت تجاری او تبدیل شده است، تقویت نمود.

هنگامی که بمب‌گذار تیموتی مک‌وی ساختمان فدرال مورا در اوکلاهما سیتی را در آوریل 1995 با خاک یکسان کرد و 168 نفر را به انتقام مرگ فرقه‌های واکو کشت، جونز به سادگی نمی‌توانست بپذیرد که مک وی یک «میهن‌پرست» است. همانطور که مجله Esquire در اوت 2013 اشاره کرد، جونز «با افرادی مصاحبه کرد که گفتند تیموتی مک وی را در حال کار گذاشتن مواد منفجره با اسکورت نظامی و پلیسی دیده‌اند که به طور مرموزی پس از گفتن اینکه دولت این کار را انجام داده، جان باخت.

در سال 1996، جونز به KJFK-FM آستین نقل مکان کرد تا برنامه ای به نام “نسخه نهایی” را میزبانی کند، جایی که او در مورد حکومت نظامی قریب الوقوع هشدار داد و  گفت  تا محوطه شعبه داویدیان را به عنوان یادبودی برای کسانی که گفته بود به قتل رسیده اند را از بین ببرد.. دادستان کل جانت رنو و دفتر ابررسی مواد مخدر در این امر دخالت داشت. این برنامه تا سال 1999 ادامه داشت، زمانی که طبق گفته The Austin Chronicle، او اخراج شد زیرا نظراتش جذب حامیان مالی را با وجود رتبه‌بندی بالا و برنده شدن در نظرسنجی خوانندگان «بهترین مجری رادیوی گفتگوی آستین» در آن سال دشوار می‌کرد.

جونز به سختی توانست از یک آسیب دور شود.او یک خط ISDN را در خانه خود راه اندازی کرد و به طور مستقل از طریق Infowars.com و سندیکای ملی توسط Genesis Communications برای ایستگاه های AM، FM و موج کوتاه شروع به پخش برنامه هایی نمود . دسترسی او به سرعت افزایش یافت و به زودی سندیکا به 100 ایستگاه رسید. اما زمانی که 11 سپتامبر اتفاق افتاد، اشاره‌های مکرر جونز به توطئه‌های دروغین در مورد حمله بسیار زیاد بود و لغو شد. او به رولینگ استون گفت: «من روی آنتن رفتم و گفتم: «آنها موارد تخریب شده و کنترل شده بودند». «شما همین الان دیدید که دولت مرکز تجارت جهانی را منفجر کرد. من آن روز 70 درصد از شرکای خود را از دست دادم. مدیران ایستگاه از من پرسیدند: “آیا می‌خواهی در این جنگ صلیبی باشی که به جایی نمی‌رسد یا می‌خواهی ستاره شوی؟” من افتخار می‌کنم که هرگز سازشی با انها انجام ندادم.

جونز که نامزد ناموفق جمهوری خواه برای کرسی مجلس تگزاس در سال 2000 بود، از سیاست هایی حمایت می کرد که به طور مشخص به شدت به سمت راست گرایی می رفتند . او خود را یک “مشروطه خواه متجاوز” توصیف کرد. او با درک محدودی از آزادی های فردی موافق است و به دفاع گسترده ای از حقوق مالکیت پایبند است. جونز این توطئه را گسترش داده است که مهاجرتها توسط نیروهای شیطانی به راه انداخته شده است که قصد تخریب جامعه ما را دارند.

اوایل زندگی

دوران اوباما

هنگامی که باراک اوباما به عنوان اولین رئیس جمهور سیاهپوست در ژانویه 2009 سوگند یاد کرد، جونز مجموعه تئوری های توطئه خود را برای تضعیف نهادهای دولتی گسترش داد و حملات ad hominem را به افراد نزدیک به  اوباما نسبت داد محتوای تأییدنشده او به یکی از اصلی‌ترین پلتفرم‌های Infowars تبدیل شد و ادعاهای وحشیانه دائماً در میان مردم بود. ادعاهای ساختگی افزایش یافت و تبدیل به محل بحث مکرر در برنامه شد، مانند این ایده که باراک اوباما، رئیس جمهور و هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق، شیاطین واقعی هستند که هیچ کس آنها را نمی شناخت. جونز به اعضای کابینه اوباما بسنده نکرد. Infowars به ​​بستری برای حملات مکرر به میشل اوباما، بانوی اول سابق سابق آمریکا تبدیل شد و جونز استدلال کرد که بانوی اول یک زن تراجنسیتی است.

همانطور که Infowars  که بستر اطلاعاتی جونز بود رشد کرد  و به انتشار اطلاعات نادرست از طریق اینترنت و رادیو ادامه داد، جونز همچنین از فرصت استفاده کرد و رسانه های خود را متنوع کرد و تا آنجا پیش رفت که فیلم هایی مانند سقوط جمهوری: ریاست جمهوری باراک اوباما و فریب اوباما را تولید و منتشر کرد. . هر دو فیلم به دروغ ادعا می‌کنند که چهل و چهارمین رئیس‌جمهور در تلاش برای تضعیف حاکمیت ایالات متحده در تلاش برای برقراری «نظم جدید جهانی» و اجرای یک «دولت جهانی توتالیتر» بوده است.

در این دوره، جونز همچنین روایت مولد را پذیرفت، نظریه‌ای توطئه که بر ضد مسلمانان و ترس‌های بومی‌گرایان بازی می‌کرد و استدلال می‌کرد که اوباما در کنیا به دنیا آمده بود و یک مسلمان مخفی بود که برای نابودی ایالات متحده توطئه می‌کرد. این مسائل بیشتر به موارد آخر الزمانی شبیه بود.

تقریباً در همان زمان، بسیاری در جنبش تی پارتی نیز روایت مولد را پذیرفتند. طرفداران برخی که بیشتر به خاطر موضع ضد اوباما، حمایت از دولت کوچک، سلاح گرم، مالیات های کمتر و مخالفت با مراقبت های بهداشتی همگانی شناخته می شوند، شروع به حمایت از این مسائل با استفاده از نکات توطئه آمیز کردند که توسط رسانه هایی مانند Infowars معروف شده بود.

دوران اوباما

حماسه پرچم دروغین

دو توطئه مکرر جونز و تیمش در Infowars شامل عملیات با پرچم دروغین و به اصطلاح “بازیگران بحران” است و مرتبط با رویدادهایی است که گفته می شود توسط مقامات دولتی سازماندهی شده اند.

در طول دهه گذشته، جونز توجه زیادی را به خاطر شعارهای دروغین خود که واقعیت تراژدی های جمعی را زیر سوال می برد، به خود جلب کرده است. اینها عبارتند از: تیراندازی در سال 2011 در توسان، آریزونا که گابریل گیفوردز نماینده ایالات متحده را به شدت مجروح کرد. تیراندازی در تئاتر آرورا، کلرادو در سال 2012 که 12 کشته و 70 زخمی بر جای گذاشت. تیراندازی دسته جمعی در سال 2012 در مدرسه ابتدایی سندی هوک که بیش از دوجین کشته برجای گذاشت. بمب گذاری ماراتن بوستون در سال 2013 که منجر به کشته شدن سه نفر و زخمی شدن بیش از 200 نفر دیگر شد. تیراندازی در سن برناردینو، کالیفرنیا در سال 2015 که منجر به کشته شدن 16 نفر شد. تیراندازی در کلوپ شبانه پالس در سال 2016 که منجر به کشته شدن 49 نفر در یک مکان محبوب افراد همجنس گرا شد. تیراندازی لاس وگاس 2017 که منجر به کشته شدن 59 نفر شد. و تیراندازی سال 2018 در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در پارکلند فلوریدا که 17 کشته برجای گذاشت.

این توطئه ها محدودیت های کمی دارند، به عنوان نمونه در اوایل ژانویه 2011 زمانی که یک فرد 22 ساله دچار اختلال روانی به سمت جمعیت در توسان، آریزونا تیراندازی کرد را می توانیم در نظر بگیریم . تیرانداز موفق به کشتن شش نفر و زخمی شدن حداقل 14 نفر دیگر از جمله نماینده گابریل گیفوردز شد. چند روز بعد، گزارش‌ها حاکی از آن بود که فرد متهم به تیراندازی از طرفداران فیلم‌های Loose Change بوده است، مجموعه‌ای از فیلم‌هایی که بر تئوری‌های توطئه 11 سپتامبر تمرکز داشتند و جونز به تولید آن کمک کرد.

وقتی خبر این حادثه به جونز رسید، نظریه‌پرداز توطئه به شدت انتقاد کرد، در عوض تصمیم گرفت اهمیت لفاظ های ضد دولتی خود را رد کند و گفت که معتقد است دولت مسئول رفتار تیرانداز از طریق استفاده از «جنگ  روانی» است که می‌تواند ایده‌ها را در ذهن افراد بکارد. مستقیماً وارد ذهن یک فرد می شود. به گفته جونز، دولت باید پشت ایده آسیب رساندن به نماینده گابریل گیفوردز، با هدف کلی بدنام کردن صاحبان اسلحه، محافظه کاران و آزادیخواهان بوده باشد. هدف جونز از دولت فدرال به عنوان یک نهاد تنها در طول سال ها به عنوان یک منبع افزایش یافته است.

حماسه پرچم دروغین

همسویی با ترامپ

در طول چهار سالی که ترامپ بر سر کار بود، جونز حمایت های بسیاری از ترامپ نمود. به عنوان بخشی از کمپین خود برای دستیابی به همه جناح های راست، ترامپ در دسامبر 2015 در Infowars ظاهر شد. جونز، که معمولاً از نهادهای دولتی و سیاستمداران انتقاد می کند، ترامپ را تحسین کرد و گفت: «مخاطبان من و بیش  90 درصد از آنها از شما حمایت می کنند.» ترامپ که به نظر می رسید از این مبادله لذت می برد، مصاحبه را با گفتن  این جمله به جونز پایان داد: «شهرت شما شگفت انگیز است. ناامیدت نمیکنم.”

حمایت تزلزل ناپذیر از ترامپ پس از انتخابات سراسری 2020 ادامه یافت و جونز تصمیم گرفت “دروغ بزرگ” را انتخاب کند. Infowars به ​​طور کامل این روایت را پذیرفت که تقلب در انتخابات باید به پیروزی جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور کمک کرده باشد. جونز و دیگران با امتناع از پذیرش نتیجه انتخابات، راهپیمایی های « دزدیدن انتخابات را متوقف کنید » را برای اعتراض به نتایج انتخابات 2020 رهبری کردند. در مقطعی، جونز به آنچه که « انتخابات  دزدی را متوقف کنید» می‌نامید، رفت، یک سفر بین‌المللی با توقف در چندین ایالت در اعتراض به پیروزی بایدن انجام گرفت.

این تجمعات و شیرین کاری های سیاسی در قیام 6 ژانویه به اوج خود رسید، جایی که حامیان ترامپ به ساختمان کنگره یورش بردند تا از تایید نتایج انتخابات جلوگیری کنند. در روزهای منتهی به هرج و مرج، حساب Infowars Parler به 327000 دنبال کننده خود افتخار کرد و گفت: “امروز روز اصلی  است  الکس جونز بزرگترین جنبش میهن پرستی در تاریخ را از طریق واشنگتن دی سی رهبری می کند!”

در مارس 2021، Hate watch این داستان را منتشر کرد که جونز  به طور مخفیانه نارضایتی اش از ترامپ را ابراز نموده است. این طغیان که در بحبوحه فیلمبرداری یک فیلم تبلیغاتی ایجاد شد، جزئیات سرخوردگی جونز را که در سال 2019 نسبت به ترامپ احساس می کرد را به تفصیل بیان می کرد، اما پس از آن آشکار شد که فیلمساز از آنچه که جونز از حامیان ترامپ برای کسب سود سوء استفاده می کردعصبانی شد. کائولان رابرتسون، فیلمساز، به Hate watch گفت که جونز قبلاً به درآمد 60 میلیون دلاری در سال 2018 مباهات کرده بود و طبق گزارش ها، ماهانه 16000 دلار برای کار رابرتسون پرداخت کرده بود.

همسویی با ترامپ

بررسی نکاتی دیگر

همانطور که تحقیقات در مورد 6 ژانویه در سراسر سال 2021 ادامه داشت، سرانجام جونز توسط کمیته منتخب برای تحقیق در مورد حمله 6 ژانویه احضار شد، کمیته ای که وظیفه تحقیق در مورد فعالیت های روز قیام و سازمان دهندگانی را که گروه ها را به D.C. جونز هدایت می کردند، احضار کرد. این مورد  به انتشار پیام‌ها در مورد یک انتخابات احتمالی دزدیده شده کمک کرد، با شکایت از کمیته با این استدلال که او صرفاً از حق اصلاحیه اول خود استفاده می‌کرد، پاسخ داد. جونز در نهایت در یک اظهار نظر بسته شهادت داد که در آن ادعا می‌کند «تقریباً 100 بار» از متمم پنجم  قانون اساسی در خواستش را مطرح کرده است.

اگرچه جونز قبل از شورش به انتشار اطلاعات نادرست کمک کرد، اما مشخص نیست که جونز تا چه اندازه در تأمین مالی و هماهنگی این آشوب نقش داشته است. همانطور که نیویورک تایمز در ماه مارس گزارش داد، جونز سابقه طولانی در استفاده از نام خود برای کمک به جمع آوری مبالغ هنگفت پول دارد. پس از جمع آوری 93000 دلار برای بازسازی مجتمع Branch Davidian در Waco تگزاس، و کمک به Infowars برای در آوردن بیش از 50،000 دلار به صورت سالانه در دوران ریاست جمهوری ترامپ، به نظر می رسد جونز حداقل کمک هایی را برای 6 ژانویه به ترامپ نموده است.

به گفته کمیته 6 ژانویه مجلس که در مورد شورش تحقیق می کند، حداقل 200000 دلار از پول اهدا شده به یک حساب تجاری مرتبط با جونز واریز شده است. از آنجایی که جونز از همکاری در پرونده های قضایی امتناع کرده است، سوابق مالی او یک راز کاملاً محافظت شده بوده است و خبرنگاران و قربانیان آزار و اذیت را در این فکر فرو می برند که جونز در سال های اخیر چقدر پول جمع کرده است.

در آوریل 2022، نیویورک تایمز گزارش داد که جونز در حال مذاکره با وزارت دادگستری است تا به طور بالقوه به توافقی دست یابد و درباره نقش خود در تظاهراتی که منجر به شورش در 6 ژانویه در ساختمان کنگره شد، بحث کند.

نورم پتیس، وکیل جونز، گفت که جونز علاقه مند به صحبت با دادستان است، اما معتقد است که موکلش در تاریخ 6 ژانویه مرتکب “تخلف جنایی” نشده است. به عنوان بخشی از شرایط خود برای بحث، جونز درخواست مصونیت از تعقیب قضایی  نیز کرده بود.

بررسی نکاتی دیگر

نتیجه گیری

در این مقاله ما الکس جونز و اسرار موفقیت او را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم، باید بدانید که الکس جونز بیشتر از کارهای سیاسی و زدو بند های سیاسی لذت می برد و این امر مهمی بری رسانه او و طرفداران حزب جمهوری خواه آمریکا می باشد، به خصوص کسانی که طرفدار دونالد ترامپ هستند. همچنین جونز به خاطر اینکه همیشه به وطن پرستی معروف باشد، دوست دارد با دعوت برخی افراد به اصطلاح سیاسی کله گنده برای خودش اسم و رسمی دست و پا نماید.

 

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات