ناپلئون هیل کیست رموزِ پنهان و آثار مخفی او

ناپلئون هیل کیست، رموز پنهان و آثار مخفی او

ناپلئون هیل اگر نبود و اندرو کارنگی او را به استخدام خودش در نمی آورد اکنون نامی از موفقیت قانون جذب نبود و سنگ بنای موفقیت خیلی عقب تر بود چون ناپلئون بود که 20 سال از زمان خودش را وقف بررسی زندگی موفق ها کرد و اسرار گروه های مخفی را متوجه شد و این به برکت وجود اندرو بود که آقای هیل را واداشت تا با افرادی مصاحبه کند و گفته های آنان را مدون کند.

امروزه دیگر نمی‌توان کسی را یافت که به دنبال موفقیت باشد و کتاب‌های زیادی در زمینه‌ی کسبِ ثروت خوانده باشد ولی نامی از ناپلئون هیل نشنیده باشد. ناپلئون هیل نویسنده‌‌‌ی مشهور آمریکایی می‌باشد که تاثیر فراوانی در کتاب‌های انگیزشی و کسانی که به دنبال یافتن کلید موفقیت و پیشرفت های فردی هستند داشته است. بیش‌تر ما ناپلئون هیل را به عنوان نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش او مانند ” قانون موفقیت” و “بیندیشید و ثروتمند شوید” می‌شناسیم که این دو کتاب بیش از20 میلیون فروش داشته‌اند و از پرفروش‌ترین کتاب‌های انگیزشی و موفقیت هستند. “بیندیشید و ثروتمند شوید” از دسته کتاب‌هایی است که هر فردی باید ‌حداقل برای یک بار در زندگیِ خود آن را بخواند.
اگر می‌خواهید با ناپلئون هیل بیش‌تر آشنا شوید با ما بمانید تا درباره‌ی رموزِ زندگی و جرقه‌هایی که ناپلئون را به بزرگترین فرد در زمینه‌ی کتاب‌های انگیزشی و موفقیت تبدیل کرد، بیش‌تر بدانیم.

تولد و دورانِ کودکی ناپلئون هیل

ناپلئون هیل در 26 اکتبر سال 1883 در ویرجینیای آمریکا به دنیا آمد. خانواده او خانواده‌ای فقیر بودند و در خانه‌ای بسیار کوچک زندگی می‌کردند. ناپلئون 10 ساله بود که مادرِ خودش را بر اثر بیماری معده از دست داد. از همان سنین کودکی استعدادش را در نوشتن و خبرنگاری پیدا کرد. پدرِ ناپلئون هیل 2 سال پس از فوت مادرش ازدواج کرد و او را به حال خودش رها کرد. وقتی ناپلئون 13 ساله بود به دلیل علاقه به خبرنگاری و نوشتنِ مقاله در دفتر روزنامه‌ای مشغول به کارشد و درآمد خودش را برای ادامه‌ی تحصیلاتش خرج کرد. او به دانشگاه حقوق راه یافت اما هزینه‌های بالای دانشگاه باعث شد تا ناپلئون از دانشگاه بیرون بیاید و تحصیلاتش را ترک کند.

بنر ناپلئون هیل

نخستین جرقه در ذهنِ ناپلئون برای کسبِ ثروت

ناپلئون هیل در طول زندگی خود به علت فقر در کودکی، کمبود را احساس کرده بود و همیشه با افسوس به افراد ثروتمند نگاه می‌کرد، این فقر و کمبود در کودکی باعث شد تا ناپلئون تصمیمِ خود را بگیرد و به کسبِ ثروتِ زیاد در آینده فکر کند.

ملاقات با اندرو کارنگی و گامی مهم در زندگی ناپلئون

ناپلئون استعدادِ فوق‌العاده زیادی در نوشتن مقاله و خلاصه نویسی‌ها داشت و همچنین پسری باهوش و کوشا بود. ناپلئون به نوشتنِ مقاله در روزنامه ادامه داد تا اینکه درسال 1908 از طرف سردبیر مجله باب تیلور که به ناپلئون علاقه‌ی فراوانی داشت به مصاحبه با افراد ثروتمند مشغول شد. یکی از این افراد که مصاحبه با او را ناپلئون انجام داد، “اندرو کارنگی” بود. ملاقات ناپلئون هیل با اندرو کارنگی بر طبقِ برنامه، مصاحبه ای 3 ساعته بود که این مصاحبه بر خلاف برنامه، 3 روز به طول انجامید. آقای اندرو کارنگی از مشهورترین و ثروتمندترین افراد در دنیا شناخته می‌شود که در زمان مصاحبه با ناپلئون از قدرتِ بالایی در صنایع فولاد هم بهره می‌برد.

ناپلئون هیل و اندرو کارنگی

مصاحبه با اندروکارنگی و وظیفه‌ای مهم برای ناپلئون

در مصاحبه‌ی اولیه اندرو کارنگی علاقه‌ی زیادی به ناپلئون پیدا کرد و در همانِ نگاه اول به استعداد، علاقه و اشتیاقِ ناپلئون پی برد. اندرو کارنگی در زمانِ مصاحبه با ناپلئون اعتقاد داشت که ثروتمند شدن و موفقیت بسیار آسان است و مردم به اشتباه فکر می‌کنند که کسبِ ثروت کارِ دشواری است و به نظر او موفقیت دارای فرمول ساده‌ای است و از فرمولی آسان پیروی می‌کند.
اندرو کارنگی که از ثروتمندان و میلیاردران آمریکا به شمار می‌رفت و از بزرگانِ صنعتِ فولاد آمریکا بود در مصاحبه به ناپلئون هدفی مهم داد که زمان و انرژی خود را صرف مطالعه افراد ثروتمند کند. ناپلئون هیل هم پس از این پیشنهاد به دنبالِ پیداکردن فرمولی رفت که انسان های موفق آن را در زندگی به دست آورده‌اند و به آن عمل کردند.

اندرو کارنگی و ناپلئون هیل

قبول کردنِ چالش اندروکارنگی توسط ناپلئون و شروعِ دورانی جدید در زندگی او

این چالش نظر ناپلئون هیل را به خود جلب کرد. ناپلئون بسیار فقیر بود و چیزی برای ازدست دادن نداشت. به همین خاطر بلافاصله شروع کرد به انجام مطالعات درباره‌ی افراد ثروتمند و دلیل موفقیت آن‌ها. به همین دلیل ناپلئون هیل مصاحبه‌های بسیاری را با افراد موفق انجام داد که می‌توان به بعضی از آن‌ها مانند هنری فورد، الکساندر گراهام بل و … اشاره کرد.
ناپلئون نتایجِ 45 مصاحبه خود را در اولین کتاب پرفروش خود به نام قانون موفقیت در سال 1928 به چاپ رساند. او به مصاحبه، نوشتن و تحقیقات ادامه داد و در نهایت کتاب های بسیاری را چاپ کرد و به قانون مهمی دست یافت که در کتاب خود، آن را قانون طلایی نامیده است.

حتماً بخوانید: اندروکارنگی کیست و چگونه مردِ اولِ فولاد آمریکا شد؟

اندروکارنگی

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید!

شهرت بالایی که ناپلئون به دست آورد را می‌شود نتیجه‌ی نوشتنِ کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” دانست. این کتاب در سال 1980 میلادی در طی سال‌هایی منتشر شد که افسردگی در جامعه حضور پررنگی داشت و این کتاب مشهورترین اثری است که ناپلئون آن را نوشته است. نمی‌توانیم کسی را پیدا کنیم که به دنبال ثروتمند شدن باشد ولی بیندیشید و ثروتمند شوید را نخوانده باشد، یکی از دلایلِ ضرورت مطالعه این کتاب این است که ناپلئون هیل با حدود 500 نفر از افراد ثروتمند از جمله اندروکارنگی مصاحبه کرده است تا برای موفقیت فرمولی بدست بیاورد، اما رازی در این میان نهفته است که ما در اینجا بازگو می‌کنیم.

ناپلئون هیل و بیندیشید و ثروتمند شوید

رازی مهم که در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نهفته است!

بیندیشید و ثروتمند شوید؛ عنوان و اسمِ کتاب چه چیزی را در ذهنِ شما بیدار می‌کند؟ اندیشه و فکر کردن یا پول درآوردن و ثروتمند شدن؟
بیش‌تر افرادی که “بیندیشید و ثروتمند شوید” را مطالعه کرده‌اند تفاوتی برای این کتاب از بقیه‌ی کتاب‌های انگیزشی قائل هستند و ناپلئون هیل این کتاب را به همین دلیل متفاوت از هر کتابی نوشته است که تا به حال خوانده‌اید. این کتاب رازِ موفقیت را باز‌گو نمی‌کند.
از خیلی جهت‌ها این کتاب شبیه به یک نامه برای فروشِ کالا می‌باشد. ناپلئون هیل این کتاب را همانند نامه‌ای برای فروش کالا نوشته است و قصد داشته تا در آن خواننده‌ی کتاب را به هیجان بیاورد. البته می‌توان این موضوع را بیان کرد که محورِ این کتاب بر پایه مواردی است شامل نکات مهم و آموزنده در رابطه با روش زندگی و دستیابی به موفقیت که شما را به پیدا کردن مفهوم هدف اصلی زندگی نزدیک می‌کند.

دغدغه‌ی اصلی ناپلئون هیل برای نوشتنِ کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل

پیدا کردن دلیلِ زنده بودن و هدف در زندگی چیزی است که باید بدانیم و به آن فکر کنیم به همین دلیل ناپلئون هیل کتاب ” بیندیشید و ثروتمند شوید ” را به این موضوع اختصاص داده است. یافتنِ جایگاه خود در دنیای بشریت بسیار مهم و کلیدی می‌باشد و مطالعه این کتاب به این خاطر ضروری است. البته پرفروش بودن این کتاب در سال های متوالی این ضرورت را هر چه بیش‌تر اثبات کرده است. با خواندنِ این کتاب بیش‌تر از ثروتمند شدن درباره‌ی فکر کردن و اندیشیدن خواهید آموخت.

رازِ گمشده‌ی کتابِ “بیندیشید و ثروتمند شوید”

در این کتاب که ناپلئون هیل آن را با ایده‌ی اولیه‌ی اندروکارنگی نوشته است از هرمی صحبت شده است که شامل 3 اصلِ مهم و اساسی است و یادگیری آن باعث ایجاد قدرت می‌شود که ما در اینجا قصد داریم این 3 اصل را برای شما رمزگشایی کنیم و سپس آن را برایتان تفسیر کنیم.

جملات برگزیده‌ی ناپلئون هیل در کتاب‌های خود

 • برای خود مشخص کنید که از زندگی چه می‌خواهید و برای نائل آمدن به این خواسته‌ها چه چیزی را صرف خواهید کرد.
 • شکست‌ها، ناکامی‌ها و ترس‌ها همگی شوک‌هایی هستند که از انسان، فردی سازگار و انعطاف‌پذیر می‌سازند و او را از عادت‌ها می‌رهانند.
 • اعتماد به ‌نفس و عزت نفس خود را تقویت کنید. اگر به خود، توانایی‌ها و امتیازات خود باور نداشته باشید، چگونه از دیگران این انتظارات را خواهید داشت.
 • از گذشته‌ خود برای بهانه‌تراشی استفاده نکنید. مهم نیست گذشته‌ شما چگونه بوده و چه کاری انجام داده‌اید. برای آینده برنامه‌ریزی کنید و موفقیت‌های خود را جشن بگیرید.
 • زمینه‌ساز رشد شخصیت، پیروی از قانون تغییر است. مقابله در برابر هرگونه تغییری مانع از رشد خواهد شد. قانون تغییر آغازگر تحولات فردی و شخصیتی و ترک عادت‌های بد و غیر مفید است.
 • یکی از مهم‌ترین اصول در رشد شخصیت، ترک ویژگی‌هایی است که برای انسان ناپسند شمرده می‌شود. غرور، خودخواهی، تکبر، ترس، راحت‌طلبی و دیگر ویژگی‌های این چنینی مانع از رشد و تعالی شخصیت انسان می‌شوند.

بنر ناپلئون هیل

3 اصل مهم اساسی در کتابِ ناپلئون هیل

اصل اولِ مهم در کتابِ بیندیشید و ثروتمند شوید:

• میل، اشتیاق و خواستنِ شما چیزِ عمیقی است و اصلِ اول موفقیت را برای شما شکل می‌دهد. ناپلئون هیل در فصل دومِ این کتاب گفته است که “اشتیاق داشتن ابتدای هر موفقیتی است” او در کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” خواسته به افرادی که این کتاب را می‌خوانند بگوید که برای انجام دادن هرکاری نیاز به داشتن اشتیاقِ عمیق هستند. این کتاب در زمانی منتشر شد که بسیاری از مردم از بیماری افسردگی رنج می‌بردند و اکثرشان در معادن و کارخانه های صنعتی بزرگ کار می‌کردند. این کتاب در آن زمان به مردم آموخت که برای کسب هر موفقیتی نیاز به داشتن عمیق‌ترین اشتیاقی است که می‌توانید برای خود خلق کنید.

اصل دومِ ناپلئون هیل در کتاب:

• ناپلئون هیل اصل دوم را داشتنِ امید می‌داند. او می‌گوید که امید داشتن قدرتمندترین نیروی دنیا است. امید و خوش‌بینی واقعی به کاری باعث می‌شود فرد فکر کند انگیزه و اراده لازم برای روبرو شدن با چالش های انتخاب شده را دارد. با این‌کار شما نتیجه‌ی بسیار بهتر و سریع‌تری را در رسیدن به موفیت به دست خواهید آورد، در نتیجه با وجودِ تمامی سختی‌ها و چالش های روبرو در کار و زندگی خود هرگز دست از تلاش کردن برنمی‌دارید و در نهایت به موفقیت دست پیدا می‌کنید.
نکته‌ای اساسی در توصیه‌های ناپلئون هیل در مسیرِ ثروتمند شدن!
باتوجه به ضرورت و اهمیت این دو اصلِ ابتدایی می‌توان گفت که شروع هیچ کاری بدون داشتن این دو اصلِ مهم امکان‌پذیر و مقدور نمی‌باشد، اما نکته ای که در اینجا بسیار مهم است این است که این دو اصل با همدیگر کار می‌کنند و در نتیجه‌ی متقابل یکدیگر به وجود می‌آیند. شما باید بعد از داشتنِ میل و اشتیاق عمیق به کاری، به خودتان و همچنین غایتِ کار امید داشته باشید.

اصل سوم در کتاب:

• ناپلئون هیل این اصلِ مهم را اقدام کردن نامیده است. اگر فردی عمیق‌ترین اشتیاقِ لازم و مستحکم‌ترین امید را داشته ‌باشد اما هیچوقت دست به عمل کردن نزند هرگز به موفقیت نخواهد رسید. نیازی به نگرانی نیست در صورتی که شما هم انگیزه و هم امیدِ کافی و لازم داشته باشید، مطمئناً دست به تلاش می‌زنید. به یاد داشته باشید عمل کردن از هر چیزی در این مسیر مهم‌تر است و بدونِ آن به چیزی دست پیدا نمی‌کنید.

موفقیت و ثروتمند شدن با اصول 3 گانه ناپلئون

برای کسب موفقیت، باید تمامِ اصول گفته شده را دقیقاً به ترتیب گفته شده عمل کنیم. بدون داشتنِ دو اصل ضروری اول کارمان ضعیف، بدونِ نتیجه و ثمره و کوتاه مدت است. میزان قوی بودن میل و امید در شدّت نتیجه‌ کاری که انجام می‌دهیم تاثیر خواهد داشت، به طورِ مثال هرچه میل و امیدمان به انجام کاری بیش‌تر باشد می‌توانیم آن کار را برای مدت طولانی‌تر و با کیفیت بالاتری انجام دهیم و در دراز مدت نتیجه‌ کارمان را به خوبی مشاهده کنیم.
کاری که می‌کنیم اینه که با اشتیاق کامل شروع می‌کنیم و بعد پایه امید قوی درست می‌کنیم و سپس اقدام به کار کردن می‌کنیم. اتفاقی که بعد از آن می‌افتد این است که اقدام به عمل ما باعث تغذیه اشتیاق و امید داشتنمان می‌شود یعنی هرچه بیشتر کار کنیم امید و اشتیاق ما هم بیشتر می‌شود و در نهایت حلقه‌ای موثر خواهیم داشت که باعث عمل موثر و بیشتر خواهد بود.
ناپلئون هیل برای نوشتن کتابِ بیندیشید و ثروتمند شوید زندگی آدم های بسیاری را مطالعه کرد و با افراد زیادی مصاحبه کرد. او می‌گوید کمبود تصمیم درست و اساسی و اقدام نکردن علتِ اصلی عدم موفقیت ما می‌باشد.
ناپلئون هیل در انتها از ما خواسته است این نکته را فراموش نکنیم که بعد از خواندن تمامِ نکاتِ انگیزشی کتاب و یادگرفتن فرمول ها باید دست به کار شد و باید این 3 گام را به طور همزمان در کارمان پیاده کنیم.

11 جمله‌ی تاریخی از ناپلئون که در ذهن‌ها به یادگار ماند!

سخنان ناپلئون هیل

 • میل و اشتیاق طبیعت را فریب می‌دهد. پس رویای خود را باور کنید.
 • قدرت و تعالی شخصیت تنها از تلاش و مبارزه مداوم حاصل می‌شود.
 • محکوم به شانسِ بد وجود ندارد. این افکار ریشه در ذهنیت منفی دارند.
 • اگر باور داشته باشی که می‌توانی، در بیشتر مواقع موفق خواهی شد.
 • اگر خود را شکست خورده بپندارید، شکست می‌خورید. همه چیز به ذهن شما بستگی دارد.
 • قبل از سخن گفتن دوبار فکر کنید. تاثیر کلمات شما بذر شکست و موفقیتی در ذهن دیگری می‌کارد.
 • مثبت اندیشی همچون بذری است که در خاک کشت می‌شود، می‌روید و رشد می‌کند و در نهایت خود را تکثیر می‌کند.
 • اگر ذهن خود را با ترس، شکست، تردید و ناباوری به توانایی‌های خود تغذیه کنید، ذهن شما تحت تاثیر این افکار قرار می‌گیرد.
 • محدودیت ذهن ما همان محدودیت‌هایی است که خودمان درنظر می‌گیریم. بنابراین فقر و نعمت هردو برخواسته از ذهن ماست.
 • من می دانم که اندیشه‌های ذهنی من تکثیر می‌شوند. افکار مثبت یا منفی؛ هرچه را در ذهن خود بکاری همان را در مقیاس وسیع‌تر برداشت خواهی کرد.
 • هر اندیشه‌ مثبتی که در ذهن داشته باشید، نظرات مشابه خود را جذب می‌کند. این ایده‌ها به هم پیوند می‌خورند و رشد می‌کنند تا در نهایت نقطه ضعف‌ها و ترس‌ها در ذهن جای خود را به اعتماد به نفس و جسارت می‌دهند.

16 قانون موفقیت، کتابی خواندنی از ناپلئون هیل

در یکی‌دیگر از کتاب های ارزشمند‌ و پرفروش ناپلئون هیل به نام “قانون موفقیت” ناپلئون هیل این‌بار درباره‌ی 16 قانون موفقیت شخصی و شغلی مینویسد تا رویکردی بسیار عمیق‌تر و ذهنی بسیار فعال‌تر به زندگی و مشکلات زندگی داشته‌ باشید. ناپلئون هیل در این کتاب فرمولی را برملا می‌کند که با آن می‌توانید راه‌های چگونه اندیشیدن و ثروتمند شدن را با دقت و درستی بیش‌تر طی کنید. این فرمول در این کتاب آموزش می‌دهد که چگونه پول را جذب کنیم و همینطور یاد می‌دهد که چطور نقاط ضعف خود را پیدا کنیم و چگونه آن‌ها را تغییر دهیم یا حتی آن‌ها را حذف کنیم تا در طولِ مسیر به موفقیت دست یابیم.

ناپلئون هیل در این کتاب چه می‌گوید؟

همه‌ی انسان‌های موفق که امروزه آن‌ها را می‌بینیم و یا در گذشته زندگی کرده‌اند نقاط ضعفی داشتند که برای رسیدن به هدف و موفقیت مجبور به پیدا کردن راهی برای از بین بردن و یا تغییر آن‌ها افتاده‌اند. بسیاری از افراد بر اساس کسب تجربه با نقاط ضعف خود برخورد می‌کنند، این روش می‌تواند بسیار وقت‌گیر و طولانی باشد در بسیاری از زمان‌ها حتّی نتیجه درستی هم به همراه نداشته باشد. کتاب “قانون موفقیت” که نتیجه موفقیت های چشمگیر صد ها زن و مرد می‌باشد که داستان و تجربه خود را با ناپلئون هیل به اشتراک گذاشته‌اند به شما فرصت این را می‌دهد که مطالعه‌ای مفید و پر حاصلی از فرمول‌ها و استفاده کردن از آن‌ها در مقابل دستیابی به هدفی جدی داشته باشید و بر نقاط ضعفِ خودتان غلبه کنید و با این‌کار آینده‌ای درخشان برای خودتان فراهم کنید.

9 تا از معروفترین سخنان ناپلئون هیل:

حرف‌های ناپلئون هیل

ناپلئون هیل کتاب های بسیاری در مورد مسائل مالی و ثروتمند شدن نوشته است. برای او مشکلات مالی از کودکی حضور پررنگی در زندگی داشته است. پیدا کردن راهی برای حل کردن فقر همیشه در فکر ناپلئون بوده است به همین خاطر او بیش‌تر زندگی خود را صرف جمع آوری کردن اطلاعات و مصاحبه با افراد مختلف در این رابطه کرده است تا بتواند به ما بهترین فرمول را برای ثروتمند شدن ارائه کند.
ما تعدادی از بهترین جملات او را که در این رابطه بوده است برایتان آورده‌ایم.

 • ثروتمند شدن حق شماست. پس با پول دوست شوید.
 • موفقیت و شکست هر دو نتیجه‌ پیروی از عادت‌ها هستند.
 • ثروت سلامتی و آسایش به همراه دارد. در حالی که ریشه‌ تمام شرارت‌ها است.
 • برای ثروتمند شدن، پیش از داشتن شغل خوب، باید ذهنِ ثروتمند داشته باشید.
 • اگر ثروت را در ذهن خود تصور نکنید، هرگز آن را در حساب بانکی خود نیز نخواهید دید.
 • شکست برای انسان‌هایی است که اجازه می‌دهند فکر شکست به ذهن آنان نفوذ کند.
 • فردی که بیش از دستمزدش کار می‌کند، بیش از مقداری که کار می‌کند، به دست خواهد آورد.
 • به من بگویید زمانِ خود را صرف چه کاری و پولِ خود را چگونه خرج می‌کنید، تا بگویم سال آینده را در کجا و چگونه خواهید بود.
 • برای ثروتمند شدن در ذهن خود مقدار پولی که آرزو دارید را مشخص کنید. در برابر این مبلغ حاضرید چه چیزی بپردازید. حرف “هیچ” جایگاهی در این معامله ندارد و فقط عمل کردن مهم است.

9 توصیه ناپلئون به کسانی که به دنبال موفقیت هستند:

 • نقطه‌ عطف یک موفقیت بزرگ، از لحظات بحرانی شروع می‌شود.
 • اگر مطلبی را بارها برای خود تکرار کنید، حتی اگر واقعیت نداشته باشد، به آن باور پیدا می‌کنید.
 • موفقیت‌های بزرگ نشات گرفته از موفقیت‌های کوچکی است که در طولانی مدت به دست آمده‌اند.
 • هیچکس استحقاق رسیدن به موفقیت را ندارد، مگر آنکه باور داشته باشد که می‌تواند آن را به دست بیاورد.
 • تنها کلید موفقیت خودت هستی. هیچ چیز و هیچکس به جز خودت نمی‌تواند برایت موفقیت به ارمغان آورد.
 • برای ستاره بودن باید بدرخشید. ستاره‌ها نگران تاریکی نیستند. چرا که در تاریکی‌ها پرنورتر خواهند شد.
 • شوق بودن و انجام دادن، نقطه‌ شروعی برای به واقعیت پیوستن یک رویاست. رویا از بی‌تفاوتی، تنبلی و بی‌انگیزگی برنمی‌خیزد.
 • ادیسون ۱۰۰۰ بار شکست خورد تا در نهایت لامپ را ابداع کرد. شکست به معنای توقف نیست. بلکه به معنای اصلاح مسیر است.
 • نتیجه‌ی مدیریت زمان، عملکرد بهتر است، نه کار سخت‌تر و بیشتر! در واقع افراد ناموفق سخت‌تر کار می‌کنند. به این دلیل که مهارت‌های ضعیفی در مدیریت زمان خود دارند و در نتیجه بازدهی کمتری از ساعات کاری خود دارند.

ناپلئون هیل چه چیزی به ما می‌گوید؟

ناپلئون هیل از بزرگترین نویسنده‌های کتاب‌های پرفروش موفقیت به ما می‌گوید که برای ثروتمندشدن باید 6 ترس اساسی خداحافظی کنیم:

 1. ترس از انتقاد
 2. ترس از فقر
 3. ترسیدن از پیری
 4. ترس از مردن
 5. ترس از پیرشدن
 6. ترس از دست دادن عشق

و به ما آموزش داده است که هیچ چیزی مجانی نیست و برای بدست آوردن هر چیزی باید بهایی بپردازیم.

جمع بندی

امیدوارم در آخر از مطالب بالا لذت برده باشید و از آن‌ها در زندگی خود به صورت کاربردی استفاده کنید. اگر کتاب های ناپلئون هیل را هنوز مطالعه نکرده‌اید امیدوارم بعد از خواندن این مقاله ترغیب به خواندن آن‌ها شده باشید. امید و اشتیاقی بزرگ در زندگی برایتان خواستارم، همراهی شما باعث افتخار ماست.

بنر ناپلئون هیل

3.1 / 5. 12

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
خانه
حساب کاربری من
0
سبد خرید
تمام محصولات